Představujeme naše odbornice: Iva Křivánková

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Ivu Křivánkovou z kosmetického studia Iva Křivánková v Brně https://kosmeticke-studio-iva-krivankova.reservio.co.

essente_iva_krivankova_002_websize

Cesta za splněním snů bývá často klikatá. Stejně tomu bylo i v případě původně zdravotní sestry Ivy Křivánkové. Také na školení Essenté šla spíše ze zvědavosti, s tím, že ještě „rozhodí sítě“ a bude se zajímat o nabídky jiných značek. Jak sama říká, netušila, že Essenté bude láska na první pohled. Od té doby s touto kosmetikou pracuje a je nadšená z přípravků i z týmu lidí, který ji tvoří. 

Jaké byly vaše začátky v oboru? Vyzkoušela jste v životě ještě jiná povolání? 

Mám vystudovanou střední zdravotnickou školu. Šla jsem na ni, protože to bylo víceméně přání rodičů. Po škole jsem ve zdravotnictví vydržela dva roky. Vyzkoušela jsem si jak práci v nemocnici na chirurgickém lůžkovém oddělení, tak v soukromé kardiologické ambulanci. Pak jsem se pro změnu ocitla v bance. Práce byla náročná, ale měli jsme skvělý kolektiv, díky kterému jsem vydržela skoro dva roky. Po této době jsem vůbec nevěděla, co se sebou, a odjela jsem jako au-pair do Dublinu. Dublin jsem si zamilovala a s nadšením se tam vracím. Žila jsem tam tři čtvrtě roku. Když jsem se vrátila domů, našla jsem si další práci v bance, tentokrát v administrativě. 

Kdy přišel ten „kosmetický“ impulz?

Právě v té době jsem začala sama chodit na kosmetiku a propadla kouzlu této péče a odpočinku. Začala jsem nad tím přemýšlet a zjistila jsem, že to by mohla být práce, která by mě bavila. Hledala jsem na internetu, ptala se po známých a obvolávala různé kurzy, co a jak funguje. A najednou jsem byla přihlášená na kurz. Když na to vzpomínám, překvapuje mě, jak rychlé to bylo. 

Musím ale říct, že jsem ke kosmetice měla asi sklony už odmala. Hodně procedur, přes epilace a barvení obočí, jsem si dělala doma sama. Tenkrát jsem ale neměla tak kvalitní přípravky, ať už na pleť nebo na epilace, takže jsem nejednou skončila s modřinou…

Co vás na vašem povolání nejvíc těší?

Nejvíc mě baví, že mohu klientkám a klientům pomoct s jejich problémem s pletí. Těší mě, že se potkávám se zajímavými lidmi a že jim mohu poskytnout takový odpočinek. A také jsem ráda za to, že jsem pánem-paní svého času. Už odmala jsem věděla, že v zaměstnání mě nikdo neudrží, takže toto je takový můj splněný sen. 

Začínala jste v nějakém kolektivu v salonu, nebo sama? 

Šla jsem rovnou do svého. Ze začátku jsem měla ještě plný úvazek v práci, pak jsem si ho zkrátila a asi po čtyřech měsících od otevření salonu jsem v práci skončila úplně. Začátky byly divoké, ale krásné. Všechno jsem si víceméně zařizovala sama. Občas byla nějaká pomoc od rodiny a přátel s nákupem a sestavováním nábytku nebo úklidem a malováním.

Váš kosmetický salon se nachází v Brně. V tak velkém městě je nejspíš také velká konkurence… 

Konkurence v Brně je velká, ale myslím si, že málokdo poskytuje tak kvalitní služby. Práci dělám s radostí a velmi pečlivě, jsem pokorná a milá. Člověk si musí uvědomit, že tu práci, kterou dělá, má díky klientkám a klientům, kteří na kosmetiku chodí.  Velmi často mě klientky říkají, že takovou luxusní péči a odpočinek nikde jinde nezažily. 

essente_iva_krivankova_004_websize

Jak probíhá taková první návštěva klientky ve vašem salonu?

