Mastná pleť nepotřebuje vysušit, ale hydratovat!

Mastná pleť nevypadá tak jemně a křehce jako pleť suchá. Je hrubší, s viditelnými póry a často ji trápí akné. Zato ale pomaleji stárne. Co udělat pro to, aby byla v každém věku zdravá a krásná?

antioxidanty_depositphotos

1. krok: Správné čištění

Základ úspěchu při cestě za zdravou a krásnou pletí spočívá v pravidelné a správné péči, kterou je potřeba zařadit do každodenní rutiny. Před aplikací pěsticích přípravků musí být pleť dokonale čistá, proto je třeba ji nejprve řádně omýt přípravkem na to určeným, a to ráno i večer.

„Je třeba myslet na to, že na naší pleti za celý den ulpí řada nečistot, ať to je prach, popílek, ale i pot, maz a také zbytky předchozích krémů, make-up apod. I ráno je naše pleť nečistá – zůstává na ní pot, prach, zbytky noční péče. Voda z kohoutku na očistu nestačí. Stejně je to s mastným talířem. Polejete-li ho jen vodou, co se stane? Voda steče, a špína zůstane…,“ dává názorný příklad kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová ze salonu Kosmetika Jiřina v Brandýse nad Labem.

Tipy odbornice:

Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pokožce pocit hebkosti. Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami koupíte za 390 Kč (100 ml) nebo 570 Kč (200 ml) na Moje.essente.cz.

essente_cistici_detoxikacni_maska_003

Jednou týdně dopřejte mastné pleti i Essenté Čisticí detoxikační masku, což je přikládací maska z aktivního dřevěného uhlí napuštěná čisticím detoxikačním sérem. Snižuje tvorbu kožního mazu, zmenšuje velikost pórů a intenzivně pomáhá v boji proti akné. Essenté Čisticí detoxikační masku koupíte za 170 Kč/ks na Moje.essente.cz

2. krok: Hydratace

„Mastná pleť má celkově hrubší strukturu s více viditelnými póry, zato má však jednu velmi pozitivní vlastnost – pomaleji stárne. Je to dáno vyšší tloušťkou pokožky a celoplošným výskytem mazových žláz, což pleti pomáhá lépe odolávat vnějším vlivům. Nejčastější chybou při péči o mastnou pleť pak bývá její nedostatečná hydratace. Pokožka, která nemá dostatek vody, totiž produkuje více kožního mazu. Pleť je pak nadměrně lesklá a dostává šedavý nádech. Zažitý mýtus, že mastnou pleť je nutné pouze zmatnit a vysušit, je tedy více než mylný,“ vysvětluje Jiřina Koliandrová.

Tipy odbornice:

Essenté Intenzivní hydratační booster má osvěžující gelovou texturu a okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Zároveň ji zklidňuje a regeneruje. Essenté Intenzivní hydratační booster koupíte za 1 060 Kč (50 ml) na Moje.essente.cz.

Na booster patří jako další vrstva vhodný hydratační krém. Například Essenté Vyrovnávací hydratační krém poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Má lehkou texturu, rychle se vstřebává, proto je ideální jako základ pod make-up. Essenté Vyrovnávací hydratační krém koupíte za 690 Kč (50 m) na Moje.essente.cz

3. krok: Zaměřte se na akné

Akné dokáže potrápit mladé lidi v období dospívání, ale někdy se objevuje i ve zralejším věku. Proto si mastná pleť se sklonem k akné zaslouží zvýšenou péči a pozornost.

„Samotná domácí péče většinou na zdolání tohoto problému nestačí. Proto doporučuji pravidelnou návštěvu kosmetického salonu, kde se o vaši pleť postarají zkušení profesionálové. Domácí samočištění pleti, kdy si lidé můžou svým neodborným zásahem způsobit na pleti strupy a roznést infekci dále, stejně jako používání vysušujících prostředků pleti opravdu nesvědčí,“ zdůrazňuje Jiřina Koliandrová a doporučuje obstarat si pro domácí péči kvalitní kosmeceutika. 

Tipy odbornice:

Essenté Beauty Box Acne Control Intense je vysoce účinná sada přípravků pro intenzivní péči při akné. Obsahuje Mycí gel s AHA kyselinami, Aktivní booster při akné, Zklidňující krém a Čisticí gel s AHA kyselinami 3 % určený k čištění pleti při akutní fázi akné. Přípravky působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes, pokožku ihned zklidní a pomohou s obnovou jejích běžných funkcí. Součástí sady je dárek Essenté Therapy krém a testery. Essenté Beauty Box Control Intense koupíte na Moje.essente.cz za 2 710 Kč.

Pro zajímavost: Tento box používají a doporučují i modelka Gabriela Gášpárová, influencerka Aneta Chovanová i biatlonista Ondra Mánek, kteří mají s touto kosmetikou velmi dobré zkušenosti. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*