Jak působí AHA kyseliny?

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Martiny Laudové:

Hodně se teď mluví i AHA kyselinách. V čem pleti pomáhají?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

essente_nikol_barova_websize

„Působení AHA kyselin se v dermatologii využívá k odstraňování jizev, zesvětlení pigmentových skvrn, stahování rozšířených pórů, zároveň ale také snižují náchylnost k tvorbě vrásek, a tedy jsou ideální zejména pro stárnoucí pleť.

AHA kyseliny zvyšují také schopnost pleti vázat vodu, takže mají výrazný hydratační efekt. Na začátku ošetření odstraňují zrohovatělé kožní buňky a narušují mezibuněčné prostory, což je důležité především pro zvýšení účinků následné péče, která díky AHA kyselinám může působit do větší hloubky.”

essente_myci_emulze_s_aha_kyselinami_100ml_websize⇒Tip odbornice: Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami obsahuje kyselinu mléčnou, mandlový olej, Olivem 450 a je perfektním začátkem správné péče o pokožku. Výborně čistí a zvláčňuje pleť a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti.

Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze Essenté podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.

Jak ji použít: Emulze nejlépe působí, když špičkami prstů nanesete malé množství mycí emulze na navlhčenou pleť a krouživými pohyby jemně masírujete. Zaměřte se zejména na oblasti, které jsou náchylné k ucpávání pórů. Nakonec pleť vždy opláchněte vlažnou vodou, aby zůstala naprosto čistá.  

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*