Představujeme naše odbornice: Klára Outlá a Petra Kábrtová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. V tomto díle jsme vyzpovídali dvojici kosmetiček a zároveň majitelek salonu Outlá-Kábrtová, který sídlí v Praze 7 na Letné, paní Kláru Outlou a Petru Kábrtovou.

essente_outla_kabrtova_1
Klára Outlá a Petra Kábrtová mají společný salon i cíl: poskytnout klientkám výjimečně příjemný zážitek. Foto: Laura Becherová (instagram @laubech)

Společně podnikají už čtyři roky a v takové spolupráci vidí spoustu výhod. Ale především si rozumějí v tom základním – dělat pro své klienty maximum, aby se pro ně stala každá návštěva jejich kosmetického salonu výjimečně příjemným zážitkem. Velkou měrou k tomu přispívá i překrásný interiér salonu, který si kosmetičky samy navrhly a s pomocí svých blízkých a přátel pak také samy realizovaly.

Jak vznikl nápad na společné podnikání?

Nápad vznikl, když jsme se potkaly v jednom větším salonu v Praze, kde jsme vedle sebe dva roky pracovaly. Říkaly jsme si, že bychom chtěly dělat služby trochu jinak, především trávit víc času s klienty, měly jsem různé nápady, které bychom rády uskutečnily. Proto jsme se rozhodly jít vlastní cestou. Velmi nám přitom pomáhali naše rodiny i přátelé, a to nejen duševní podporou, ale hlavně při rekonstrukcích stávajících prostor – ať už to byl první salon v Karlíně, nebo teď tady na Letné.

Jak dlouho už společně pracujete a jaké má podle vás podnikání ve dvou výhody, případně nevýhody?

Od chvíle, kdy jsme si otevřely salon, společně podnikáme už 4 roky. Předtím jsme vedle sebe pracovaly 2 roky. Výhody – můžeme se navzájem doplňovat, každá přináší do podnikání svůj díl, můžeme se vzájemně podporovat i v nějakých krizích, které občas přicházejí, zkrátka můžeme se dělit o starosti i o radosti. Je skvělé mít parťáka – když si s něčím nevíte rady, přijde ten druhý a pomůže nebo rozhodne. Dnes, kdy už je nás víc v salonu, by navíc bylo pro jednu osobu velmi náročné se o všechno postarat.

A nevýhody? Snad to ani nevýhoda není, spíš nutnost – rozhodovat o všem společně a umět se na všem dohodnout. Ale to se nám daří a zároveň víc nápadů vede k lepším výsledkům.

Váš kosmetický salon se nachází na pražské Letné. Jak se vám daří obstát ve velké konkurenci, kterou hlavní město s desítkami dalších salonů představuje?

Konkurence? Co to je? (smích) Ne, vážně, salonů je v Praze samozřejmě spousta, ale my v konkurenci spatřujeme spíš hnací motor našeho podnikání a také potřebnou inspiraci. Zároveň jsme přesvědčené, že kvalitní služby vždy vyhrají, a protože jsme si jisté vysokou úrovní těch, které nabízíme, konkurence se opravdu nebojíme.

essente_outla_kabrtova_1
Klára Outlá a Petra Kábrtová nabízejí služby ve špičkové kvalitě – v takové, kterou by chtěly dopřát samy sobě. Foto: Laura Becherová (instagram @laubech)

Čím si myslíte, že je váš salon jedinečný?

Služby děláme tak, jak bychom chtěly, aby to vypadalo, když my samy někam přijdeme na kosmetické ošetření. To má určitý postup a řád, které jsme trošku obměnily, doplnily, přidaly trochu vlastní improvizace. Co klienti hodně chválí a co asi je celkem výjimečné, je velký prostor, který má každý k dispozici, kde má naprosté soukromí, může v klidu relaxovat. Je to takové krásné zastavení v rušném dni, kdy nemusí na nic myslet, jen odpočívat a nechat o sebe pečovat. Je tady přítmí, ticho, lidé automaticky odkládají telefony, notebooky…

Chodí k vám spíše mladší nebo zralejší ženy – z blízkého nebo i vzdáleného okolí?

