Jak správně čistit pleť ve třech krocích

Trápí vás problémy s pletí? Dost možná tkví podstata problému v tom nejzákladnějším, a sice v jejím čištění a v základní péči o ni. To by se mělo skládat ze tří základních kroků – použití mycí emulze, pleťové nebo micelární vody a krému správně zvoleného k danému typu pleti.

Kosmetické přípravky by neměly mít pouze pěstící a dekorativní účinky, ale měly by aktivně napomáhat ke zlepšování zdravého stavu a vzhledu pokožky.

Čištění pleti

Pro ideální začátek správné péče o pokožku jsou podle odbornice vždy absolutní nutností kvalitní čisticí přípravky s obsahem potřebných aktivních látek. Kromě dnes již běžně používaných aktivních látek, jako jsou vitamíny, extrakty, oleje, hydratační složky a podobně, se dnes využívá zejména účinků AHA kyselin.

1. AHA kyseliny zlepší pružnost kůže

Působení AHA kyselin se v dermatologii využívá k odstraňování jizev, zesvětlení pigmentových skvrn, stahování rozšířených pórů a snižují náchylnost k tvorbě vrásek, tedy jsou ideální zejména pro stárnoucí pleť.

AHA kyseliny zvyšují také schopnost pleti vázat vodu, takže mají výrazný hydratační efekt. Na začátku ošetření odstraňují zrohovatělé kožní buňky a narušují mezibuněčné prostory, což je důležité především pro zvýšení účinků následné péče, která díky AHA kyselinám může působit do větší hloubky.

Vše podstatné o AHA kyselinách se dočtete v našem velkém přehledu Velký průvodce AHA kyselinami.

Tip kosmetičky:

  • Ideální je taková mycí emulze s AHA kyselinami, která obsahuje kyselinu mléčnou, mandlový olej a Olivem 450 a je perfektním začátkem správné péče o pokožku. Výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti.
  • Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.
  • Nejlépe působí, když špičkami prstů nanesete malé množství mycí emulze na navlhčenou pleť a krouživými pohyby jemně masírujte. Zaměřte se zejména na oblasti, které jsou náchylné k ucpávání pórů. Nakonec pleť vždy opláchněte vlažnou vodou, aby zůstala naprosto čistá.
  • Na www.essenteé.cz koupíte emulzi v balení 100 ml za 242 Kč, 200 ml za 363 Kč.

2. Dodejte své pleti vodu

Pleť potřebuje pro svou správnou funkci a zdraví vodu. K zajištění správné hydratace není důležité jen její množství, ale také to, jak efektivně je v pokožce vázána a využívána. Náš věk, pohlaví, genetické dispozice, stravovací návyky či pitný režim, to je jen několik z celé řady faktorů, jež hydrataci pleti ovlivňují.

K dosažení dokonalé funkce pokožky je podle ní nutná právě její správná hydratace, což vyžaduje kvalitní kosmetické přípravky, které kůži ochrání před vlivy vnějšího prostředí, stejně jako nepoškozený kožní film – jsou totiž vyvinuty tak, aby udržovaly tzv. Natural Moisturizing Factor (přírodní zvlhčující faktor).

Tip kosmetičky:

  • Micelární voda 3 v 1 od české značky Essenté obsahuje aktivní látky D-panthenol, Olivem 450 a ureu. Je velmi šetrná a zároveň maximálně efektivní. Díky technologii micel účinně čistí pleť, aniž by bylo nutné drhnutí, které by mohlo mechanicky narušit ochrannou vrstvu pleti. Micely, pocházející z olivového oleje, fungují jako magnet, který přitáhne a obklopí zbytky make-upu, nečistot a mastné částečky, jež zůstávají na pleti.
  • Hydratační micelární voda spojuje účinky čisticího pleťového mléka, odličovače očí a pleťové vody. Zklidňuje podrážděnou pokožku a minimalizuje začervenání. Ideálně ji naneste na vatový tampon a jemně otřete oči, tvář, krk i dekolt. Opakujte, dokud tampon nezůstane čistý. Poté pleť jemně osušte, případně předtím ještě opláchněte vodou.
  • Na www.essente.cz ji koupíte v balení 100 ml za 242 Kč, v balení 200 ml za 363 Kč.

3. Nepodceňte správný denní krém

Třetím krokem v péči o pleť je použití vhodného ochranného krému, který ji bude chránit před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením.

Tip kosmetičky:

  • Denní krém SPF 15 je vhodným přípravkem i pro tu nejcitlivější pokožku. Obsažené aktivní látky Celligent a vitamín E mají skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhají buněčné regeneraci.
  • Obsažený D-panthenol pleť zklidňuje a hydratuje, zanechává ji jemnou, hebkou a svěží. Přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti, protože pokožku intenzivně hydratuje. Pleť zanechává dokonale ošetřenou a navíc dobře chráněnou před sluncem.
  • Na www.essente.cz ho koupíte v balení 50 ml za 448 Kč, v balení 200 ml za 896 Kč.

Nezapomínejte na správné čištění a péči o pleť, vyplatí se to.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžeme Vám posílat newsletter?

Můžeme Vám posílat newsletter?

Naše články nejsou nudné, Váš email nikomu nedáme, to slibujeme!

Essenté Team

Vložením mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme, hned posíláme potvrzovací email!