Problém: Jak se správně odličovat

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Ester Chotkové:

Jak správně postupovat při odličování? Podle jakých hledisek si vybrat odličovací přípravek? Vystačíme si při odličování s jedním přípravkem, nebo je jich potřeba více – například jeden na oči a druhý na obličej?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essentéessente_nikol_barova_websize

„Večer je důležité pleť odlíčit jak povrchově, tak hloubkově. Nejdříve odlíčíme oči. Já sama například používám Essenté odličovač očí, který nanesu na kosmetické tamponky. Ideální je tamponky nejdříve namočit ve vodě, dostatečně je vyždímat a následně na ně dát odličovací přípravek. Suchý tamponek totiž může během odličování dřít oční okolí a narušovat tenkou kůžičku.

Při odličování přiložím tamponky na zavřené oči a jemně poťukávám po řasách a stahuji tamponky směrem dolů. Poté je otočím na čistou stranu a pod očima ještě dočistím směrem dovnitř k nosu, abych nevytahovala oční okolí a nedělala si zbytečné vrásky. Tyto tahy jsou důležité i pro správný růst řas.

Dále pleť čistím AHA mycí emulzí od Essenté, a to tak, že navlhčím obličej vlažnou vodou a krouživým pohybem vmasíruji emulzi. Opláchnu vodou, a pokud cítím, že vše ještě není zcela odlíčeno, zopakuji postup ještě jednou. Toto hloubkové odlíčení je důležité před další aplikací přípravků.

Odličovací přípravek vybíráme podle toho, jaký druh přípravku nám vyhovuje a jaký máme typ pleti. Někdo má raději mléka, jiný emulze, micelární vody nebo gely. Osobně mám ráda na oči nemastné odličovače. A na čistění pleti mléka či krémy nebo pěny. Pro aknózní pleť jsou nejvhodnější gely.

Rozhodně doporučuji přípravky rozdělit. Pleť očního okolí má jinou strukturu a sílu kůže, než máme kdekoliv jinde na obličeji. Tudíž je na místě používat přípravky zaměřené na oči a následně i na pleť obličeje, které volíme dle jejího typu a aktuálního stavu. Určitě doporučuji poradit se vždy nejprve s kosmetičkou než potom řešit zbytečné problémy.“

⇒Tipy odbornice:

essente_myci_emulze_s_aha_kyselinami_100ml_websizeEssenté Mycí emulze s AHA kyselinami je odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin. Je perfektním začátkem správné péče o pokožku. Výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.

essente-odlicovac-ociEssenté Jemný odličovač očí je velmi šetrný a nemastný. Dokonale odstraní řasenku a make-up v oblasti očí, je šetrný k citlivé pleti očního okolí, neobsahuje žádnou olejovou složku a nezpůsobuje podráždění pokožky. Je vhodný k odličování prodloužených řas a optimálně připravuje řasy a obočí k dalšímu ošetření.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*