Korektor na kruhy pod očima: Tajné maskovací tipy a triky

Rady, jak bojovat proti kruhům pod očima, jsou – minimálně pro nás, ženy, které tito nezvaní společníci trápí – stejně důležité jako jejich maskování. Poradíme vám, jak na to!

Zamaskovat kruhy pod očima není žádná věda, stačí znát pár triků. Foto: Depositphotos.com

1. Nepodceňte ranní očistu tváře

Ráno očistěte svou pleť od potu, prachu a nečistot z minulé noci a pro osvěžení ještě jednou jemně odličte oči.

Náš tip: Pokožku obličeje ráno i večer pečlivě umyjte mycí emulzí, která obsahuje účinné AHA kyseliny. Na oblast očí je dobré použít ještě navíc i jemný odličovač očí, nejlépe takový, který je určen pro citlivou pokožku a je nemastný.

2. Povzbuďte se očním krémem

Naneste oční krém, který vaše oči povzbudí – na našich kosmetických kurzech Beauty Institutu Essenté (ale nejen tam) doporučujeme sáhnout po těch, které obsahují kofein. Kvalitní espresso probudí vás, oční krém s kofeinem zase vaše oči. Vy

Oční krém navíc slouží jako spolehlivá báze pod korektor. Jemná kůžička pod očima bude hydratovaná, korektor se potom lépe rovnoměrně roztírá, spolehlivě drží po celý den a krém také zamezuje tvorbě nepříjemných šupinek.

Horkou novinkou jsou oční krémy s peptidy. Ty nejenže rychle odstraňují stopy únavy v okolí očí, ale působí skutečně v hloubce naší pokožky a dokáží zpomalit stárnutí a dokonce zjemnit či oddálit vznikající vrásky. Postarají se zkrátka o lepší pružnost a pevnost pokožky kolem očí a docílíte i značného rozjasňujícího efektu.

3. Jak vybrat korektor na kruhy pod očima

Více než kde jinde zde platí: Najděte si toho pravého. Korektor totiž musí naprosto ladit s typem i odstínem vaší pleti.
Výběr by vám mohla ulehčit tzv. barevná teorie (podklady k ní nabízejí kvalitní parfumerie i drogerie): Barvy, které se v barevném kruhu nacházejí naproti sobě, jedna druhou vyškrtávají. To znamená, že pokud se snažíte zakrýt tmavě fialové kruhy pod očima, použijete korektor s nádechem žlutého odstínu. Pokud vás naopak trápí zarudlé okolí pod očima, potřebujete korektor s nádechem zeleného odstínu. Tmavě modře zbarvené oční okolí pak spolehlivě zakryje korektor v broskvovém odstínu.

4. Využijte korektor na maximum

Většina z nás si korektorem rychle přejede celé oční okolí, chvilku počká a potom ho rozetře. Pracujte s ním efektivněji! Korektory se používají nejen k zamaskování nežádoucích věcí na obličeji, ale také k vytvoření ideálního tvaru obličeje. Musí se s nimi pracovat s rozvahou a podle určitých pravidel.

Při zamaskování kruhů pod očima nanášíme malé množství korektoru od vnitřního koutku v linii tmavého kruhu k vnějšímu koutku oka. Mohou to být tři linky pod sebou, které zapracujeme prsten, nebo štětečkem, nebo body asi půl centimetru velké, které zapracujeme stejně jako linky.
Oční okolí poslouží jako základ trojúhelníku. Přejeďte korektorem po celé jeho délce – stačí ale, když nakreslíte jen tenkou linku, další dvě linky potom veďte od vnitřního a vnějšího koutku oka směrem dolů. Tento trik je nepřekonatelný v tom, že vás nejen zbaví nežádoucích tmavých kruhů pod očima, ale navíc dodá vaší tváři lichotivý optický lifting.

Nakonec naneste make-up, který celou tvář krásně sjednotí.

5. Jak správně korektor rozetřít? Použijte prsteníček

Díky tomu, že prostředníček není mezi prsty zrovna silák, je k tomu nejvhodnější. Dáte do něj přesně tolik síly, kolik je třeba ke správnému rozetření korektoru do pokožky, bez toho, aby jemnou kůžičku pod okem podráždil nebo tahal.
Mnohem účinnější je korektor jemným poklepáním vmasírovat do kůžičky pod očima. Uvidíte, že zvolíte-li tento způsob, budete ho potřebovat opravdu jen trošku a tmavá místa jím perfektně zakryjete.

6. Korektor je skvělý rozjasňovač

Ani teď ale ještě nepouštějte korektor z ruky, skvěle totiž poslouží jako rozjasňovač! Korektorem, který je o tón světlejší než vaše pleť, přejeďte oční okolí pod obočím a vnitřní koutek oka. Tento trik oceníte po každé probdělé noci, protože stačí pár vteřin a známky únavy jsou, tedy alespoň opticky, v mžiku pryč.

7. Korektor použijte na celé víčko

Předtím, než nanesete stíny, přetřete korektorem celé víčko. Tím docílíte sjednocení barvy víčka a stíny budou zároveň po celý den krásně zafixované. Pokud to zkusíte jednou, věřte, že tento krok už nikdy nevynecháte.

8. Elixír proti kruhům pod očima

Trápí vás nateklé oči? Nateklé oči nejlépe a nejrychleji osvěžíte studenou vodou nebo obkladem.

Další inspiraci pro váš boj s kruhy pod očima najdete v našem dalším článku 25 rad, jak se zbavit kruhů pod očima.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*