Pleť po zimě rozjasní šetrný a přitom účinný korneo-peeling!

Čekání na jaro si můžeme zkrátit kosmetickou procedurou, která dokonale rozjasní pleť, viditelně ji vyhladí a celkově zlepší její stav. Takzvaný korneoterapeutický peeling propojuje salonní péči s domácí a oproti klasickému chemickému peelingu je k pleti mnohem šetrnější. A výsledek opravdu stojí za to! 

depositphotos_massage

„Známým způsobem, jak si projasnit pleť, je už řadu let chemický peeling. Mnoho žen i mužů ale odrazují nepříjemné projevy, které jsou s ním spojené (silné zarudnutí obličeje, olupující se kůže), a nezřídka i závažnější komplikace – popáleniny nebo záněty kůže. Proto jsme hledali cestu, jak všechny tyto nežádoucí projevy eliminovat, přitom ale pleti dopřát peeling pomocí AHA kyselin, který je skutečně velmi účinný.

Výsledkem našeho výzkumu je unikátní technologie, jež se už čtvrtým rokem úspěšně používá v kosmetických salonech Essenté. Při tomto korneoterapeutickém peelingu (Peel-Therapy Concept) dochází k postupnému uvolňování AHA kyselin pomocí lamelárního vodního gelu (LWG). Ten se rozpouští na pokožce a AHA kyseliny se uvolňují do kůže postupně, progresivní a kontrolovatelnou cestou. Jde tedy o velmi šetrný postup, při kterém nehrozí popáleniny či záněty pokožky, jako tomu bývá u chemických peelingů,“ vysvětluje princip moderní metody Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, která se zabývá vývojem kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.    

Ošetření v salonu doplní domácí péče 

A co vás přesně čeká, pokud si korneo-peeling chcete dopřát? 

„Začnete asi 2 týdny před plánovanou návštěvou salonu, kdy aplikujete doma večer na pleť Essenté Přípravný peeling krém, který nastartuje proces exfoliace. Přes den používáte krém se SPF ochranou. Až přijdete do salonu, naneseme nejprve na vyčištěnou pleť Essenté Přípravný gel, který se posléze smývá vlažnou vodou. Následuje Essenté Korneo-peeling, který necháme působit 10-15 minut. Po jeho smytí se ještě nanese na 10 minut Essenté Hyaluronový booster,“ popisuje průběh ošetření kosmetička Nikol Bárová z Essenté.

Celá intenzivní kúra se většinou skládá ze 4-6 ošetření v salonu, která se opakují po 1 až 2 týdnech. Na vás je pak mezi jednotlivými návštěvami domácí péče pomocí speciálních přípravků. A v čem spočívá?

„Vždy ráno i večer použijete k vyčištění pleti Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami. Ráno aplikujete Essenté Hyaluronový booster a na něj nanesete denní krém s vyšším SPF. Na noc je pak důležité nanést Essenté Therapy krém, který také obsahuje AHA kyseliny zapouzdřené v LWGelu, podporuje další exfoliaci a je pro úspěšný výsledek korneoterapeutické kúry zcela zásadní. Navíc pleť hloubkově hydratuje a rozjasňuje,“ připomíná na závěr Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté. 

Tajný tip kosmetičky Nikol Bárové

Essenté Therapy krémKdykoli, i když zrovna nepodstupujete korneo-peeling, si můžete dopřát speciální noční kúru pomocí Essenté Therapy krému. Obsahuje lamelární vodní gel (LWG), díky němuž se AHA kyseliny uvolňují do pokožky postupně po dobu 10 hodin, takže se nemusíte obávat podráždění či zánětů pokožky. Další důležitou složkou krému je kyselina hyaluronová, která zajišťuje intenzivní hydrataci.

Essenté Therapy krém intenzivně obnovuje strukturu pokožky, okamžitě ji vyhlazuje, vypíná, barevně sjednocuje, redukuje vrásky a viditelně ji rozjasňuje. Essenté Therapy krém je vhodný pro všechny typy pleti.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*