Představujeme naše odbornice: Barbora Jodasová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. V tomto díle jsme vyzpovídali kosmetičku a zároveň majitelku Salonu MaxiM v Neratovicích paní Barboru Jodasovou. Jak sama říká, práce kosmetičky ji naplňuje každým dnem a vždy se řídí mottem „každá žena může být krásná“.

Svůj čas ale spravedlivě dělí mezi práci a rodinu, kterou tvoří dcera Lilian (10), syn Leon (3) a také trpělivý manžel, ve kterém má tu nejlepší oporu. Mezi zájmy paní Barbory patří hlavně cestování, proto prý s ní už kosmetika ESSENTÉ procestovala pěkný kus světa.

Essenté - Barbora Jodasová
Barbora Jodasová říká: „Každá žena může být krásná.“

Povolání kosmetičky bylo odmalička vaším snem, nebo jste se k němu dostala náhodou?

Ano, bylo tomu tak vždycky. Už jako malou mne zajímalo, co se skrývá za dveřmi kosmetických salonů, i když jich tehdy zase tolik nebylo, jelikož toto odvětví se v 80. letech teprve rozvíjelo. Vždy jsem ale chtěla i od své maminky vědět, co je zase nového ve světě krásy, jelikož ona byla mým vzorem v péči o sebe samu.

Co konkrétně se vám na tomhle povolání nejvíc líbí?

K samotnému povolání kosmetičky jsem se dostala až po celkem dlouhé době. Svůj salon jsem totiž původně otevírala jako manikérka-pedikérka, čemuž jsem se věnovala naplno 10 let. Ale pak jsem se v důsledku různých zkušeností a návštěv kosmetických salonů rozhodla, že chci dělat a nabízet klientkám něco víc. Proto jsem postupně začala sbírat zkušenosti z tohoto odvětví.

Co pro vás bylo při podnikání nejtěžší? Měla jste podporu rodiny?

V tomto směru pro mne bylo nejtěžší skloubit vlastní vysoké nároky na všechna absolvovaná školení, na budoucí nabídku služeb a vstřebání všech znalostí na profesionální úroveň, s rodinou a dětmi. Naštěstí jsem měla velkou podporu svého muže, který od začátku věděl, že to, co chci dělat, bude mít smysl.

Našla jste pro svůj salon vhodné prostory?

Prostory, ve kterých provozuji nejen kosmetické služby, obývám spolu se svým týmem v centru Neratovic již 15. rokem. Za tu dobu už salon prošel dvěma většími rekonstrukcemi, a i nadále mám v plánu modernizovat jeho přátelské prostředí.

Jak jste „přežívala“ v době pandemie – bylo to alespoň k něčemu dobré?

Doba pandemie, kdy musel být salon ze zákona uzavřen, mi aspoň umožnila konečně zprovoznit e-shop s kosmetickými produkty, modernizovat web a věnovat se práci na sociálních sítích. Ve volných chvílích jsem rozvážela produkty nebo dárkové poukazy klientkám, které mne podpořily v době pandemie, a tímto bych jim i ráda poděkovala.

Kdo jsou vaše zákaznice?

Moji klientelu tvoří převážně ženy z přilehlých satelitních zástaveb kolem Neratovic, které se sem přistěhovaly z Prahy a hledají služby na stejné úrovni, na které byly zvyklé v centru hlavního města, aniž by musely dojíždět.

Essenté - Barbora Jodasová
V Neratovicích působí Barbora už 15 let.

Jak jste se seznámila s kosmetikou ESSENTÉ?

Když jsem před lety hledala kosmetiku, se kterou budu pracovat, měla jsem dost vysoké nároky na kvalitu produktů, testovala jsem spoustu značek a náhodně jsem narazila i na ESSENTÉ. Rozhodla jsem se absolvovat všechna produktová školení této značky, díky nimž jsem se pak stala ESSENTÉ Specialistkou v péči o pleť.

Čím vás kosmetika ESSENTÉ zaujala, co považujete za její největší přednosti?

S produkty značky ESSENTÉ jsem naprosto spokojená. Uchvátily mne jak svým složením, účinností, tak i vůní čistoty a v neposlední řadě krásnými flakony.

Který z produktů ESSENTÉ máte vy sama nejraději a proč? A který produkt si nejvíce pochvalují vaše zákaznice?

Určitě nedám dopustit na peeling s AHA kyselinami a osobně mým nejoblíbenějším produktem je Aktivní liftingový krém, který používám pravidelně jako denní i noční krém. Nejoblíbenější kombinací mých klientek se pak stal Hyaluronový booster spolu s Expres krémem proti vráskám.

Nakupují u vás klientky také produkty ESSENTÉ pro domácí péči?

Moje klientky se při první návštěvě v salonu dozvědí vše o tom, jak by měly správně pečovat o svůj typ pleti. A většinou také následně rády využijí nabídky pomoci s výběrem vhodných produktů, které mám ve svém salonu vždy skladem. Pro ty se pak i opakovaně vracejí.

Jakou péči o pleť nebo proceduru byste svým klientkám doporučila teď na podzim?

S koncem letní sezony velice ráda nabízím svým klientkách hluboce hydratační péči a následně korneoterapeutickou kúru na případné zmírnění slunečních pigmentací pleti.

Máte nějaký vzkaz pro začínající kosmetičky?

Všem kolegyním, které právě teď začínají se svou kosmetickou praxí, bych chtěla popřát hodně síly v začátcích, které nejsou v této době úplně lehké. Navíc z vlastní zkušenosti vím, že práce s lidmi je jednou z nejtěžších, a proto je zapotřebí dělat ji vždy poctivě a profesionálně. Zároveň je důležité za všech okolností myslet pozitivně, poté se k vám klientky vždy rády vrátí.

Děkujeme Barboře za rozhovor a přejeme, ať se jí daří ve všem jejím skvělém počínání.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*