Představujeme naše odbornice: Marie Pospíšilová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Marii Pospíšilovou z Kosmetického salonu Marie Pospíšilová – kosmetika, vizážistka v Dolních Bojanovicích.

Kosmetička Marie Pospíšilová7

Z jejího vyprávění je zcela zřejmé, jak ji práce kosmetičky (a také vizážistky) baví a naplňuje. Svým klientkám vychází maximálně vstříc i prodlouženou otvírací dobou do večerních hodin. Na kosmetice Essenté, kterou si vybrala pro svou práci, se jí mimo jiné líbí ucelené produktové řady, možnost navzájem kombinovat produkty, a hlavně okamžité viditelné výsledky. Na otázku ohledně komunikace s týmem Essenté, má pak jasnou odpověď: prostě TOP.

Kudy vedla vaše cesta k povolání kosmetičky – přímo, nebo oklikami?

Kosmetiku mám ráda už od mládí, a to hlavně tu dekorativní, ale o tom, že bych se stala kosmetičkou, jsem dříve vůbec neuvažovala. Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu v Uherském Hradišti, obor Prokurista. Po škole jsem pracovala 14 let na Finančním úřadě v Hodoníně a následně 4 roky jako hlavní účetní obce. 

Už při mateřské dovolené jsem ale věděla, že bych se chtěla věnovat make-upu, a tak jsem před 7 lety absolvovala intenzivní 14denní vizážistický kurz v Praze, zaměřený na základy make-upu a péče o pleť. Začala jsem tedy na vedlejší živnost líčit na svatby, plesy, focení a jiné příležitosti. Práce v tomto oboru přibývalo, proto mě napadlo, že bych si mohla udělat rekvalifikační kurz Kosmetička, a tuto odbornost propojit s prací vizážistky. 

Absolvovala jsem kurz v oboru Kosmetička, a to v (pro mne dost vzdálené) Olomouci ve vzdělávacím centru paní Jany Knittlové, na kterou jsem dostala doporučení. I když tříměsíční dojíždění bylo náročné, této volby nelituji, protože jsem se zde naučila opravdu maximum.  

Co vás na vašem povolání nejvíc těší?

Jsem hodně komunikativní a společenská, takže na každou svou klientku se velmi těším. Ráda si s nimi povídám, právě třeba o péči o pleť, vyslechnu je. 

Ale co mě těší nejvíc, to je ta opravdová spokojenost a nadšení z výsledku kosmetického ošetření. Baví mě diagnóza pleti a vždy jsem šťastná, když klientce správně určím typ ošetření a pravidelnými návštěvami dosáhneme požadovaných výsledků. 

Jaké byly začátky, bylo obtížné najít vhodné prostory pro kosmetiku?

Jelikož jsem z vesnice, která má přes 3 000 obyvatel, od začátku jsem chtěla pracovat tady, v Dolních Bojanovicích, v místě svého bydliště. Vizážistiku jsem měla v našem rodinném domě, ale z „kapacitních“ důvodů jsem chtěla větší prostor a hlavně místo, kde budou mít moje klientky klid a čas na relax a odpočinek a budou se zde cítit příjemně. 

Dala jsem si tedy žádost na obecní úřad a asi během měsíce se mi ozvala paní starostka, že se uvolnil prostor, který byl zkolaudován pro provoz kosmetiky, ale dříve byl využíván pro masáže. Takže jsem hned podepsala smlouvu, a to ještě skoro půl roku před začátkem absolvování kurzu kosmetičky. 

Se zařizováním a úpravou prostor mi moc pomohli manžel s tchánem, za což jim patří můj velký dík! Velkou psychickou oporou mi pak byly moje kamarádky. 

Pracujete sama, a nemáte obavy z konkurence?

