Představujeme naše odbornice: Iveta Holaňová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. V tomto díle jsme vyzpovídali paní Ivetu Holaňovou – kosmetičku a zároveň majitelku stejnojmenného salonu v Ostravě.

Iveta_Holanova4_Inspirace_essente
Na podzim doporučuje Iveta Holaňová pleť pravidelně hydratovat. Například pomocí korneoterapie Essenté.

Paní Iveta si svůj salon otevřela v době, kdy šly její dcerky – dvojčata – do první třídy. Od toho okamžiku se snaží spravedlivě dělit čas mezi rodinu a své zákaznice. Hodně jí prý pomáhá její skvělý muž, který ji dovede ve spoustě věcí zastat. Není to jednoduché, protože i on má svou náročnou práci.

Když paní Iveta zvažovala, s jakou kosmetikou bude ve svém salonu pracovat, objevila značku ESSENTÉ. Ta se jí na první pohled zalíbila svým jednoduchým vzhledem i čistým provedením. Navíc na ni působila velmi profesionálně, takže její rozhodnutí bylo rychlé. V kosmetické profesi by se paní Iveta ráda posouvala stále dál, i proto už absolvovala všechna školení, která firma ESSENTÉ pořádá, a těší se na další.

Kdy jste si poprvé uvědomila, že profese kosmetičky je přesně to, co byste chtěla dělat?

To, že bych chtěla spojit svou práci s kosmetickým oborem, mě napadlo asi v 19 letech. Do té doby jsem vždy toužila být učitelkou a také jsem vystudovala pedagogickou školu obor učitelství/vychovatelství. Jenže pak jsem si přivoněla ke kosmetické branži a uvědomila si, že by mě tahle práce hrozně lákala.

Jsem rodačka ze Znojma a tehdy se zde otevíralo luxusní centrum s kosmetickým salonem. Řekla jsem si, že to zkusím. Prošla jsem konkurzem a opravdu mě přijali. Starala jsme se o chod parfumerie a kosmetického salonu, věnovala se objednávání zboží, jednání se zákazníky.

Potom jsem objevila i kouzlo vizážistiky – nejprve jsem pracovala jako vizážistka pro jednu kosmetickou firmu, pak i soukromě. Začala jsem líčit svatby, módní přehlídky. Od té doby jsem se už kosmetické branži nevzdálila.

Kdy jste se rozhodla otevřít si svůj vlastní kosmetický salon?

Když měly před 4 lety naše holčičky – dvojčata – začít chodit do 1. třídy, rozhodli jsme se s manželem usadit se v Ostravě. Do té doby jsem ho s dětmi doprovázela při jeho profesionálním sportovním působení v zahraničí.

Mít vlastní salon, byl můj velký sen. K jeho splnění přispěla náhoda. V ostravském kadeřnictví, kde nyní působí můj salon, jsem líčila Proměny a zdejší kadeřnice mě začaly přemlouvat, abych si u nich otevřela salon. Že prý má mé líčení u jejich zákaznic velkou odezvu a že by si zde kosmetický salon přály. Můj salon se tedy stal součástí kadeřnictví a základ mé dnešní klientely mi pomohly vytvořit moje báječné kolegyně kadeřnice.

Iveta_Holanova1_Inspirace_essente
Kosmetické ošetření by podle Ivety Holaňové mělo být pro klientkou především potřebnou relaxací.

Vaše zákaznice jsou tedy nejspíš z Ostravy, nebo i z okolí?

Většina mé klientely je z Ostravy, ale mám i řadu zákaznic, které dojíždějí z okolních městeček a vesnic, pravidelně každé 3-4 týdny. Také věkové rozpětí mých klientek je velmi široké – od 25 let do 83. Musím říct, že mezi mými klientkami jsou opravdu krásné babičky, které vypadají neuvěřitelně půvabně. Tyto zákaznice většinou vyžadují klasické ošetření včetně masáže, při kterém si hezky odpočinou.

Ve svém salonu pracujete s kosmetikou ESSENTÉ, čím vás oslovila?

