Jak se zbavit žilek v obličeji: víme, co funguje!

Rozšířené červené žilky na tvářích a kolem nosu nejsou ničím příjemným. Možná už jste vyzkoušeli řadu přípravků nebo i procedur na jejich odstranění, ale stejně se vám tento problém vrátil. Oslovili jsme proto zkušenou kosmetičku Klaudii Nawaisehovou a zde je velký přehled, jak se žilek v obličeji vyvarovat.

jak-pecovat-o-plet-v zime
Červené žilky na obličeji dokáží potrápit. Jsou však způsoby, jak je eliminovat…

Jak vznikají žilky v obličeji?

Vznik červených, nafialovělých nebo modrých žilek je důsledkem snížené funkce elastických vláken žilní stěny. Ta postupně ztrácí pružnost, kvůli níž dochází k trvalému rozšíření kapilár. Ty jsou pak zřetelně viditelné nejen pod kůží v oblasti obličeje, ale třeba také na lýtkách, stehnech a jinde na těle. Červené žilky postihují kůži mladou, starší, muže i ženy.

Jaké jsou příčiny vzniku žilek v obličeji?

Příčin jejich vzniku může být mnoho: od genetické dispozice, nezdravého životního stylu, kouření, nadměrného požívání alkoholu, přílišného opalování se nebo navštěvování sauny až po nevhodně zvolenou kosmetiku. Vliv má i prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme. Žilky v obličeji se mohou vyskytnout také v těhotenství nebo v období menopauzy, kdy dochází k hormonálním výkyvům, či v důsledku používání některých léků.

Pokud se vhodným způsobem o pleť nestaráme, tak abychom předcházeli dalšímu vzniku rozšířených žilek, dochází k rozsáhlejším projevům přecitlivělosti pleti. Ta může vést dlouhodobě od postupného zarudnutí pleti až ke vzniku kuperózy, což je trvalé zarudnutí s trvalým rozšířením malých povrchových cév. V horším stadiu pak vzniká chronické kožní onemocnění zvané rosacea, lidově nazývané růžovka.

hydratace-pleti-essente

Čeho bychom se měli vyvarovat, trpíme-li na žilky v obličeji?

Pokud již rozšířené žilky máme, je potřeba o pleť trvale pečovat a vyhnout se všem situacím, které způsobují rozšíření cévek. Především omezit pobyt v prostředí s častým střídáním teplot. V žádném případě není vhodné saunování. Vyhýbejte se také konzumaci pikantních jídel, alkoholických a příliš horkých nápojů.

Pleti postižené tímto problémem nesvědčí zimní období, kdy je pokožka obličeje vystavena studenému větru, mrazu, ale i sluníčku a pobytu v přetopených prostorách. Ale i v létě je třeba dodávat pleti specifickou péči.
Více se dočtete v článku 7 rad, jak předejít či zmírnit začervenání pleti.

Jak postupovat v péči o pleť náchylnou ke tvorbě žilek?

Ve všech stadiích je velice důležitá spolupráce s lékařem, případně kosmetičkou, jako prevence před vznikem kuperozy a pro úspěšnou léčbu rosacey.

Zaměřte se také na vhodnou dermokosmetiku určenou pro začervenalou pleť, která obsahuje složky zpevňující cévky a zabraňující jejich dalšímu poškození.

Jako prevenci používejte především kosmetické přípravky určené na tento specifický problém, a to celoročně! Nezapomínejte také vždy na krém s UV faktorem. Je potřeba si uvědomit, že hypersenzitivní pleť má oslabenou kožní bariéru a je náchylná k podráždění, suchosti a začervenání. Dobře zvolené kosmetické přípravky napomáhají k obnově přirozené rovnováhy pleti a jejího zdravého a svěžího vzhledu. Nezapomínejte také na hydrataci pleti jak v létě, tak v zimě, například v podobě výživného hydratačního krému, boosteru a podobně.

Kterými přípravky se dá předcházet rozšířeným žilkám?