V salonu pracuji sama, prostory jsou menší, tak akorát pro mě…  

A co se týče konkurence – tady v Dolních Bojanovicích působí ještě jedna kosmetička, ale každá máme svoji klientelu. Ve vedlejším městě je kosmetiček dost, proto jsem zacílila spíše na místní klientelu. Chtěla jsem dosáhnout toho, aby můj salon byl výjimečný v tom, že každá klientka, která ke mně přijde, se zde bude cítit příjemně, že si zde odpočine, bude mít čas jen pro sebe a bude odcházet nadšená a spokojená. 

Myslím, že další velkou výhodou mého salonu je, že přijímám klientky téměř každý den až do devatenácté až dvacáté hodiny, takže můžu vyjít vstříc i těm, které mají delší pracovní dobu. Právě tak jsem to totiž měla dříve i já a měla problém sehnat kosmetičku, která by mě vzala až po pracovní době, třeba v 17 hodin… 

Nejspíš u vás převažují klientky z blízkého okolí…

Klientky mám většinou zdejší. Ale chodí ke mně i zákaznice z okolních vesnic, kterým mimo jiné vyhovuje právě prodloužená otevírací doba salonu. Je to pochopitelné – když přijedou domů z práce a obstarají děti i domácnost, tak už se jim nechce vracet se do města a jsou rády, že mají kosmetiku v místě bydliště nebo ve vedlejší vesnici. Ale mám také klientky ze vzdálenějších měst. 

Jakou péči si vaše klientky nejčastěji dopřávají?

Většinou se objednávají po 4 až 6 týdnech a rády si dopřávají anti-ageing péči. Velmi oblíbené jsou i alginátové liftingové masky, nebo v létě to byla novinka – látková kolagenová maska, která krásně chladí.

Kosmetické ošetření provádím spolu s relaxační masáží obličeje, krku a dekoltu, celé ošetření trvá skoro dvě hodiny a ke každé klientce přistupuji individuálně. Při každém ošetření se zajímám, jestli je vše v pořádku, vždy se snažím vybrat správnou péči nejen ke stavu pleti, ale například i vzhledem k ročnímu období. Během celého ošetření je samozřejmostí relaxační hudba a snažím se, aby si tento čas klientka užila a měla pocit výjimečnosti. A co mě těší nejvíce, když si klientka hned objedná další termín ošetření nebo mi dá zpětnou vazbu, například pošle zprávu a děkuje mi, jak moc si kosmetiku užila a že takovou pleť nikdy neměla. Z toho mám vždycky obrovskou radost! 

Jaké je v průměru věkové složení vaší klientely?

Hodně mých klientek jsou mladé dívky, které si přejí péči o pleť při akné. Jsem za to moc ráda, protože se tak naučí, jak o pleť pečovat i doma, a už v mladém věku si zvyknou se o pleť starat. Mám klientky všech věkových kategorií, ale převládají ženy okolo 45 let. 

Proč jste si vybrala pro svoji práci právě kosmetiku Essenté? 

S kosmetikou Essenté jsem se poprvé setkala ve vzdělávacím centru paní Knittlové, kde jsme s ní po celou dobu kurzu pracovali, a kam za námi přijela i majitelka a zakladatelka Essenté paní Denisa Jasinská spolu s kolegyní Martinou Košťálovou. Představily nám koncept značky, vše nám vysvětlily, vyprávěly, jak Essenté vzniklo. Moc se mi líbilo, jak má kosmetika Essenté ucelené řady a že lze produkty vzájemně kombinovat. Hlavně mě ale zaujalo, že se jedná o kosmeceutiku, a že jsme již při školení viděly okamžité výsledky po ošetření. Dále mě zaujala příznivá cena při počátečním pořízení kosmetiky. Velmi mě nadchl i samotný design všech výrobků, praktičnost při používání a především „popisky“ s návodem na použití v češtině. To oceňují i moje klientky při pořizování a následném používání produktů. Já jim sice všechno vždy vysvětlím, ale když jim řeknu, že je vše vzadu podrobně česky popsáno, jsou nadšené. 

Jaká je komunikace s Essenté – například při vyřizování objednávek? A zúčastňujete se i školení, která Essenté pravidelně pořádá?

