Poradna: Jak správně chránit pleť před sluncem

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Pavly Sochorovské:

Jak s právně chránit pleť před sluncem a vyhnout se vzniku pigmentových skvrn?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté:

„Sluníčko rozhodně nepouštějte k jemné pleti obličeje a dekoltu. V těchto místech je kůže velmi tenká, a tedy i nejnáchylnější k poškození slunečním zářením. Kromě klobouku a slunečních brýlí představují nejlepší ochranu pro pleť kvalitní kosmetické krémy s dostatečně vysokými UV filtry, proto by mělo být jejich používání na jaře a v létě samozřejmostí. A to i v případě, jestliže je žena zvyklá používat běžný denní krém a přes něj make-up. Make-up totiž běžně nemívá dostatečně vysoké UV filtry, proto bych doporučila pro každodenní ošetřování pleti na jaře a v létě tento postup: nejprve naneste denní krém, přes něj pak kvalitní krém s UV filtry a na závěr make-up. Vytvoří se nenápadný „kabátek“, který pleť dokonale ochrání před sluníčkem. A nemusíte mít obavy, že pleť zatížíte – pokud zvolíte v jednotlivých krocích správné přípravky, ideálně od stejné značky, produkty se doplní a účinek výživných látek se znásobí.

Svoji pleť bychom měli chránit patřičným SPF neustále, nejlépe po celý rok, a v letních měsících bychom ji (a to i v případě, kdy je chráněna faktorem) neměli vystavovat prudkému slunci v poledních hodinách. A také bychom měli myslet na to, zda jsme si ochrannou vrstvu nepoškodili třeba koupáním nebo nadměrným pocením. Ideální je nanést krém na obličej každé dvě hodiny a vždy v dostatečném množství, za které se považuje jedna čajová lžička přípravku.

Vyšší faktor je sázkou na jistotu. Čím má krém vyšší ochranný faktor, tím má i delší ochrannou dobu. A rozhodně bych ho doporučila všem, kdo mají jakékoliv specifické problémy s pletí. Pokud trpíte výskytem pigmentových skvrn, rozhodně volte SPF 50. Stejně by měly postupovat i světlé fototypy. „Patnáctka“ bude vyhovovat těm, kdo se pohybují po městě, v kanceláři, dopravních prostředcích. „Třicítka“ je určena těm, kdo tráví většinu času venku, a také všem, kteří mají citlivou pleť a potřebují ji maximálně chránit. Doporučuji zjistit si před nákupem, zda kosmetický přípravek obsahuje i další aktivní látky zvyšující ochranu pleti před negativními účinky slunečního záření, jako je Celligent a vitamín E, které mají antioxidační účinky, zabraňují předčasnému stárnutí pokožky a podporují regeneraci buněk. Skvělé účinky má také hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol, které pleť zklidňují a hydratují.

A nezapomeňte, že i ty nejkvalitnější přípravky s vysokým SPF ztrácejí po dvou až třech hodinách svoji fotostabilitu – tedy schopnost pokožku maximálně chránit. K tomu přispívá i přirozené pocení, otírání těla ručníkem či mimovolné dotýkání se rukama obličeje. Na ošetření obličeje postačí přibližně polovina čajové lžičky krému, na celé tělo pak asi 6 čajových lžiček. 

⇒Tip odbornice: Essenté Denní krém SPF 50 je ochranný lehký krém, vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku, který pleť dokonale ochrání před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením. Vitamín E má skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhá buněčné regeneraci. Hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol pleť zklidňují, hydratují, zanechávají ji jemnou, hebkou a svěží. Aby byla aplikace účinná, opakujte nanášení zejména při zvýšeném pocení, po koupání nebo osušení.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*