Jak pečovat o smíšenou pleť

Lesknoucí se T-zóna, viditelné póry, zato tváře suché, s nepříjemným pocitem pnutí. Právě to jsou typické projevy smíšené pleti. Jak se o ni starat, aby byla zdravá a na všech místech obličeje stejně krásná? O radu jsme požádali zkušenou odbornici.

Smíšená pleť je v naší populaci poměrně běžná. Převážně se vyskytuje u mladší pleti, ale může přetrvávat i do zralého věku. Představuje kombinaci mastného a suchého typu pleti.

“Charakterizuje ji několik typických znaků – mastný střed obličeje, tzv. T-zóna, kam patří čelo, nos a brada. Tyto části obličeje se nadměrně lesknou, mají viditelné větší póry, můžou se zde tvořit černé tečky a pupínky. Naopak tváře bývají u smíšené pleti suché, jako by napnuté, někdy jsou na nich vidět odlupující se šupinky. Při péči o ni je nejdůležitější dosáhnout u ní rovnováhy,“ upozorňuje kosmetička české značky Essenté Jiřina Koliandrová s tím, že pokud bychom zvolili nevhodné kosmetické přípravky, ještě bychom prohloubili nežádoucí projevy, typické pro jednotlivé druhy pleti.

“Smíšenou pleť proto nikdy nezatěžujeme a nevysušujeme přípravky s alkoholem, které by ještě více traumatizovaly suché části pleti, a zároveň na ni nepoužíváme hutnější krémy, jež by přitížily mastné T-zóně a přidaly jí ještě více lesku.”

1. Péče o mladou smíšenou pleť

Ráno začněte očistou obličeje mycí emulzí, pak naneste hydratační booster a na něj v zimním období speciální hydratační krém a v létě denní krém SPF 50. Večer pleť opět očistěte mycí emulzí, naneste hydratační booster a na něj hydratační krém.  

Tipy na kosmetické pomocníky pro mladou smíšenou pleť:

essente_myci_emulze_s_aha_kyselinami_100ml_websizeEssenté Mycí emulze s AHA kyselinami perfektně odlíčí i očistí, zvláční pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti hebkosti. Koupíte ji na Moje.essente.cz za 390 Kč.

 

Essente-intenzivni-hydratacni-boosterEssenté Intenzivní hydratační booster má osvěžující gelovou texturu a okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Zároveň ji zklidňuje a regeneruje. Koupíte ho za 1 060 Kč na Moje.essente.cz.

 

essente_vyrovnavaci_hydratacni_kremEssenté Vyrovnávací hydratační krém poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Má lehkou texturu a je ideální základ pod make-up. Koupíte ho za 690 Kč na Moje.essente.cz.

Essenté Denní krém SPF 50 pokožku velmi intenzivně chrání před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením. Mandlový olej jí dodá pocit hebkosti, bambucké máslo ji regeneruje a obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Koupíte ho za 580 na Moje.essente.cz.

Essenté Zklidňující krémTip:

Na T-zónu můžete použít Essenté zklidňující krém, který je určen pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje a intenzivně hydratuje vysušenou pleť. Koupíte ho na Moje.essente.cz za 830 Kč.

2. Péče o zralou smíšenou pleť

Zralou pleť ráno očistěte mycí emulzí, naneste hyaluronový booster a na něj v zimním období speciální hydratační krém a v létě denní krém SPF 50. Večer pleť opět očistěte mycí emulzí, naneste revitalizační booster a na něj v další vrstvě výživný hydratační krém.

Tipy na kosmetické pomocníky pro zralou smíšenou pleť:

Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami perfektně odlíčí i očistí, zvláční pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti hebkosti. Koupíte ji na Moje.essente.cz za 390 Kč.

Essente-hyaluronovy-boosterEssenté Hyaluronový booster má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Koupíte ho za 1 060 Kč na Moje.essente.cz.

Essenté Výživný hydratační krém okamžitě i dlouhodobě zlepšuje hydrataci pokožky,  zvyšuje její pevnost a pružnost, obsahuje antioxidanty pro boj s volnými radikály  a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Koupíte ho za 690 Kč na Moje.essente.cz.

Essenté Denní krém SPF 50Essenté Denní krém SPF 50 pokožku velmi intenzivně chrání před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením. Mandlový olej jí dodá pocit hebkosti, bambucké máslo ji regeneruje a obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Koupíte ho za 580 na Moje.essente.cz.

Essenté revitalizační booster kombinuje stabilní formu vitamínu C, vitamín B3 a derivát vitamínu A nové generace – nedráždivý a vyhlazující retinal. Koupíte ho za 1 150 na Moje.essente.cz.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*