Představujeme naše odbornice: Helena Vrbová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. V tomto díle jsme vyzpovídali Helenu Vrbovou, kosmetičku a zároveň majitelku kosmetického salonu Salix v Tlučné. Salix znamená latinsky vrba, jeho název je tedy stejný jako příjmení jeho majitelky, která ho s láskou vypiplala a splnila si tak svůj velký sen.

Helena se plně věnuje svému kosmetickému salonu, pečuje o své zákaznice, a kromě toho všeho se stará o svou rodinu – manžela, malého vnoučka a navíc se ještě stará o pejska z útulku a nalezenou kočičku.

Essenté - Helena Vrbová
Životní krédo Heleny Vrbové zní: „Všechno si naplno užívám a mám radost z každého dne.“

Vaší původní profesí je učitelka v mateřské školce. Proč jste se rozhodla pro tak velkou změnu a stala se kosmetičkou?

Být kosmetičkou byl můj velký sen už od školy, kde jsem spolužačkám dělala na internátu masáž obličeje. Kosmetika mě zajímala a bavila celou dobu, ale po škole jsem začala učit v mateřské škole, kde jsem nakonec zůstala celých 25 let. No a pak jsem si jednou řekla, že už je na čase si ten svůj dětský sen splnit, udělala jsem si rekvalifikační kurz a školení (indické masáže, manuální lifting obličeje, mezoterapii) a pustila se do toho.

Nestýská se Vám někdy?

Musím po pravdě říct, že nestýská. Práce kosmetičky mě hrozně moc baví a naplňuje. A po dětech se mi díky 10 měsíčnímu vnoučkovi už také nestýská.

Co Vás na práci kosmetičky zaujalo a co Vás nejvíce baví?

Jak jsem už říkala, kosmetika mě bavila a zajímala už od školních let, takže si to teď všechno hrozně moc užívám. Baví mě všechny kosmetické procedury, komunikace se zákaznicemi, kdy z některých se už staly i přítelkyně. Jsem ráda, když klientka odchází s pocitem, že si to užila, zrelaxovala a je spokojená.

Kosmetický salon Salix
Helena Vrbová si splnila svůj velký sen.

Jaké to je začít podnikat a s jakými problémy jste se setkala?

Přiznávám, že nemít manžela, který byl mojí velkou oporou a ve všem mě podporoval, nevím, zda bych to dokázala. Jen díky němu jsem překonala všechny počáteční nesnáze. O podnikání jsem nevěděla vůbec nic, měla jsem obavy, jak si vytvořím klientelu, protože přece jen jsme malá obec, měla jsem obavy, jak to všechno zvládnu.

Jak se daří kosmetickému salonu v menší obci jako je Tlučná?

Teď už dobře. Ale samozřejmě to chvíli trvalo. Zpočátku jsem měla jen pár zákaznic, byly to kamarádky a maminky dětí, které jsem učila ve školce. Postupně mě začali zákaznice doporučovat dalším a dalším a dnes už mám velmi bohatou klientelu.

Dojíždí za Vámi klientky i z okolí?

Ano, jezdí ke mně zákaznice z blízkého okolí, Plzně, která je vzdálená 10 km i z Domažlic.

Trpělivost a pečlivost jsou na prvním místě.

Kde jste se setkala s kosmetikou Essenté?

Poprvé mi o ní řekla kolegyně, se kterou jsem byla na kosmetickém kurzu. Navštívila jsem jí, udělala mi ošetření kosmetikou Essenté a tak jsem se o ní začala zajímat, udělala jsem si školení a začala s ní pracovat.

Jaké jsou podle Vás její největší přednosti?

Myslím, že její hlavní výhodou je, že je dělaná na naší „českou“ pleť, na naše čtyři roční období. Tím, že se jedná o českou kosmetiku, ví přesně co naše pleť potřebuje a jak se o ní starat v každém ročním období.

Kosmetický salon Salix
Důležité je, aby si klientka kosmetiku užila.

Máte nějaký TOP produkt od této značky, který doporučujete svým klientkám, nebo ho sama používáte?

Mezi moje nejoblíbenější produkty patří určitě hyaluronový booster a hydratační výživný krém.

Jakou péči o pleť teď právě doporučujete klientkám?

Po létě je to určitě hydratace.

Co byste poradila začínajícím kosmetičkám?

Hlavně trpělivost, nešidit svojí práci, dělat jí poctivě a s radostí.

Děkujeme Heleně za rozhovor a přejeme, ať se jí daří ve všem jejím skvělém počínání.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*