Problém: Jak na hydrataci mastné pleti

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Aleny Nové:
Jak hydratovat správně mastnou pleť, abychom ještě víc neucpávali póry?

Odpovídá Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

Mastná pleť je na pohled lesklá a má rozšířené póry. Charakteristická je zvýšená produkce mazových žláz. Je potřeba ji především udržovat v čistotě. Tím lze předcházet tvorbě pupínků a dalšímu ucpávání pórů. Samozřejmostí je každodenní čištění ráno a večer. Pleť je tak zbavena nečistot, potu, zbytku odumřelých buněk, make-upu atd. Další přípravky pak snáze proniknou do pokožky. Vodu je potřeba používat vlažnou, stahuje póry.

Pravidelná a dostatečná hydratace je důležitá pro všechny typy pleti včetně mastné. Volíme lehké hydratační krémy, tak abychom kůži zbytečně nepromastili, a zároveň jí dodali dostatek vody. Navíc by tyto krémy měly obsahovat látky, které zabraňují vzniku přebytečného kožního mazu, stahují póry a posilují přirozený imunitní systém pokožky. 

⇒Tip kosmetičky: Essenté Zklidňující krém je lehký a rychle se vstřebávající krém určený pro problematickou a Essenté Zklidňující krémk akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje, intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Viditelně zlepšuje strukturu pleti. Velmi dobře je snášen i atopickou pokožkou.

Ptejte se, odpovíme!

 

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*