Představujeme naše odbornice: Jiřina Koliandrová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Jiřinu Koliandrovou, jejíž salon Kosmetika Jiřina se nachází v historickém domě v centru Brandýsa nad Labem.

Práce kosmetičky byla snem, na jehož splnění si paní Jiřina musela pár let počkat. Ale i nyní, kdy oslaví už 30 let v oboru, říká, jak má svoji práci ráda a jak ji baví o své klientky pečovat. A nezapomíná přitom zmínit i pomoc a zásluhy svého muže, který je jí při podnikání i v soukromí velkou oporou. Paní Jiřina má kromě dvou dospělých dětí také synka ve 2. třídě a tři vnoučátka.

Jirina Koliandrova_Inspirace_Essente1Jak jste se dostala k práci v kosmetickém salonu?

O profesi kosmetičky jsem uvažovala již na konci základní školy. Bohužel v té době byla jen jedna škola v tehdejším Gottwaldově (Zlíně) a otvírala se pouze jedna třída. Pokud člověk neměl přímluvu někoho z oboru, nebylo možné se tam dostat. Vystudovala jsem střední ekonomickou školu a nastoupila do práce jako referentka. Pak se mi narodily dvě děti, ale ještě na rodičovské jsem dostala výpověď z důvodu zrušení mé pracovní pozice. V tu chvíli opět ožily mé sny a tužby. Absolvovala jsem soukromou školu Palestra a v lednu 1992 se ze mě stala kosmetička. Ano, koncem ledna to bude 30 let, co jsem v oboru.

Jaké byly začátky?

Začátky byly těžké. V té době – po revoluci – vzniklo mnoho kosmetických škol, které doslova chrlily spousty kosmetiček. Salonů přibývalo jako hub po dešti. První dva roky jsem opečovávala své kamarádky a známé. V roce 1994 jsem otevřela svoji první pražskou provozovnu na sídlišti Velká Ohrada. Prakticky jsem neměla žádnou reklamu, příliv nových klientek mi obstaraly pozitivní reference od těch stávajících.

Kde působíte nyní?

Můj salon s názvem Kosmetika Jiřina se nachází v malé klidné uličce v centru Brandýsa nad Labem. Je to dům z 18. století, který má svou zvláštní uklidňující atmosféru. Celý interiér je laděn ve starobylém stylu a nejen já, ale hlavně moje klientky se zde cítí dobře a uvolněně.

Pracujete sama, nebo máte ještě nějaké zaměstnance?

Vždy jsem pracovala sama. Před pár lety jsem dostala nabídku ke spolupráci – vybudování velkého komplexu služeb (kosmetika, kadeřnictví, manikúra, pedikúra a masáže…). Přiznám se, že mě nabídka potěšila, ale zároveň jsem si uvědomila, že bych byla spíš úřednice, a to mě nelákalo.

Jirina Koliandrova_Inspirace_Essente1

Kdo vám při vaší práci nejvíce pomáhá?

Tady musím hlavně vyzvednout zásluhy svého muže, který je mi velkou oporou a hodně mi pomáhá. Navíc – ač muž – přichází i v tomto oboru s podnětnými nápady. Pomáhal mi salon vybudovat, postaral se mi o webové stránky a další virtuální věci. Aktivně se také zapojuje do chodu domácnosti a péči o našeho syna. Práce kosmetičky je totiž poměrně časově náročná.

Vaše klientky jsou převážně z Brandýsa nad Labem, nebo dojíždějí i ze vzdálenějších míst? Jakou péči si nejčastěji dopřávají?

Moje klientela je rozmanitá. Dámy jsou místní, ale i z přilehlých obcí, z Prahy i od Mladé Boleslavi.
Snažím se své klientky naučit pravidelnosti a řádu, což se mi většinou i daří. Dámy ode mě odcházejí obvykle s dalším termínem, většinou 3-4 týdny. Nejčastěji si dopřávají hydratační péči, ženy se zralou pletí pak liftingovou a s mladšími ročníky bojujeme s akné. Po létě přichází na řadu Korneo-terapeutická kúra.

Čím vás oslovila kosmetika Essenté, že jste si ji vybrala pro svou práci?

Na začátku své kariéry jsem pracovala s kosmetikou Mako. Vydržela jsem u ní poměrně dlouho. Potom jsem vystřídala pár dalších značek. A ve chvíli, kdy jsem se začala zajímat o chemické peelingy a jejich alternativy, mě oslovila kosmetika Essenté se svou Korneo-terapeutickou kúrou.

Mako butterfly je předchůdkyní Essenté, takže jsem se vlastně vrátila!

Jirina Koliandrova_Inspirace_Essente1

Zúčastňujete se také školení pořádaných Essenté?

Školení, která pořádá Essenté, se zúčastňuji pravidelně a ráda. Osvěžím si věci, které už znám, ale hlavně se dozvím spoustu nových informací. A také postřehy a zkušenosti ostatních kosmetiček jsou pro mě cenné a užitečné.

Jak na ošetření kosmetikou Essenté reagují vaše klientky? A používají přípravky Essenté i při domácí péči?

Při prvním zkoušení jsem byla hodně opatrná, tipovala jsem si klientky, které mají bezproblémovou pleť a jsou pohodové. Seznámila jsem je s péčí Essenté a vysvětlila nový postup. Byly jsme domluvené na zpětné vazbě. Testování dopadlo na výbornou! Dámy byly nadšené, protože je ošetření mnohem účinnější, viditelnější a dlouhodobější než u jiných značek. 

Společně s kosmetikou Essenté jsem už zvládla pomoci spoustě svých klientek, ať už se jednalo o pleť aknózní, přecitlivělou, s kuperózou, povadlou, se špatnou hydratací apod. Pravdou je, že jak se pleť zlepšuje, tak ženy celé rozkvetou, cítí se sebevědoměji. Jedna moje klientka prohlásila, že je do Essenté úplně regulérně zamilovaná, že to se jí ještě nikdy nestalo. Často také slýchám (a hezky se to poslouchá), že mám zlaté ruce a moje masáž je balzámem na duši… 

Klientkám jsou přípravky Essenté velice příjemné svou konzistencí i vůní. Přípravky pro domácí péči si pořídila skoro celá moje klientela.

Jirina Koliandrova_Inspirace_Essente2

Který z produktů Essenté používáte nejraději?

To je hodně těžká otázka. Všechny výrobky jsou úžasné, účinné a jedinečné. Pro salonní ošetření bych asi vyzdvihla Alginátovou liftingovou a Alginátovou detoxikační masku, Korneo-terapeutickou kúru a peelingy s AHA kyselinami. Pro mě, jako běžného uživatele, je top přípravkem Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami, Intenzivní oční krém, Prémium hydratační krém na den a Therapy krém na noc.

A ještě otázka na závěr – jak jste v salonu zvládla období pandemie?

Pandemie mě především ujistila v tom, že svoji práci opravdu miluji. Baví mne o klientky pečovat, ráda si s nimi také povídám, sdílím jejich radosti, ale i trápení. A tohle všechno mi samozřejmě v době pandemie moc chybělo. Snažila jsem se s klientkami zůstat v kontaktu, a protože nešlo pečovat o pleť v salonu, doplnily jsme alespoň přípravky pro domácí péči.

Na téhle podivné době vidím s odstupem času jediný klad – a sice, že jsem v době uzávěry měla více času na svou rodinu. Kromě dvou dospělých dětí mám synka ve 2. třídě a tři vnoučátka.

Jiřinu a novinky v jejím kosmetickém salonu můžete sledovat také na facebook.com/kosmetikabrandys.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*