Představujeme naše odbornice: Lenka Špačková

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Lenku Špačkovou z Kosmetického studia Lendy v Tišnově, pro kterou byla práce kosmetičky velkým snem, který si splnila před 7 lety. Zároveň říká, jak je pyšná na to, že může pracovat s kosmetikou Essenté, a jak moc si váží celého týmu Essenté, který podle jejích zkušeností poskytuje kosmetičkám maximální podporu. Svůj volný čas pak nejraději tráví se svou krásnou 19měsíční vnučkou Adélkou, která jí dodává spoustu radosti a energie do dalších dní. 

Lenka_Špačková1_Essente

Jak jste se dostala ke svému vysněnému povolání?

Moje cesta, než jsem se stala kosmetičkou, byla dlouhá. Mnoho let jsem pracovala v obchodní a administrativní sféře. Vždy to byla práce s lidmi, což pro mě bylo důležité. Práce mě bavila, ale nenaplňovala moje očekávání. Zato povolání kosmetičky, to pro mě byl vždy velký sen. Ten se mi splnil před 7 lety. Musím říct, že svou práci miluji. Baví mě pečovat o zákaznice, které se ke mně rády vracejí. A díky jejich doporučení pak získávám další klientky.

Jaké byly začátky, kdo vám pomohl se sháněním a zařizováním prostor?

V roce 2015 jsem absolvovala kosmetický rekvalifikační kurz. Začátky nebyly lehké. Než jsem získala stálou klientelu, tak jsem vykonávala tuto profesi při zaměstnání. V roce 2016 jsem si zařídila Kosmetické studio Lendy, v místě svého bydliště v Tišnově. Zařizování a vybavení salonu jsem si obstarávala sama a s pomocí manžela, který mi byl při podnikání vždy velkou oporou.

Jak se vám v Tišnově pracuje? A nemáte strach z konkurence?  

Tišnov je malé městečko, kde jsem prožila své dětství a mám tedy k němu i citový vztah. Jsem moc ráda, že právě tady jsem si mohla vybudovat své kosmetické studio.

Konkurence je velká, ale nebojím se jí. Práci kosmetičky dělám s láskou, ochotou a vděčností. Stále se snažím vzdělávat a být úspěšná. Klientky ode mě odcházejí spokojené, odpočaté a také informované, jak správně pečovat o svoji pleť při domácí péči.

Chodí k vám klientky z blízkého, nebo i vzdáleného okolí?

Moje studio navštěvují ženy z Tišnova i blízkého okolí, z Kuřimi, Brna i dalších měst a obcí. Klientky si nejčastěji dopřávají kompletní kosmetické ošetření 90 minut, 1x za měsíc. S některými se vídám i dvakrát do měsíce. Nejvíce si pochvalují masáž krku, dekoltu a obličeje a celkovou kosmetickou péči, která je jim velice příjemná.

Lenka Pešková

Proč jste si vybrala pro svoji práci právě kosmetiku Essenté – jak jste ji „objevila“ a čím vás oslovila? 

Při výběru kosmetiky jsem hledala profesionální kosmetickou značku, nejlépe české výroby.

Kosmetiku Essenté jsem si našla na internetu. Nejdříve mě zaujal elegantní design a složení přípravků. Poté jsem se přihlásila na první školení o výrobcích v Praze v Bašti, které bylo úžasné. Dostalo se mi spoustu užitečných informací o složení výrobků, jejich kvalitě a použití dle typu pleti. 

Kosmetické přípravky Essenté často obsahují AHA kyseliny a peptidy, což blahodárně působí na pleť. Produkty jsem si vyzkoušela na své pleti – a bylo rozhodnuto! Kosmetiku jsem si ihned zamilovala a je velice žádaná i u mých klientek. Jsem pyšná, že pracuji s kosmetikou Essenté. A velice si vážím celého týmu Essenté, který nám kosmetičkám poskytuje maximální podporu.

Přípravky Essenté také používají známé osobnosti, například Kristina Kloubková a Lucie Benešová, což svědčí o jejich kvalitě.

Zúčastňujete se školení pořádaných společností Essenté? 

