Jak se zbavit akné? Omezte cukry a dopřejte si intenzivní kúru v salonu!

Problematická pleť zdaleka netrápí jen teenagery. Někdy dá zabrat i dospělým. Pokud hledáte návod, jak se zbavit akné, tady je několik praktických rad zkušené kosmetičky Petry Kábrtové, která ví, jak na to!

kosmeticky-salon-outla-kabrtova-inspirace-essente

„Moje základní vyzkoušená rada zní: omezte sladkosti a cukry vůbec, ty pleti rozhodně neprospívají a soustřeďte se také na dodržování pitného režimu – ideálně vypijte dvě až tři deci vody každou hodinu,“ říká Petra Kábrtová, zkušená kosmetička, která se svou kolegyní založila známý salon Outlá Kábrtová v pražském Karlíně (mimochodem, právě v tomto stylovém salonu nakoupíte i produkty české kosmetické značky Essenté – článek o tom, jak se tyto známé kosmetičky starají o své zákaznice, najdete zde).

Až padesát procent jejich zákaznic jsou právě mladé „holky“ do třiceti let, a ty zpravidla trápí právě problematická pleť.

Aknózní pleť vyžaduje pravidelnou péči

„Někdo se s problémy s akné potýká celá léta. A je to taková škoda! Zcela stěžejní totiž je starat se o pleť pořádně a pravidelně. V prvotní fázi je důležité, aby zákaznice (ale chodí k nám také muži), pochopily, že je nezbytné svěřit se do rukou odbornice a docházet do salonu na speciální ošetření každých čtrnáct dnů, ne méně,“ upozorňuje na zásadní věc Petra s tím, že ví, že mnohdy se může zdát zákazníkům taková intenzita návštěv příliš velká, ale bez ní se akné prostě zbavit nelze.

„Třikrát čtyřikrát za sebou je tedy nutná návštěva salonu po 14 dnech, pak už se interval prodlužuje, a nakonec se zákaznice dostanou na 6 týdnů. Když to hezky propojíme s náležitou domácí péčí o problematickou pleť, výsledky jsou skutečně dobré,” říká zkušená kosmetička.

Odbornice v salonu vám pomůže zbavit se akné

A jak tedy probíhá speciální ošetření v salonu, kde vás zbaví akné?

ESSENTE-Myci- emulze-s-AHA-kyselinami_200ml_WEBSIZE„Pleť nejprve pečlivě odlíčím Essenté mycí emulzí, v případě akné Čisticím gelem, který obsahuje 3 % AHA kyselin. Pak pleť vyčistím ultrazvukovou špachtlí a téměř vždy ji dočistím i ručně – v případě aknózní pleti někdy dokonce čistím jen ručně,“ podotýká Petra.

Následuje masáž, v případě zájmu klientky úprava obočí a peeling. „Používám ten s AHA kyselinami, a v případě hodně rozšířených pórů zvolím enzymatický peeling, který má rychlejší efekt stažení pórů a černých teček,“ upozorňuje odbornice.

Akné může být někdy zapouzdřené

aktivni-booster-pri-akne-inpirace-essenteOvšem ani tím ještě speciální péče o problematickou pleť nekončí. Kosmetička nanese na pokožku Aktivní booster při akné, pak ještě potřebnou masku, a nakonec zvolí různé druhy boosterů na případné další neduhy pleti a krém s ochranným faktorem.

„Při návštěvě salonu je nejdůležitější celá komplexní péče, a hlavně i masáž a dotek samotný. Někdy totiž může být akné jakoby zapouzdřené a je třeba, aby se pleť náležitě uvolnila, zrelaxovala, dokonce se často jedná i o následky psychosomatických potíží,“ varuje Petra.

Za stejně důležité jako pravidelné ošetření v salonu však považuje také domácí péči.

„Na klientky mám vždy vyhrazený dostatek času, abychom probraly, jak by měly o pleť pečovat. Já osobně jim vždy doporučím, aby pravidelně používaly Aktivní booster při akné a Čisticí gel s AHA kyselinami 3 % a vybavím je i vzorečky přípravků, aby si je mohly samy otestovat,“ vysvětluje Petra.

Zásady péče o aknózní pleť

1. Používat jen přípravky určené na akné

Naprostou zásadou je používat přípravky určené přímo na tento typ pleti.

2. Micelární vodu i emulze na závěr opláchnout

Méně známou skutečností je, že micelární vody a stejně tak i různé mycí emulze by se měly vždy oplachovat. Pleť zkrátka musí být dokonale čistá a zbavená i těchto čisticích přípravků.

3. Vždy dodržet správný postup

Mnoho žen si zase krásně vyčistí pleť, otevře póry, ale už se nezaměří na žádnou ochranu pleti. Kvalitní kosmetička by s vámi měla probrat všechny kroky, jak se starat o pleť. Jejich návaznost je totiž pro zdravou pleť zásadní.

4. Nepoužívat těžký make-up a mnoho vrstev přípravků ucpávajících póry

Není dobré používat těžký hutný make-up ani mnoho vrstev přípravků. To vše totiž ucpává póry, které se následně zanítí, mázek nemůže prostupovat pletí, ucpe se a zánět i akné jsou na světě. Místo těžkého make-upu proto používejte kvalitní a lehký BB krém, který třeba obsahuje i další podpůrné aktivní látky, jež pomáhají v boji proti akné.

Více (nejen kosmetických) rad Petry Kábrtové najdete v našem dalším článku zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*