Například vnitřním užíváním rutinu, který má schopnost léčit křehkost krevních kapilár a zvyšovat pružnost cév. Jedná se o bioflavonoid, který se nachází v některé zelenině a ovoci. Najdete jej v jablkách, pohance, ve většině citrusů, černém i zeleném čaji. Také fíky jsou bohatým přírodním zdrojem rutinu. V tabletách jej rovněž nabízí velké množství firem.

essente-cisteni-pleti

Zima je pro tvorbu žilek nejsložitějším obdobím. Jak zabránit jejich vzniku?

Naší pleti v zimě vůbec nesvědčí přechody ze studeného venkovního do teplého vnitřního prostředí. Pokožka se prokrvuje, což může vést k praskání drobných žilek. To je způsobeno stažením cévek v podkoží v chladném počasí. Jakmile přejdeme do tepla, cévky se roztáhnou. Pokud se tento jev opakuje často, může snadno dojít k dlouhodobému začervenání pokožky. Taková pleť se stává hypersenzitivní a s největší pravděpodobností se u ní může začít projevovat kuperóza (popraskané žilky) nebo dokonce rosacea, jak už bylo zmíněno… Správnou péčí o pleť v zimním období můžeme předcházet těmto velmi nepříjemným důsledkům, které se pak velmi složitě řeší.

cleanser_aha_100ml_WEBSIZEPleť v zimě podléhá dehydrataci způsobené jak pobytem ve vytápěných prostorách, tak i nedostatečným pitným režimem, kdy naše tělo nemá takovou potřebu žízně jako třeba v létě. Ten, kdo má citlivou pokožku, by tomu měl v tomto ročním období přizpůsobit i kosmetické přípravky určené k odlíčení a čištění pleti. Ideální je jemná pleťová emulze obsahující zklidňující látky zabraňující podráždění kůže. Tady bych doporučila Mycí emulzi s AHA kyselinami od Essenté.

ESSENTÉ-Vyživný-hydratační-krém_50ml_WEBSIZE

 

V případě, že je vaše pokožka křehká a náchylná k praskání, je vhodné zvolit krémy obohacené o léčivé složky, jako je D-panthenol, esenciální oleje, vitamíny a minerály. Účinné látky vitamín E a Defensil plus obsahuje i Výživný hydratační krém od Essenté. Defensil plus redukuje projevy kuperózy a atopického ekzému, chrání a regeneruje kožní bariéru. Tento krém je také vhodný pro ty, kdo žijí ve městě, a jejichž pleť je každodenně zatěžována smogem. Právě antioxidanty, které tento krém obsahuje, nám pomáhají čistit takto namáhanou pleť.

 

Essente-intenzivni-hydratacni-boosterPokud trávíte většinu dne v kanceláři nebo v přetopené místnosti, je vhodné nanést pod denní krém ještě i hydratační bázi – skvělý je například Intenzivní hydratační booster od Essenté. Jeho svěží gelová struktura poskytuje okamžitý a dlouhodobý přísun vlhkosti do pleti, velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film.

ESSENTÉ Krém redukující začervenání_50m_WEBSIZE

 

Pokud trpíte na žilky na tvářích, pak také určitě celoročně používejte kosmetické přípravky určené speciálně na tyto problémy. Mělo by se jednat  o krém pro hypersenzitivní pokožku, která trpí viditelně popraskanými žilkami, má sklon k začervenání až zánětu. Krém proti začervenání od Essenté obsahuje aktivní látky, které toto umí řešit: například extrakt z jerlínu japonského, antileukine-6, eurol BT, skvalen, telangyn peptide, vitamín E nebo kyselinu hyaluronovou. Dokáže v podstatě okamžitě zmírnit zarudnutí pokožky a přináší potřebnou úlevu. Dlouhodobě také zlepšuje žilní mikrocirkulaci a jako bonus projasňuje a hydratuje pleť.

Účinky tohoto krému pak lze ještě zvýšit Boosterem proti začervenání, který předchází riziku opětovného rozvoje zarudnutí a navíc zpomaluje proces stárnutí pleti.

Děkujeme Klaudii Nawaisehové mnohokrát za rozhovor a vám přejeme krásnou pleť bez žilek!

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžeme Vám posílat newsletter?

Můžeme Vám posílat newsletter?

Naše články nejsou nudné, Váš email nikomu nedáme, to slibujeme!

Essenté Team

Vložením mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme, hned posíláme potvrzovací email!