Kyselina hyaluronová – jak fungují kožní výplně a co od nich čekat

Stále více žen se dnes zajímá, jak je to vlastně s těmi kožními výplněmi kyselinou hyaluronovou – oč se jedná, jak to funguje, na kolik to vyjde, a hlavně, zda se skutečně kruhů pod očima zbaví. Zaměřili jsme se proto právě na toto téma.

kyselina-hyaluronova-essente
Kožní výplně jsou relativně bezbolestné a časově nenáročné, nejčastěji se u nich používá kyseliny hyaluronové, látky působící přirozeně v naší pokožce. Foto: Depositphotos.com

Mnoho z nás se kvůli kruhům pod očima trápí. Dokážou totiž výrazně přidat léta a pořád vypadáme unaveně. Správné líčení sice dokáže divy, ale tam, kde je problém velmi výrazný, už samotná kosmetika, a to ani ta nejkvalitnější, nestačí.
Naštěstí žijeme v době, kdy existuje celá řada řešení, a nemusí jít nutně o plastickou operaci. Novým hitem v tomto oboru jsou kožní výplně, které jsou relativně bezbolestné a časově nenáročné. Zde najdete maximum informací, které by vás mohly zajímat:

Kyselina hyaluronová volá po doplnění

Jako kožní výplň se kyselina hyaluronová používá v gelové bázi. Kyselina hyaluronová je látka působící přirozeně v naší pokožce. S přibývajícími léty se postupně z pleti vytrácí, a tím klesá i její pružnost a pevnost.
To samé se děje i s jemnou pokožkou v okolí očí. S věkem se ztenčuje, a tím prohlubuje kruhy pod očima. Řešením je navrátit kyselinu hyaluronovou do okolí oči,aby pokožka opět získala mladistvý a svěží vzhled.

Jak fungují kožní výplně

Díky kožním výplním se výrazně zmírní přechod z horních partií tváří směrem k oku a prohlubeň v okolí očí se zmírní. Kožních výplní existuje celá řada, často se používá Restylan, Belotero, Voluma a další. Jejich výběr závisí na pečlivé analýze problému odborníkem. Dermatologové následně použijí preparát, který v konkrétním případě nejlépe zafunguje.

Než do toho půjdete, poraďte se s lékařem

Nejprve je třeba konzultovat s lékařem, zda je injekční výplň skutečně cestou k vyřešení vašeho problému, a pokud ano, který preparát je nejvhodnější. V případě shody je podle odborníků třeba, abyste vysadila protizánětlivé léky zvyšující krvácivost. Měla byste také omezit přísun vitamínu C. Zákrok není vhodný pro těhotné a kojící maminky.

Aplikace kyseliny hyaluronové

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové se aplikují tenkými jehličkami do vrchní, střední nebo hluboké vrstvy kůže podle místa ošetření a konkrétního problému. Oblast kolem očí je velmi citlivá, proto se většinou aplikuje znecitlivující krém.

Na co se ještě připravit

Raději si v den zákroku vezměte volno v práci a nedomlouvejte si žádnou společenskou událost. Možná bude u vás hojení zcela bezproblémové, ale raději se připravte na to, že po dobu osmi hodin vás můžou trápit otoky. Drobné modřinky mohou přetrvávat ještě další dva dny.

Jak hluboko budete muset sáhnout do kapsy?

Zákrok je vždy individuální, záleží na dávce kyseliny hyaluronové, která bude u vás zapotřebí. Většinou se ale aplikuje zhruba 1 ml a cena se pohybuje v rozmezí mezi osmi až deseti tisíci korunami.

Jak dlouho trvá efekt kyseliny hyaluronové?

Efekt po aplikaci výplní není trvalý, přetrvává však dlouhodobě, a to 6 měsíců až rok.

Jak prodloužit efekt kyseliny hyaluronové?

O okolí očí je nutno se i nadále starat, aplikace kyseliny hyaluronové rozhodně není samospasitelná. Používejte proto nadále správné kosmetické přípravky určené výhradně o tuto oblast obličeje. Vyzkoušejte například oční nebo expres krémy obsahující peptidy. Ty aktivují buňky k vyšší činnosti, zvyšují produkci pro zpevnění potřebného kolagenu, a vy si tak nadále prodloužíte čas, než začne kůže stárnout.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*