Představujeme naše odbornice: Eliška Lazarová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme slečnu Elišku Lazarovou ze salonu Kosmetika – Eliška Lazarová v Pečkách u Poděbrad. 

Je bezvadné, když máte v začátcích svého podnikání podporu rodiny. Právě tuhle výhodu si pochvaluje Eliška Lazarová z Peček u Poděbrad, kterou zasvětila do světa podnikání a provozu kosmetického salonu její maminka, profesí manikérka, s níž má dodnes společný salon. A co se jí na jejím povolání nejvíc líbí? „Nejraději mám asi to, jak je tahle práce čistá a všechno krásně voní, taková jemnost v tom povolání je.“ 

Vyzkoušela jste v životě i jiná povolání, nebo jste chtěla být vždycky kosmetičkou? 

Když jsem se rozhodovala o svém budoucím povolání, měla jsem různá přání – například jsem chtěla být letuškou. Pak jsme se zhlédla v povolání make-up artistky, kterému jsem se i nějakou dobu věnovala. A to už byl jen krůček k mému současnému povolání kosmetičky. 

Kde jste získala odborné vzdělání?

Vystudovala jsem odbornou střední školu v Praze, obor Kosmetické služby, a poté absolvovala různé odborné kurzy. Například u společnosti Essenté to byly kurzy Profesionál, Specialista a Peel-Therapy Concept. 

Práce kosmetičky je velmi různorodá. Co vás na ní nejvíc baví?

Nejraději mám asi to, jak je tahle práce čistá a všechno krásně voní, taková jemnost v tom povolání je. Z jednotlivých procedur mne asi nejvíc baví barvení a úprava obočí, pak také masáž obličeje a dekoltu.

Jak vzpomínáte na začátky svého podnikání? 

Začínala jsem rovnou sama, bez zázemí zavedeného salonu, zato s pomocí maminky, která je manikérka. Výhoda je v tom, že od začátku máme 

společný salon. Začátky byly obtížné, asi jako vždy, ale jsem opravdu vděčná, že jsem mohla mít po svém boku mamku, která mě zasvětila do světa podnikání a pomohla mi se všemi kroky, které byly zapotřebí, a to i s prostorem pro salon. 

Máte nějaké další kolegy či zaměstnance?

Pracuji sama, kromě maminky žádné kolegy ani zaměstnance nemám.

Kde působí váš kosmetický salon a jakou máte klientelu? 

Můj kosmetický salon se nachází v Pečkách, což je malé městečko u Poděbrad. Mám dojem, že v Pečkách nabízejí své služby další tři kosmetičky. Nicméně si myslím, že mám dobrou a stálou klientelu, která se stále rozrůstá, z čehož mám obrovskou radost. Většina mých klientek se ke mně vrací proto, že si prý u mě vždycky hezky odpočinou a vypnou a jsou spokojené. Některé mi i říkají, že dlouho hledaly kosmetičku, u které by se cítily komfortně a zároveň jim i vyhovovalo kosmetické ošetření, a že u mě obojí našly. To vždy nehorázně potěší! 

Máte případně ještě nějaké další plány na úpravy vašeho salonu? 

S umístěním i podobou našeho salonu jsem momentálně velmi spokojena. Zatím žádné další plány nemám, protože vše, co jsem měla naplánováno, se už zrealizovalo.

S jakým pocitem by měly klientky z vašeho salonu odcházet?

Vždy si dávám záležet, aby si klientky odpočinuly a aby jejich pleť vždy po ošetření zářila. Ovšem už jen práce s produkty Essenté je prostě skvělá a zpříjemní každé ošetření o 100 %! 

Odkud jsou vaše klientky a jakou péči si nejčastěji dopřávají? 

Převážně ke mně chodí klientky z blízkého okolí, ale už mám i pár klientek z Kolína, který je celkem dost vzdálený. Klientky nejčastěji požadují hydratační a liftingové ošetření a přicházejí pravidelně jednou za měsíc. Zastoupeny jsou různé věkové skupiny a pravidelně chodí i muži.

Kdy jste se seznámila s kosmetikou Essenté a proč jste se rozhodla právě pro ni? 

Na střední škole jsme pracovali s MAKO Butterfly, od této firmy jsme měli pinzety a různé další pomůcky pro kosmetičky. Když jsem přemýšlela, s jakou kosmetikou budu pracovat, rozhodování bylo lehké! Essenté mě oslovilo vzhledem a názvem a po absolvování prvního školení jsem se zamilovala – ta vůně všech produktů je úžasná, textura všeho dokonalá, a hlavně výsledky po používání jsou úžasné!

Jaký je váš dojem z dosavadní spolupráce se společností Essenté? 

S Essenté je spolupráce naprosto skvělá, líbí se mi, jak se o své kosmetičky starají a jaký mají zájem o všechny naše potřeby a přání. Vždy se vším pomůžou a poradí a také se pořád snaží vymýšlet nové a nové věci a neustále se zdokonalují.

Zúčastňujete se i školení pořádaných Essenté? 

Ano, musím říct, že doslova zbožňuji školení, která Essenté pořádá. Vždy se dozvím tolik nových informací a obohacuji tím své podnikání.

Jak na ošetření kosmetikou Essenté reagují vaše klientky? 

Mé klientky jsou nadmíru spokojené s kosmetikou Essenté, vždy chválí příjemnou vůni a pocit po ošeření. Mnoho z nich má doma produkty od Essenté, protože si je okamžitě zamilují při ošetření v našem salonu.

Jaké konkrétní účinky si vaše klientky u produktů Essenté pochvalují? 

Klientky jsou většinou nadšené, jak přípravky Essenté zapůsobily na jejich suchou pokožku. Časté jsou také reakce klientek, které nepoužívaly žádné krémy, protože jim vadil pocit mastnoty, ale u krémů Essenté takový problém nemají a popisují pocit lehkosti na obličeji a jak je jim použití krémů příjemné. Samostatnou kapitolou pak jsou problémy s akné. Ovšem celá řada přípravků Essenté proti akné je skutečně velmi účinná, protože od klientek často slýchám, jak se jim tento problém zlepšil a pleť se zklidnila.hedvabny_olej

Který z produktů Essenté používáte nejraději vy sama? 

Zbožňuji naprosto všechno od Essenté, ale asi můj TOP produkt je Hedvábný tělový olej. Mám suchou pokožku a tento olej je pro ni opravdu skvělý, navíc krásně voní, hezky se vstřebává do pokožky, a ta je pak krásně hebká a taková „šťavnatá“.  A za jedničku považuji i Therapy krém, který dokonale pomáhá zklidnit pleť, když se „rozbouří“.

Mohla byste prosím na závěr říct něco o sobě?

Je mi 24 let a pocházím tady z Peček. Vystudovala jsem kosmetické služby a poté jsem šla na rok na jazykovou školu. Po jejím absolvování jsem se rozhodla odletět na rok do Ameriky jako au pair. Žila jsem u rodinky v nádherném Coloradu. Je to pro mě nezapomenutelná a velmi cenná zkušenost. V naší rodině jsme všichni podnikatelé. Moje mamka je manikérka, taťka má svoji zámečnickou firmu a mám také staršího bratra, který tetuje a je barber. Mezi mé zájmy a záliby patří make-up, kreslení, malování, jóga, pilates, cvičení a cestování. Také se učím francouzsky. 

2 komentářů

  1. Jirina Lazarova

    Eliška je moc šikovná, jsem moc ráda, že jsem její babička. Stará se o mojí pleť s vaší kosmetikou,která je moc příjemná.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*