Kosmetičky se musí pořád vzdělávat: jejich obor zažívá vědeckou revoluci

Díky vědeckému pokroku jsme se naučili lépe rozumět fungování kůže, pochopili chemické procesy, které v ní probíhají, i jejich návaznosti na projevy stárnutí pleti. Proto se i kosmetičky musí neustále vzdělávat, aby pleť ošetřovaly podle nejmodernějších zjištění a výzkumů.

Inspirace_essente_imagio

„Znalosti, které jsme získali v minulosti, jsou již v současné době často zastaralé. Díky novým poznatkům z oblasti kosmetologie a dermatologie je nyní možné ženám nabídnout mnohem lepší a účinnější řešení jejich kosmetických potřeb, než tomu bylo ještě před pár lety. Každoročně jsou také uváděny na trh nové aktivní látky s daleko vyšší účinností a přesnějším zacílením,“ říká Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté a Essenté Beauty Institutu. Právě ten nabízí ucelený systém vzdělávání pro všechny kosmetičky, které si chtějí prohloubit své vědomosti, a hlavně získat ty nejnovější.

Čištění pleti včera a dnes

„Když srovnám péči o pleť před 20 lety a dnes, vidím asi nejmarkantnější rozdíl v postupu u čištění pleti. Kdysi bylo samozřejmostí pokožku před kosmetickým ošetřením napařit a pak mechanicky čistit. Takový postup je už samozřejmě dávno překonaný, a pokud by vám ho snad ještě někde v „salonu“ nabídli, raději jděte rychle jinam. Dnes se k čištění pleti používají především AHA kyseliny, které na začátku ošetření odstraňují zrohovatělé kožní buňky a narušují mezibuněčné prostory, což je důležité především pro zvýšení účinků následné péče, která díky AHA kyselinám může působit do větší hloubky,“ srovnává ošetření před lety a dnes Denisa Jasinská a dodává, že působení AHA kyselin se v dermatologii využívá také k odstraňování jizev, zesvětlování pigmentových skvrn a stahování rozšířených pórů. Zároveň snižují náchylnost k tvorbě vrásek, tedy jsou ideální zejména pro stárnoucí pleť.

Inspirace_essente_imagio

Jedinečný vzdělávací program

Odvětví kosmetologie dnes patří z hlediska inovací k nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím. Kosmetičky proto už dávno nevystačí se znalostmi, které získaly před lety, když svůj obor studovaly. Proto přišel Essenté Beauty Institut s kurzy, které jim to umožní.
„Nabízíme přehledně podané aktuální trendy ve vývoji kosmeceutických přípravků a kosmetické pěsticí péče, seznámíme je s nejnovějšími účinnými látkami i postupy, a přitom klademe velký důraz na komplexní znalosti v oblasti péče o pleť. Právě to následně umožňuje vybrat pro konkrétní zákaznici ideální řešení jejího problému, a dosáhnout tak nejlepšího možného účinku,“ říká Denisa Jasinská, která spolu se svými kolegyněmi vyvinula pro všechny zájemkyně, jejichž pracovní náplní je kosmetologická péče, jedinečný vzdělávací program. Každé školení navíc doplňuje workshop, který kosmetičkám pomůže naučit se vše potřebné, aby si prohloubily své znalosti, a mohly tak nově získané dovednosti nabízet dále svým klientkám. Pracuje se v malých skupinkách, které umožňují individuální přístup. Účastnice na závěr získají osvědčení o proškolení.

Inspirace_essente_depositphotos.com

Essenté Beauty Institut aktuálně nabízí tyto tři kurzy:

Essenté Profesionál: Základní kurz zaměřený na základní postupy při ošetření a intenzivní hydrataci pleti, který je podmínkou pro účast na dalších seminářích.

Essenté Specialista: Kurz zaměřený na intenzivní liftingový účinek a na odborné ošetření pleti se specifickými problémy, jako jsou akné, kuperóza či hypersenzitivní pleť.

Essenté Peel-Therapy Concept: Kurz představuje novou generaci chemického peelingu, která je neinvazivní, přitom má velmi efektivní účinky na pleť.

Více informací najdete na Eshop.essente.cz/catalog/kosmeticke-kurzy

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*