Peptidy proti vráskám i veselejšímu výrazu ve tváři

Vrásky od smíchu jsou přirozené. Ty ostatní nám přidávají léta a dodávají tváři ustaraný či pesimistický výraz. Mezi nejúčinnější látky, které si umí s nežádoucími vráskami poradit, patří peptidy. Jak fungují a co všechno dovedou?

peptidy-depositphotos.com

„Využití peptidů je dnes považováno za nejperspektivnější směr vývoje v kosmetologii. Jedná se o chemické sloučeniny organického původu, které vznikají spojením několika aminokyselin – takzvanou peptidovou vazbou. Hlavní význam kosmetických peptidů spočívá v tom, že jsou schopné ovlivňovat chování živých buněk. Jejich správnou kombinací tak máme možnost řídit a ovlivňovat fyziologické procesy probíhající v kůži.

Asi nejznámější je jejich schopnost bojovat proti vráskám, ale peptidy toho dokážou ještě mnohem víc. Umí regenerovat pokožku, ochránit ji před škodlivinami, snižují riziko infekce, poradí si s pigmentovými skvrnami. Používají se proto k různým omlazovacím kúrám, ale i ke zpevňování postavy nebo odstraňování celulitidy. A protože jsou přirozenou součástí pokožky, nemají nežádoucí účinky, jako jsou alergie či vyrážky,“ přibližuje význam a poslání peptidů Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem tzv. kosmeceutik, což jsou kosmetické produkty, jejichž účinnost se pohybuje na pomezí kosmetologie a farmakologie.

Než se rozhodnete pro botox, vyzkoušejte peptid SNAP8

Jedna z nejúčinnějších látek, kterou můžete najít v popisu kosmetických anti-age produktů, se jmenuje peptid SNAP8. Je považována za šetrnější, levnější a netoxickou alternativu k botulotoxinu.

„SNAP8 se zaměřuje na stejný mechanismus tvorby vrásek, ale řeší jej odlišným způsobem. Redukuje intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím i tvorbu vrásek, ale na rozdíl od aplikace botulotoxinu nijak nemění mimiku tváře,“ říká Denisa Jasinská a připomíná, že se vlastně jedná o prodlouženou formu hexapeptidu Argireline, který svého času způsobil velkou bouři v kosmetickém průmyslu.

expres-krem-proti-vraskam-inspirace-essenteTip na vyzkoušení:

Essenté Express krém proti vráskám byl speciálně vyvinut pro intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek bez aplikace botulotoxinu. Intenzivní krém obsahuje peptidy, které snižují hloubku obličejových vrásek, způsobených kontrakcemi mimických svalů, zvláště na čele a okolo očí. Krém má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky. Účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Ta je po jeho aplikaci viditelně hladší a zářivější. Hodí se pro pleť zralou, povadlou a unavenou.

Mezi účinné aktivní látky v tomto přípravku patří: SNAP-8 peptide, D-panthenol, Dermotenseur, kyselina hyaluronová, mandlový olej, Pepha-Tight a vitamín E

Eyeseril peptid – 1. pomoc pro unavené oční okolí

essente-ocni-kremZvláště v očních krémech bývá často hlavní účinnou látkou peptid s názvem Eyeseril peptid (Acetyl tetrapeptide-5). Umí totiž bojovat proti nepříjemným otokům a očním váčkům, protože snižuje obsah nadbytečné tekutiny v pokožce pod očima. Zároveň zesvětluje tmavé kruhy pod očima, vypíná vrásky a vyhlazuje pleť.

Tip na vyzkoušení:

Essenté Intenzivní oční krém je určený pro každodenní péči o citlivou oblast kolem očí. Obsažené peptidy redukují tvorbu vrásek, zmírňují otoky, oční váčky a zesvětlují tmavé kruhy pod očima. Odstraňují stopy únavy a vyčerpání. Krém výrazně zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, rozjasňuje oční okolí a bojuje proti předčasnému stárnutí pleti. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží. Lze jej také použít pro ošetření okolí rtů.

Mezi účinné aktivní látky v tomto přípravku patří: Cytobiol Lumin-Eye, Eyeseryl peptide, kofein, Liftonin-XPress, Pepha-Tight, skvalen a vitamín E.

Aktivní podpora kolagenu a elastinu – Omega CHS aktivátor

„Omega CHS aktivátor (Copper tripeptide-1) je účinná látka používaná v kosmetickém průmyslu, která obsahuje aminokyseliny, lapače volných radikálů a peptidy. Je velmi ceněná pro své antioxidační a protizánětlivé účinky, dokáže hydratovat a zklidňovat pokožku. Je také důležitou zásobou energie buněk, které udržuje v dobré kondici. Specifické tripeptidy Cu podporují aktivitu enzymu SOD (superoxid dismutáza), což je důležitý, tělu vlastní antioxidant. Tripeptidy jsou zodpovědné za stimulaci syntézy kolagenu,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté.

Tip na vyzkoušení:

Essenté Intenzivní zpevňující booster je vysoce koncentrovaný a účinný přípravek, který proniká do hlubších vrstev pokožky, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu – dvou proteinů nezbytných pro mladistvý vzhled pokožky. Intenzivně vyhlazuje a zpevňuje pleť. Redukuje tvorbu vrásek a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Je vhodný pro pleť zralou, povadlou a unavenou. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží.

„Booster rozetřete na pleť ještě před nanesením pleťové masky nebo krému Essenté. Hodí se jako několikadenní kúra,“ doporučuje Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté.

Mezi účinné aktivní látky v tomto přípravku patří: Celligent, D-panthenol, omega CHS aktivátor a Pepha-Tight.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*