Jak se zbavit akné? Pozor na mechanický peeling!

Máte pocit, že pro svou pleť děláte maximum, ale akné se ne a ne zbavit? Možná je to tím, že o ni pečujete způsobem, na který jste si kdysi zvykli, ale moderní výzkumy už jej dávno překonaly. Nejmodernější trendy péče o aknózní pleť nám přiblížila inženýrka chemie, lektorka rekvalifikačních kurzů a hlavní školitelka kosmetické značky Essenté Klaudia Nawaisehová.

peeling_inspirace_essenté

„Pracuji jako kosmetička více než 20 let a dobře si uvědomuji, kolik se toho za tu dobu změnilo. Vývoj jde stále dopředu a od některých postupů v kosmetických salonech se upouští. Konkrétně se to týká například napařování obličeje, mechanického peelingu nebo používání přípravků, které pleť příliš vysušují,“ říká na úvod Klaudia Nawaisehová, hlavní školitelka kosmetické značky Essenté, která je vystudovanou inženýrkou chemie, a jak sama říká, odborné znalosti a zkušenosti z tohoto oboru jsou pro ni velkým přínosem i v její současné profesi kosmetičky.

V čem akné zbytečně „nahráváme“

Akné (acne vulgaris) postihuje muže i ženy všech věkových kategorií. Jedná se o zánět mazových žlázek, které se ucpou, takže se kožní maz nemůže přirozenou cestou dostat ven, a vznikne zánět. Jednou z častých příčin bývá pomnožení bakterie rodu Propionibacterium Acnes.

„Nejčastější chybou, které se lidé s aknózní pletí dopouštějí, je nesprávná péče o pleť a špatná hygiena. Samozřejmostí je mít svůj vlastní ručník na obličej, nesahat si na obličej neumytýma rukama a nesnažit se zanícené komedony neodborně odstranit.

Tím se totiž bakterie stále roznášejí po obličeji, a tak vzniká začarovaný kruh,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová. Rovněž špatné stravovací návyky mohou zhoršovat průběh onemocnění. Ať už je to konzumace sladkostí, tučných a kořeněných jídel, alkoholu nebo kávy. Stejně tak škodí nadměrné užívání léků a v neposlední řadě stres. To vše se negativně projevuje na obličeji.
Všechny výše jmenované zlozvyky jsou poměrně dobře známé, ovšem během let odborníci dospěli k dalším novým poznatkům.

„Například lidé, kteří mají problémy s akné, by si měli dát pozor na různé peelingy, kterých je na trhu velké množství. Můžou si s nimi totiž i velmi uškodit! Například mechanický peeling (a to i takový, u něhož výrobce slibuje, že je velejemný) je možné aplikovat na pleť maximálně 1x měsíčně. Při častějším použití se totiž pleť příliš dráždí, ztenčuje, a bakterie tak mají ideální podmínky ke množení,“ varuje Klaudia Nawaisehová s doporučením mnohem vhodnější varianty, kterou je korneoterapeutický peeling.

Jak na akné? Důkladně, ale pomaleji a šetrněji

Korneoterapeutický peeling je na rozdíl od klasického chemického peelingu dlouhodobou terapií, při níž dochází k působení AHA kyselin a obnovování kůže průběžně během celé kúry trvající 8-12 týdnů. Tento šetrný postup přináší stejné výsledky jako razantní chemický peeling, ovšem na rozdíl od něj klienta nijak neomezuje, protože probíhá bez zmiňovaných nežádoucích účinků. Proto je pokožka osoby, která absolvovala korneoterapeutický peeling, na první pohled krásně vyhlazená, barevně sjednocená a rozjasněná.

„Neméně důležitý je ovšem hloubkový účinek této unikátní metody, díky níž se kožní buňky revitalizují a dochází k produkci nových vláken kolagenu a elastinu. Ověřila jsem si už u několika zákaznic, že pravidelným korneoterapeutickým peelingem se zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit nejen jizvy po akné, ale řadu dalších kosmetických problémů, jako je povadlá pleť, zažloutlá pleť kuřáků, pigmentové skvrny, zesílená pokožka nebo povrchové vrásky,“ říká Klaudia Nawaisehová, hlavní školitelka kosmetické značky Essenté.

Tajný tip Klaudie Nawaisehové, jak se zbavit akné:

therapy_krem_inspirace_essenteEssenté Therapy krém je unikátní projasňující a stimulující noční krém, který obsahuje technologickou novinku – speciální lamelární vodní gel (LWG gel). Díky němu se AHA kyseliny zapouzdřené v gelových lamelách uvolňují do pokožky postupně po dobu 10 hodin. Do kůže se tak kyseliny rozšiřují progresivní a kontrolovatelnou cestou, a tudíž nedochází k podráždění či zánětům pokožky. Zároveň je zachována vysoká účinnost. Obsažené kyseliny (glykolová, mléčná a citronová) podporují intenzivní proces exfoliace (stratum corneum se viditelně obnoví již po 10-14 dnech), regenerují pleť a stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.

Další důležitou složkou krému je kyselina hyaluronová zajišťující intenzivní hydrataci. Díky unikátnímu složení Therapy krém intenzivně obnovuje strukturu pokožky a okamžitě ji vyhlazuje, vypíná, barevně sjednocuje, redukuje vrásky a viditelně ji rozjasňuje. Krém je vhodný pro všechny typy pleti a doporučuje se i jako noční krém během Korneoterapeutické kúry Essenté.

Více se o této unikátní dočtete v našem článku Korneo peeling řeší vrásky, pigmentové skvrny i akné.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*