Jak se zbavit akné? Vyzkoušejte kyseliny!

Mezi látky, které už několik let pomáhají úspěšně bojovat s nepříjemným kožním projevem zvaným akné, patří i některé kyseliny. Které to jsou a jak účinkují, nám vysvětlila inženýrka chemie, lektorka rekvalifikačních kurzů a hlavní školitelka kosmetické značky Essenté Klaudia Nawaisehová.

jak-se-zbavit-akne-inspirace-essente

Akné, odborně acne vulgaris, postihuje muže i ženy všech věkových kategorií. Jedná se o zánět mazových žlázek, které se ucpou, takže se kožní maz nemůže přirozenou cestou dostat ven a vznikne zánět. Jednou z příčin vzniku zánětu bývá pomnožení bakterie z rodu Propionibacterium Acnes. Boj s ní může být komplikovaný a zdlouhavý. Účinnou moderní zbraň představují přípravky obsahující některé kyseliny.

„Současné kosmetické přípravky obsahují stále účinnější látky s širokým spektrem působení. Patří mezi ně například ty s obsahem kyseliny mandlové, salicylové a hyaluronové,“ informuje Klaudia Nawaisehová, hlavní školitelka kosmetické značky Essenté, která je vystudovanou inženýrkou chemie, a jak sama říká, odborné znalosti a zkušenosti z tohoto oboru jsou pro ni velkým přínosem i v současné profesi kosmetičky.

Akné se zbavíte s šikovnými kyselinami

Pravidlem číslo jedna při péči o aknózní pleť je čistota. Proto by mělo být samozřejmostí pravidelné čištění pleti kvalitními přípravky, a to 2x denně – večer před spaním, kdy po pečlivém odlíčení pleť ještě důkladně vyčistíme, a ráno po probuzení, protože i během noci se pleť zanáší zbytky zrohovatělé kůže, kožního mazu a potu.

„Moderní přípravky dokážou pleť účinně a šetrně vyčistit, přitom v ní však zachovají potřebnou vlhkost. To byl právě problém dříve používané a příliš agresivní kosmetiky proti akné, která pleť nadměrně vysušovala,“ říká Klaudia Nawaisehová s tím, že už několik let představují vítanou pomoc hlavně kyseliny. Například kyselina mandlová (patří mezi tzv. AHA kyseliny), kterou obsahuje velmi účinný čisticí gel Essenté CLEANSER AHA 3%. Efektivně odstraní odumřelé buňky a nečistoty přítomné v pleti a zároveň působí proti bakteriím Propionibacterium Acnes. Pleť je po použití přípravku s 3% kyselinou mandlovou hebká, není vysušená a je připravená přijmout další účinné látky.

péče-o-pleť-essente

„Také kyselina salicylová je jedinečná svojí schopností naředit kožní maz, a tím uvolnit mazovou žlázu. Za revoluční považuji například přípravek Essenté Booster na akné, který obsahuje kyselinu salicylovou ve správném poměru s dalšími účinnými látkami. Toto koncentrované sérum stimuluje buněčnou aktivitu, viditelně zlepšuje strukturu pleti a ničí zánětlivé procesy již v samém zárodku. Další účinnou látkou tohoto séra je pak Seboclear DB – aktivní látka, která předchází tvorbě a množení bakterií v pokožce,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová a připomíná, že aknózni pleť mívá také často problém s tím, že na některých místech je pleť přemaštěná a na jiných přesušená. Proto je důležité nezapomínat na potřebnou hydrataci. Tu dokáže spolehlivě zajistit další kyselina, a sice kyselina hyaluronová, kterou kvalitní přípravky většinou obsahují.

Základem trvalého úspěchu při boji s nepříjemným kožním onemocněním akné jsou samozřejmě pravidelné návštěvy u kosmetičky, která pleť odborně vyčistí a ošetří. Pokud se však jedná o vážnější projevy, jako jsou bolestivá zanícená ložiska na velké části obličeje, doporučuje Klaudia Nawaisehová ještě před návštěvou kosmetického salonu nejprve navštívit dermatologa, který doporučí odpovídající léčbu.

Jak se zbavit akné? Vhodnou péči!

Essenté Beauty Box pro intenzivní péči při akné (Beauty Box Acne Stop Express)
Beauty Box pro intenzivní péči při akné (Beauty Box Acne Stop Express)

Vsaďte na komplexní péči

Set pro intenzivní péči při akné je zaměřen na projevy akné v akutní fázi, působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Vhodný pro problematickou, aknózní pleť.
Set pro intenzivní péči o akné obsahuje 3 přípravky: Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3% 100 ml, Essenté Zklidňující krém 50 ml a Essenté Aktivní booster při akné 50 ml.

Čistětě pleť ráno i večer gelem s AHA kyselinami

Essenté Čistící gel s AHA kyselinami 3% je perfektním začátkem správné péče o problematickou a aknózní pokožku. Kyselina mandlová, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Efektivně odstraňuje existující nečistoty v pleti a optimalizuje vzhled pokožky. Čisticí gel snižuje tvorbu kožního mazu, podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací. Přípravek nezanechává pocit pnutí a optimálně připravuje pleť na další ošetření.

Aknózní pleť potřebuje zklidnit

Essenté Zklidňující krém je lehký, rychle se vstřebávající a je určen pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje, intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Viditelně zlepšuje strukturu pleti. Velmi dobře je snášen i atopickou pokožkou.

Akné se zbavte v zárodku

Aktivní, vysoce koncentrovaný booster při akné od Essenté přináší rychle viditelné výsledky. Lehký a rychle se vstřebávající booster je určen pro problematickou a k akné náchylnou pleť. Zánětlivé procesy ničí již v zárodku. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Reguluje tvorbu kožního mazu a podporuje regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává, nezanechává na pokožce mastný film. Booster je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy.

Další zajímavý článek – Jak na akné v pubertě i dospělosti – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*