Tým Essenté je skvělý, nejvíc komunikuji s Terezkou Přívětivou. Objednání a následné dodání všech objednávek je vždy velmi rychlé. Takže za mě TOP. 

A co se týče školení Essenté – absolvovala jsem všechna školení a moc ráda se účastním i navazujících online školení. Je to vždy příjemná změna, můžeme diskutovat a ptát se na to, co nás ke konkrétní problematice zajímá. 

Velmi se mi líbilo i školení přímo ve společnosti Essenté, kterého jsem se zúčastnila loni na podzim, a kdy jsme se mohly podívat i do výroby a osobně se setkat s týmem Essenté. Dále se mi líbil online kurz s předním českým vizážistou Pavlem Kortanem, u kterého už jsem byla osobně na dvou kurzech. 

Mají vaše klientky zájem kupovat si přípravky Essenté i pro domácí péči?

Klientky jsou s kosmetikou velmi spokojené. Právě vhodně zvoleným ošetřením v salonu vidí už do druhého dne celkem rychlé účinky. Navíc mnoho z mých klientek nikdy předtím na kosmetice nebylo nebo nevěděly, kam a na koho se mají obrátit s problematickou pletí. Všechny si chválí i příjemnou vůni výrobků. 

Můžu říct, že většina klientek má o výrobky pro domácí použití zájem a zamilovaly si hlavně Mycí emulzi s AHA kyselinami a hydratační krémy. Před Vánocemi jsem musela dokonce třikrát doobjednávat vánoční akční boxy, které byly moc pěkně sestavené a klientky si je velmi oblíbily a měly tak krásný vánoční dárek. Všem klientkám také dávám po ošetření s sebou domů vzorky, které jsou perfektním pomocníkem. Doma si vše v klidu vyzkouší a většinou mi pak vzorek vyfotí nebo přinesou ukázat, co se jim líbilo, s přáním, abych jim kosmetiku objednala. 

Vzpomněla byste si na konkrétní případ, kdy vaše ošetření někomu pomohlo vyřešit nepříjemný kosmetický problém? 

Ano, právě nyní u mě jedna klientka dokončuje sérii ošetření Peel-Therapy Concept. Absolvovala sedm ošetření a z výsledku je nadšená. Jelikož má velmi problematickou aknózní pleť s jizvičkami a ze všech dříve používaných přípravků, které nepomáhaly, už byla bezradná, zahájily jsme po konzultaci tuto „léčbu“. Musím říct, že i já vidím velký rozdíl v kvalitě její pleti. Samozřejmostí bylo i to, že si zakoupila všechny potřebné přípravky z řady Peel-Therapy Concept a vše pravidelně a důsledně používá. Z takového výsledku mám opravdu velkou radost! 

Které z produktů Essenté jste si nejvíce oblíbila vy?

Já nejraději používám zmíněnou Mycí emulzi s AHA kyselinami, a to i doma, a rychle si na ni zvykly i obě moje dcery. Velmi jsem si oblíbila Aktivní liftingový krém, perleťovou liftingovou masku a alginátovou liftingovou masku. Tam jsou účinky opravdu viditelné ihned po ošetření, nejlépe v kombinaci s již zmíněnou masáží obličeje. 

V poslední době si dost klientek objednává i Redness řadu. Ta skvěle zklidní pleť, hlavně teď v zimních měsících, kdy je pleť zarudlá a suchá. 

Mohla byste prosím na závěr prozradit něco málo o sobě?

Letos mi bude 41 let, jsem 17 let vdaná, mám dvě dcery 14 a 12 let. Bydlíme v rodinném domě na jižní Moravě. Ráda si zajdu do divadla i do kina na dobrý film, ráda jezdím na kole a velký relax pro mě představují večerní procházky. Při nich si nejlépe vyčistím hlavu. Miluju moře a výlety. Ráda čtu, hlavně českou literaturu, a mám ráda naše dobré moravské víno. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*