Problém: Jak správně čistit pleť

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Ivety Stančíkové:

„Proč je důkladné čištění pleti tak důležité? A jak správně postupovat při odličování?“

Odpovídá Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté:

„Mnoho žen dělá chybu při čištění pleti, zejména při odličování očí, a následně i jejich okolí. Především podceňují výběr odličovače, jehož špatná volba mnohdy napáchá více škody než užitku. Zvláště jemná kůžička v okolí očí, která je mnohem tenčí než jinde na obličeji, se snadno podráždí, a tak vyžaduje velmi šetrné zacházení. Proto je nejlepší vybrat si kvalitní odličovací přípravek určený pro citlivou pleť a také při samotném odličování postupovat opatrně. Nic totiž nepoškozuje jemné oční okolí více než razantní nebo špatné odličování. Pleť je třeba perfektně odlíčit večer, ale i ráno, kdy se na ní po noci tvoří nečistoty například z potu a prachu. Odměnou za péči nám ovšem bude krásná čistá pleť, která je nejdůležitějším bojovníkem proti stárnutí.

Při odličování pleti postupujeme takto: Pokud si líčíme oči, začínáme večerní čištění pleti nejprve jejich očistou. Základem jsou navlhčené kosmetické tamponky s odličovačem. Postup je následující: na zavřené oči přiložíme navlhčené tamponky, jemně poklepeme přes řasy, aby měla řasenka chvilku čas se rozpustit. Poté stahujeme tamponky směrem dolů. Následně je otočíme čistou stranou a stáhneme zbytky řasenky pod očima směrem od vnějšího koutku k nosu. Nikoli obráceně – při pohybu tamponku směrem ven od středu se totiž narušuje oční okolí a vytvářejí se tak zbytečné vrásky. Pozor i na kroužení tamponkem po očích, při kterém se lámou řasy a neprospívá to ani jejich růstu – dost často pak rostou šikmo. Proto je nutný pohyb tamponku směrem dolů.

Pro dočištění celého obličeje je pak ideální mycí emulze, například s AHA kyselinami.“

Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami⇒Tip kosmetičky:  Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami je mycí emulze, která odlíčí pleť, vyčistí ji, zvláční, a navíc ji můžete použít místo sprchového gelu. Díky obsahu mandlového oleje dodá pleti pocit hebkosti, kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky pokožky, aby póry zůstaly čisté a pleť mohla dýchat.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*