Ano, školení pořádaných firmou Essenté, se zúčastňuji pravidelně. Z každého školení jsem nadšená. Spousta nových informací, ale také rady a zkušenosti od druhých kosmetiček, jsou pro mě velice užitečné. A velmi ráda předávám informace z těchto školení svým klientkám. Nedávno mi jedna paní říkala, „paní Lenko, vy jste zase byla na školení, že?“ A to je pro mě nejvíc….

Mají i vaše klientky kosmetiku Essenté tak rády jako vy?

Moje klientky reagují na ošetření kosmetikou Essenté velice pozitivně. Přípravky jsou jim na pleti příjemné, vůně jemná a uklidňující. A co je velmi důležité, na své pleti pozorují 

viditelné výsledky a dlouhodobý efekt. A díky tomu si kupují přípravky i pro domácí péči.

Vždy se snažím poradit, pomoci a najít vhodné ošetření k odstranění každého problému na pleti, jako je akné, citlivá či suchá pleť, zánětlivé onemocnění rozšířených žilek, kuperóza, rosacea a jiné. 

Měla byste nějaký konkrétní příklad?

Klientky mi často děkují například v případě úspěšné léčby aknózní pleti. Velmi se mi osvědčila Essenté řada na aknózní pleť. Čisticí gel je perfektním začátkem v péči o problematickou pleť, Aktivní booster při akné ničí zánětlivé procesy v kůži již v samotném zárodku a Zklidňující krém pleť silně vyživuje, hydratuje, zklidňuje a reguluje tvorbu kožního mazu. Moje zákaznice používají celou řadu Essenté Beauty Box Acne Stop Express na domácí péči o pleť v boji proti akné. 

Vždy mě potěší, když zákaznice odcházejí se slovy: „To bylo úžasné…“ – ,,Takhle jsem si už dlouho neodpočinula…“ – „Už teď se těším na další návštěvu…“ nebo ,,Zase jsem o pár let mladší…“

Lenka Pešková

Který z produktů Essenté používáte vy sama nejraději? 

Používám ráda všechny produkty Essenté. Nejvíce jsem si oblíbila Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, kterou používám na odlíčení a vyčištění pleti, Hyaluronový booster pod krém, Expres krém proti vráskám jako denní krém a Therapy noční krém. Výborná konzistence a skutečně viditelné výsledky v péči o pleť.

Jaký je v současnosti zájem o vaše služby?

Klientky se mi po přestávce způsobené pandemií postupně vrátily a stále přicházejí i nové zákaznice. V současnosti registruji velký zájem o kosmetické služby, které nabízím. Jsem za to nesmírně vděčná. 

Jste spokojena s umístěním a podobou vašeho studia, nebo byste do budoucna ráda něco změnila? 

Umístění mého studia v místě bydliště mi velmi vyhovuje. Se svým kosmetickým salonem jsem spokojena. Ráda ho samozřejmě neustále vylepšuji a zdokonaluji. Nakupuji nové doplňky, které v průběhu roku měním. Studio není nijak velké, ale je útulné. Je pro mě velice důležité, aby se mi při práci dobře pracovalo a klientkám se u mě líbilo a cítily se tu dobře.

Být kosmetičkou, je pro mě ta nejkrásnější práce i záliba, i když je občas časově hodně náročná. Tou největší odměnou jsou spokojené zákaznice, které se ke mně rády vracejí.

Mohla byste prosím říct na závěr něco o sobě, o své rodině, zájmech…

Je mi 47 let. Vdávala jsem se poměrně mladá, ve věku 21 let. Mám skvělou rodinu a kolem sebe fajn lidičky, kteří jsou mi velkou oporou. Vždy se na ně mohu spolehnout a jsem za ně nesmírně vděčná. Moje největší štěstí, to jsou dvě dospělé dcery Simonka (26 let), Karolínka (23 let) a moje sluníčko – vnučka Adélka (19 měsíců). Holky jsou pro mě vším. 

Momentálně svůj volný čas nejraději trávím s vnučkou Adélkou, která mi dodává spoustu radosti a energie do dalších dní. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*