Jemné tonikum s růžovou vodou osvěží, zklidní i zkrášlí pleť

Okvětní lístky damaškové růže slouží odnepaměti k výrobě růžové vody, která je v kosmetice velmi žádanou ingrediencí. Dokáže totiž pleti dodat vláhu, zpevnit ji a má i hojivé účinky. Růžová voda, spolu s extraktem z papáji, mořskými řasami a dalšími účinnými látkami, je také základem nového zklidňujícího pleťového tonika Essenté. 

spf_krem_essente

„Velkou výhodou růžové vody při použití v kosmetice je její univerzálnost – hodí se pro každý typ pleti, a dá se říct, že každé pleti také prospívá. Vyrovnává pH pokožky, hydratuje a zpevňuje pleť, pomáhá potlačovat kruhy pod očima i oddálit vznik vrásek, snižuje zarudnutí a podráždění pokožky (třeba po slunění nebo holení), a díky hojivým a antibakteriálním účinkům pomáhá také při problémech s akné.

Všechny tyto výjimečné vlastnosti byly také důvodem, proč jsme si růžovou vodu zvolili jako základní ingredienci při vývoji našeho nového zklidňujícího pleťového tonika,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Promyšlená kombinace pro dokonalý účinek

Kromě růžové vody obsahuje nové pleťové tonikum ještě další účinné látky, díky nimž se dostane pleti ráno i večer, nebo i kdykoli během dne, příjemného osvěžení a důsledné péče. Mezi ty nejdůležitější patří: 

Aloe vera má regenerační a protizánětlivé účinky, hloubkově hydratuje, působí jako silný antioxidant, vytváří ochranný film a zabraňuje nadměrnému vysoušení, zklidňuje pleť a zmírňuje její podráždění. 

D-panthenol regeneruje pokožku, má hydratační, zklidňující a protizánětlivé účinky, zvyšuje elasticitu pleti.

Extrakt z papáji obsahuje enzym papain, který rozpouští a odstraňuje z pokožky odumřelé buňky, urychluje obnovu pleti a zajišťuje pokožce hebkost a měkkost.

Mořské řasy zvyšují schopnost pokožky vázat vodu, vytvářejí film zabraňující dehydrataci pleti, zabraňují zarudnutí a nežádoucímu olupování pokožky, zvyšují soudržnost buněk, posilují kožní bariéru, jsou bohaté na cukry, minerály a proteiny.

Urea  má silné hydratační schopnosti, změkčuje a zjemňuje pleť, odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyhlazuje povrch pleti, snadno proniká do pokožky a podporuje rovněž vstřebávání jiných aktivních látek. Má antibakteriální účinky – omezuje růst bakterií na kůži. A protože se jedná o látku tělu vlastní, je velmi dobře snášena.

essente_Gentle_Skin_Tonic_100ml_predni_strana_57x85mm_websize

Stojí za vyzkoušení!

Zklidňující pleťové tonikum Gentle Skin Tonic s vysokým obsahem růžové vody pleť čistí, zklidňuje, harmonizuje a posiluje. Aloe vera, mořské řasy, urea a extrakt z papáji dodávají pokožce potřebnou hydrataci a elasticitu, mají antioxidantní účinky a celkově pleť zvláčňují a regenerují. Tonikum je vhodné pro všechny typy pleti. 

Použití je snadné: Pleťové tonikum naneseme na vatový tampon a jemně otřeme obličej, krk i dekolt. Opakujeme, dokud tampon nezůstane čistý. Nemusíme oplachovat, pouze pleť jemně osušíme. Lze používat k rannímu i večernímu čištění pleti. Poté použijeme vhodný pečující přípravek. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*