Když klientka přijde poprvé, tak si víceméně celou dobu povídáme o kosmetické péči, o tom, co dělá dobře, a co špatně – co by měla změnit. Dám jí různé tipy ohledně péče, prostě se jí stoprocentně věnuji. Během ošetření říkám, jaké produkty a jakým způsobem používám, na co jsou dobré, co udělají s pletí, vše s klientkou konzultuji.

Navštěvují vás ženy z blízkého, nebo i vzdáleného okolí?

Klientky chodí z blízkého okolí ale i ze vzdálenějšího. Věkově takový mix – ženy ve věku od 25 do 60. Ale jedné klientce, která chodí pravidelně, je 14 let. A myslím, že mé nejstarší klientce bylo něco přes 70 a měla zrovna před svatbou. Na ošetření pleti ale přicházejí i muži, a ti bývají spíše okolo 30 let.

Klientky a klienti chodí většinou na ošetření pravidelně jednou měsíčně. S některými se domlouvám i jedenkrát za tři týdny, když je potřeba řešit něco akutního. 

Jak jste se seznámila s kosmetikou Essenté? 

S Essenté jsem se seznámila díky kolegyni z kosmetického kurzu. Dala mi kontakt na Terezku (pozn.: Tereza Přívětivá je obchodní zástupkyní Essenté a má na starosti komunikaci s kosmetičkami po celé ČR), spojila jsem se s ní a domluvily jsme se, že přijedu na školení. Jela jsem tam ale s představou, že si vše nechám jen ukázat. Neměla jsem žádná očekávání. V den školení jsem ani neměla v plánu něco kupovat. Říkala jsem si, že ještě „rozhodím sítě“ a budu se zajímat i o jiné značky. 

Jak to dopadlo?

Netušila jsem, že to bude láska na první pohled, a že mi Essenté tak sedne. 

Kosmetika mě oslovila tím, jak je všechno do detailů propracované, jak hezky a jemně voní a jak krásně vypadá. Ale zapůsobilo na mě také skvělé a profesionální chování všech lidí v Essenté. Spolupráce se všemi je naprosto skvělá. Nikdy nic není problém. Vyřizování objednávek je velmi jednoduché, vše je přehledné. 

Absolvovala jste i další školení Essenté? 

Ano, samozřejmě, pořádaných školení se pravidelně zúčastňuji. Jsou vždy přínosná a inspirativní. Neustálé vzdělávání je v našem oboru nezbytné. Obzvlášť vydařené podle mě bylo líčení a obličejová jóga. 

Jak vyhovuje kosmetika Essenté vašim klientkám?

Klientky tuto kosmetiku milují. Je velmi kvalitní a po vyzkoušení na to přicházejí i ony samy. Kdo ji vyzkouší, už u ní zůstane. Skoro každý den řeším dehydratovanou a problematickou pleť. Po ošetření od Essenté je vždy vidět posun k lepšímu. Pokud klientka dodržuje má doporučení na doma, problém vždy společně vyřešíme.

Který z produktů Essenté používáte nejraději?

Nejlepší je Therapy krém, ta rozzářená pleť po jeho použití je neuvěřitelná! Samozřejmě i mycí emulze, hyaluronový boster a osvěžující mlha je také skvělá!

Chystáte v budoucnu ještě nějaké úpravy svého salonu? 

Na podzim minulého roku jsem salon stěhovala do větších prostor a zrovna tento týden dokončila poslední úpravy. Ještě bych chtěla vymyslet nějaké posezení, ale to má zatím čas. S umístěním nového salonu jsem naprosto spokojená. 

Mohla byste ještě říct něco o svých zájmech, zálibách…

Mezi mé zájmy patří cestování, ráda jezdím hlavně do Řecka a Irska. Baví mě turistika a příroda, miluju léto a sluníčko. Pokud mám volný večer, ráda vyrazím s přáteli do restaurace vyzkoušet různé světové kuchyně. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*