Mycí emulze je základ pro správné odlíčení

Nejčastější chybou, které se dopouštíme při péči o svou pleť, je to, že si neuděláme čas na její pravidelné a pečlivě čištění nejen večer, ale i ráno. Jedná se přitom o několik minut, které nás později mohou zachránit od mnoha nepříjemností.

plet-schema-web
Aha kyseliny odstraní odumřelé buňky, obnoví svrchní vrstvy kůže, redukují akné i vrásky.
Foto: Depositphoto.com

„Přestože spěcháme, měly bychom si každé ráno udělat čas na vyčištění pleti – ideálně mycí emulzí – a večer pak pečlivě odlíčit řasy nemastným odličovačem očí. Na očištění make-upu pak můžeme opět použít mycí emulzi, nejlépe s AHA kyselinami,“ vysvětluje kosmetička Nikol Bárová, s tím, že právě AHA kyseliny spolehlivě rozpustí všechny nečistoty, jež se na pleti zachytí.

AHA kyseliny navíc působí hloubkově, při čištění dokážou odstranit z pleti zrohovatělé kožní buňky a zvýší tak účinky následné péče v podobě krémů či sér určených například už na specifické problémy pleti.

Vsaďte na kvalitní mycí emulze

Velkým trendem posledních let jsou mycí emulze, které pokožku dokonale vyčistí, ale přitom ji nezatíží a hlavně nepodráždí. Ty nejkvalitnější často obsahují právě AHA kyseliny, ale také mandlový olej či kyselinu mléčnou.

„Se špatně vyčištěnou nebo dokonce nevyčištěnou pletí neudělají nic ani sebelepší následné kosmetické přípravky. Právě správně vybraná čisticí emulze s potřebnými aktivními látkami ochrání před dehydratací a zvýší obranné mechanismy pokožky. Je perfektním začátkem i koncem dne, kdy by se takové odlíčení mělo pro každou ženou stát samozřejmým rituálem,“ radí Nikol Bárová.

Jak správně čistit pleť ve třech krocích se dozvíte v našem dalším článku zde.

Udělejte si z čištění rituál

Při čištění nespěchejte. To je základní rada odborníků. Naneste přiměřené množství mycí emulze na umyté ruce a pomalu, špičkami prstů, ji nanášejte na navlhčenou pleť. Dejte si načas a dopřejte si rovnou i masáž obličeje, když emulzí krouživými pohyby pokrýváte tvář. Nezapomeňte zejména na ta místa pleti, která jsou náchylná k ucpávání pórů. Obličej nakonec ještě opláchněte nejlépe vlažnou vodou, aby byla pokožka dokonale čistá.

A pozor: i na nenalíčené pokožce se přes den usazuje prach, nečistoty a sama také produkuje maz. To všechno je třeba odstranit!

Tip kosmetičky:ESSENTE-Myci- emulze-s-AHA-kyselinami_200ml_WEBSIZE

Mycí emulze s AHA kyselinami je odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin, která výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací. Nezanechává pocit pnutí a optimálně připravuje pleť na další ošetření.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*