Korneoterapeutická kúra je to pravé, jak pečovat o pleť v zimě

Přemýšlíte, co dobrého udělat během zimy pro svoji pleť? Dopřejte jí korneoterapeutickou kúru. Odměnou vám bude optimističtější pohled do zrcadla na mladší, odpočinutou a barevně sjednocenou pleť.

„Pravidelná návštěva kosmetického salonu jednou za 4-6 týdnů by měla být samozřejmostí pro všechny ženy, které chtějí vypadat stále dobře a oddálit proces stárnutí. V zimním období pleť trpí dehydratací, kůže ztrácí elastičnost, a to může způsobovat rychlejší stárnutí pleti, jehož projevem jsou například vrásky a popraskané žilky. Proto je zimní období ideální pro kosmetické kúry, které nastartují intenzivní proces regenerace pleti,“ říká Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté, která je původním povoláním inženýrka chemie. Proto ji zajímají všechny procesy, k nimž v kůži dochází, a také způsoby, jak se dá stárnutí pleti pozitivně ovlivnit moderními kosmetickými přípravky.

essente-korneoterapeuticky-peeling

Zima je vodný čas na korneoterapeutickou kúru

„Vzhledem k destruktivnímu působení zimního období na pleť nedoporučuji aplikovat mechanický peeling na obličej. Daleko šetrnější je peeling enzymatický nebo s AHA kyselinami. V zimě také doporučuji speciální regenerační ošetření, které dodá kůži živiny v koncentrované formě. Zároveň nastává ideální čas na kosmetické kúry, které nastartují intenzivní proces regenerace pleti. Například korneoterapeutická kúra Peel-Therapy Concept od Essenté je velmi šetrná metoda, která zaručuje maximální výsledky bez nežádoucích účinků. Po jejím absolvování se viditelně zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit různé typy problémů, jako je povadlá a unavená pleť, „kuřácká“ pleť, pigmentové skvrny, zesílená pokožka, jizvy po akné a povrchové vrásky. Korneoterapeutická kúra tak celkově omlazuje, regeneruje a barevně sjednocuje pleť,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová.

Šetrná, a přitom velmi účinná péče o pleť v zimě

Korneoterapeutický peeling je, na rozdíl od chemického peelingu, dlouhodobou terapií, při níž dochází k působení AHA kyselin a obnovování kůže průběžně po celou dobu korneoterapeutické kúry, která trvá 8–12 týdnů. Díky šetrnosti kúry není zákaznice nijak omezována v běžném společenském životě. Ošetření si umí poradit s jemnými vráskami i vyhlazením jizviček po akné.

„Pomocí této metody se odstraňují odumřelé vrstvy pokožky, ta je pak na první pohled krásně vyhlazená a rozjasněná. Neméně důležitý je také hloubkový účinek – kožní buňky se revitalizují a dochází k produkci nových vláken kolagenu a elastinu. Tato metoda zaručuje maximální výsledky bez nežádoucích účinků, jako je podráždění, bolestivost a začervenání, k nimž často dochází u jiných procedur,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, jejíž tým korneoterapeutickou kúru Peel-Therapy Concept vyvinul.

Kristina-kloubkova-inspirace-essente

Na korneoterapeutickou kúru se právě chystá i známá moderátorka Kristina Kloubková

„Zvykla jsme si po celý rok používat Essenté Denní krém SPF 30, v zimě mi ale moje kosmetička doporučila přidat na noc ještě Essenté Therapy krém. Momentálně se připravuji na korneoterapeutickou kúru a moc se těším, jaký bude mít efekt.“

Tip pro vás: Essenté Therapy krém

Unikátní projasňující a stimulující noční krém obsahuje technologickou novinku – speciální lamelární vodní gel (LWG gel). Díky němu se AHA kyseliny, zapouzdřené v gelových lamelách, uvolňují do pokožky postupně po dobu 10 hodin. Do kůže se tak kyseliny rozšiřují progresivní a kontrolovatelnou cestou, a tudíž nedochází k podráždění či zánětům pokožky. Zároveň je však zachována vysoká účinnost. Obsažené kyseliny (glykolová, mléčná a citronová) podporují intenzivní proces exfoliace (stratum corneum se začne viditelně obnovovat za 10–14 dni), regenerují pleť a stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.

Další důležitou složkou krému je kyselina hyaluronová zajišťující intenzivní hydrataci. Díky svému unikátnímu složení Therapy krém intenzivně obnovuje strukturu pokožky a okamžitě ji vyhlazuje, vypíná, barevně sjednocuje, redukuje vrásky a viditelně ji rozjasňuje. Je vhodný pro všechny typy pleti.

Seznam kosmetiček poskytujících korneoterapeutickou kúru Peel-Therapy Concept najdete zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*