Když jsem absolvovala půlroční kosmetický kurz, už v jeho průběhu jsem zjišťovala, jaké jsou možnosti práce s různými kosmetickými značkami. Sledovala jsem například na facebooku Asociaci kosmetiček, abych věděla, s jakou kosmetikou pracují. Značka ESSENTÉ se mi na první pohled zalíbila jednoduchým názvem a balením, čistotou provedení i tím, že na mě působila velmi profesionálně. Takže rozhodnutí pak bylo snadné a velmi rychlé.

Věděla jsem, že nechci mít na začátek v salonu příliš širokou škálu produktů, ve kterých bych se sama nevyznala. Kosmetika ESSENTÉ pro mě byla jasná volba. Pro kosmetičku je práce s touto značkou velmi jednoduchá a zároveň přináší absolutně efektivní péči.

Jistě doporučujete svým zákaznicím i produkty ESSENTÉ pro domácí péči. S jakým úspěchem?

Ano, velmi ráda svým zákaznicím doporučuji kvalitní produkty pro domácí péči, které jsou pro ně vhodné. Vlastně většina mých klientek si postupně zvykla pořizovat si produkty ESSENTÉ i pro domácí ošetření pleti, protože ví, že 70-80 % úspěchu představuje péče, kterou své pleti věnují pravidelně doma.

Iveta_Holanova3_Inspirace_essente
Ve svém salonu Iveta Holaňová pracuje s kosmetikou Essenté. Práce s ní je velmi jednoduchá a zároveň přináší absolutně efektivní péči.

Který produkt ESSENTÉ považujete vy osobně za nejvydařenější?

Já mám nejvíc oblíbenou Mycí emulzi s AHA kyselinami, Hyaluronový booster a pravidelně používám Denní krém SPF 15, který v létě měním za SPF 50. Na noc pak pravidelně používám ESSENTÉ Therapy krém, který podporuje proces exfoliace, hloubkově hydratuje, takže ráno je pleť viditelně vyhlazená a rozjasněná.

Jak jste zvládla náročné období pandemie, kdy musel být i váš salon uzavřený?

Dobu pandemie jsem zvládla celkem v klidu. Snažila jsem se na tom všem najít tu lepší stránku. Měla jsem najednou víc času a mohla jsem se věnovat rodině. Odpočinula jsem si a měla pak dostatek energie, když jsem mohla zase otevřít. I teď mám práce hodně, za což jsem moc ráda, ale je to někdy na úkor rodiny. Takže se snažím si to v hlavě malinko přenastavit, protože děti rychle rostou a je třeba být s nimi co nejvíc.

Zároveň jsem čas v době pandemie, kdy bylo zavřeno, využila k přestavbě salonu. Udělala jsem změny, abych se zas měla na co těšit, získala nový impulz. Celou místnost, která má asi 20 m², jsem dispozičně předělala. Protože se také věnuji nehtové modeláži, přesunula jsem si tohle místo úplně do koutku, aby bylo více oddělené od kosmetického lehátka a působilo komorněji.

Najdete si při své vytíženosti ještě čas se v oboru dále vzdělávat?

Ráda bych se v kosmetické profesi posouvala stále dál. Proto jsem také u ESSENTÉ absolvovala všechna školení. Ale když bude například školení, které jsem absolvovala před 2 lety, ráda na něj pojedu znovu, protože za tu dobu už se zase ledacos změnilo. Zároveň mě těší, že se při těchto příležitostech potkávám s lidmi ze stejného oboru a dozvím se řadu zajímavostí. Pořád mám pocit, že mi to dává něco nového, a moc mě tahle práce baví.

Co konkrétně při péči o pleť považujete teď na podzim za nejdůležitější?

Na podzim doporučuji hlavně pleť pravidelně hydratovat. A je to také skvělá doba pro korneoterapii. O tu mají moje klientky velký zájem, proto jsem si i dodělávala kurz. V létě zájem o korneoterapeutické ošetření polevil, ale nyní je opravdu velký. To je správné, protože podzimní období je pro korneoterapii ideální doba. Ostatně já mám pro svoji práci nejraději právě podzim. Když je dříve tma, zatáhnou se závěsy, zapálí svíčky… Podzim má pro mě velké kouzlo. Na rozdíl od mnoha jiných lidí ho mám ráda. Vyloženě se na podzim do práce těším.

Děkujeme Ivetě za rozhovor a přejeme, ať se jí daří ve všem jejím skvělém počínání.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*