Jak správně čistit pleť ve třech krocích

Trápí vás problémy s pletí? Dost možná tkví podstata problému v tom nejzákladnějším, a sice v jejím čištění a v základní péči o ni. To by se mělo skládat ze tří základních kroků – použití mycí emulze, pleťové nebo micelární vody a krému správně zvoleného k danému typu pleti.

Kosmetické přípravky by neměly mít pouze pěstící a dekorativní účinky, ale měly by aktivně napomáhat ke zlepšování zdravého stavu a vzhledu pokožky.

Čištění pleti

Pro ideální začátek správné péče o pokožku jsou podle odbornice vždy absolutní nutností kvalitní čisticí přípravky s obsahem potřebných aktivních látek. Kromě dnes již běžně používaných aktivních látek, jako jsou vitamíny, extrakty, oleje, hydratační složky a podobně, se dnes využívá zejména účinků AHA kyselin.

1. AHA kyseliny zlepší pružnost kůže

Působení AHA kyselin se v dermatologii využívá k odstraňování jizev, zesvětlení pigmentových skvrn, stahování rozšířených pórů a snižují náchylnost k tvorbě vrásek, tedy jsou ideální zejména pro stárnoucí pleť.

AHA kyseliny zvyšují také schopnost pleti vázat vodu, takže mají výrazný hydratační efekt. Na začátku ošetření odstraňují zrohovatělé kožní buňky a narušují mezibuněčné prostory, což je důležité především pro zvýšení účinků následné péče, která díky AHA kyselinám může působit do větší hloubky.

Vše podstatné o AHA kyselinách se dočtete v našem velkém přehledu Velký průvodce AHA kyselinami.

Tip kosmetičky:

  • Ideální je taková mycí emulze s AHA kyselinami, která obsahuje kyselinu mléčnou, mandlový olej a Olivem 450 a je perfektním začátkem správné péče o pokožku. Výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti.
  • Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.
  • Nejlépe působí, když špičkami prstů nanesete malé množství mycí emulze na navlhčenou pleť a krouživými pohyby jemně masírujte. Zaměřte se zejména na oblasti, které jsou náchylné k ucpávání pórů. Nakonec pleť vždy opláchněte vlažnou vodou, aby zůstala naprosto čistá.
  • Na www.essenteé.cz koupíte emulzi v balení 100 ml za 242 Kč, 200 ml za 363 Kč.

2. Dodejte své pleti vodu

Pleť potřebuje pro svou správnou funkci a zdraví vodu. K zajištění správné hydratace není důležité jen její množství, ale také to, jak efektivně je v pokožce vázána a využívána. Náš věk, pohlaví, genetické dispozice, stravovací návyky či pitný režim, to je jen několik z celé řady faktorů, jež hydrataci pleti ovlivňují.

K dosažení dokonalé funkce pokožky je podle ní nutná právě její správná hydratace, což vyžaduje kvalitní kosmetické přípravky, které kůži ochrání před vlivy vnějšího prostředí, stejně jako nepoškozený kožní film – jsou totiž vyvinuty tak, aby udržovaly tzv. Natural Moisturizing Factor (přírodní zvlhčující faktor).

Tip kosmetičky:

  • Micelární voda 3 v 1 od české značky Essenté obsahuje aktivní látky D-panthenol, Olivem 450 a ureu. Je velmi šetrná a zároveň maximálně efektivní. Díky technologii micel účinně čistí pleť, aniž by bylo nutné drhnutí, které by mohlo mechanicky narušit ochrannou vrstvu pleti. Micely, pocházející z olivového oleje, fungují jako magnet, který přitáhne a obklopí zbytky make-upu, nečistot a mastné částečky, jež zůstávají na pleti.
  • Hydratační micelární voda spojuje účinky čisticího pleťového mléka, odličovače očí a pleťové vody. Zklidňuje podrážděnou pokožku a minimalizuje začervenání. Ideálně ji naneste na vatový tampon a jemně otřete oči, tvář, krk i dekolt. Opakujte, dokud tampon nezůstane čistý. Poté pleť jemně osušte, případně předtím ještě opláchněte vodou.
  • Na www.essente.cz ji koupíte v balení 100 ml za 242 Kč, v balení 200 ml za 363 Kč.

3. Nepodceňte správný denní krém

Třetím krokem v péči o pleť je použití vhodného ochranného krému, který ji bude chránit před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením.

Tip kosmetičky:

  • Denní krém SPF 15 je vhodným přípravkem i pro tu nejcitlivější pokožku. Obsažené aktivní látky Celligent a vitamín E mají skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhají buněčné regeneraci.
  • Obsažený D-panthenol pleť zklidňuje a hydratuje, zanechává ji jemnou, hebkou a svěží. Přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti, protože pokožku intenzivně hydratuje. Pleť zanechává dokonale ošetřenou a navíc dobře chráněnou před sluncem.
  • Na www.essente.cz ho koupíte v balení 50 ml za 448 Kč, v balení 200 ml za 896 Kč.

Nezapomínejte na správné čištění a péči o pleť, vyplatí se to.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*