Nedá se asi škatulkovat – mezi našimi klientkami, ale i klienty, kterých máme také několik, jsou lidé každého věku. A je mezi nimi i mnoho těch, kteří k nám dojíždějí. Není prioritou, abychom byly za rohem, a za službami, s nimiž jsou spokojení, si rádi dojedou. Máme i klienty, kteří bydlí v zahraničí a jezdí do Prahy pracovně. A vždy, když přijedou do Čech, tak se ozývají. A i když hned nenajdeme místo v rezervačním systému, tak čekají, kdyby se nějaká skulinka objevila. To nás moc těší.

essente_outla_kabrtova_3
Je skvělé mít parťáka – když si s něčím nevíte rady, přijde ten druhý a pomůže nebo rozhodne. Foto: Laura Becherová (instagram @laubech)

Jakou péči si nejčastěji dopřávají a jak pravidelně?

U nás vede kosmetické ošetření a pedikúra, hodně se opustilo od krátkých (hodinových) procedur, a spíš jsou žádaná 1,5 nebo 2hodinová ošetření. Což jsme samozřejmě rády, protože to byl i jeden z našich hlavních důvodů, proč jsme chtěly začít samostatně podnikat, abychom měly na každého klienta více času.

Proč jste si vybraly právě kosmetiku Essenté – jak jste ji „objevily“ a čím vás oslovila?

Klára: S kosmetikou Essenté pracuji já osobně už 9 let. Objevila jsem ji na veletrhu, kdy jsem objednávala jednorázový materiál od firmy MAKO. Když jsem poprvé kosmetiku Essenté uviděla, zaujal mě elegantní obal, myslela jsem si, že se jedná o nějakou francouzskou značku. Vyzkoušela jsem ji a zjistila, že i obsah je velmi zajímavý. Za zvláště silnou a vydařenou považuji například řadu na akné. Takže když jsme se pak seznámily s Petrou, ani jsme neuvažovaly, že bychom pracovaly s jinou kosmetikou než s Essenté. Také jí byly přípravky této značky sympatické a hezky jí voněly.

Zúčastňujete se školení pořádaných Essenté?

Obě dvě se pravidelně zúčastňujeme školení, která firma Essenté pořádá, absolvovaly jsme většinu z nich a každé nám přineslo nějaké nové postřehy, nový náhled na věc. Když vyjde novinka, hned nás zajímá a jedeme se proškolit. I v době lockdownu probíhala online školení, to bylo skvělé, byly jsme rády nejen za nové informace, ale i za vzájemný kontakt.

Jak na ošetření kosmetikou Essenté reagují klientky – komentují třeba její vůni? Mají zájem kupovat si přípravky Essenté i pro domácí péči?

Vůni přípravků Essenté komentuje při ošetření většina klientek. Vyhovuje jim, že je jemná, příjemná. Co se týče nákupu přípravků pro domácí ošetření – často se nám stává, že se klientky rozmýšlejí, zda si něco pořídí domů, a pak při příští návštěvě nám líčí, jak si samy přípravek objednaly na internetu, protože se jim velmi osvědčil. Samozřejmě jsme nejraději, pokud si klienti koupí kosmetiku u nás, protože tím domácí péče okamžitě hezky navazuje na salonní ošetření. Proto se snažíme vybavit klientky vzorečky na doma. Odnášejí si tak malý dárek a zároveň jim obal připomene, co to bylo za kosmetiku, která jim byla tak příjemná.

essente_outla_kabrtova_4
Klára pracuje s kosmetikou Essenté už 9 let. Tato značka tak byla jasnou volbou i do společného salonu. Foto: Laura Becherová (instagram @laubech)

Který z produktů Essenté používáte nejraději?

Klára: Každý přípravek je jedinečný, já osobně mám ráda Therapy krém, Vyrovnávací krém je zase skvělý na hydrataci, strašně ráda odličuji micelárním olejem, protože krásně voní, má perfektní skluznost.

Petra: Výborný je i oční krém a oční maska, to jsou také naši favorité. Na ty také klienti často pozitivně reagují a ptají se, co to bylo za produkt, který jsme nanášely, že jim byl příjemný. Opravdu se nedá jmenovat jeden přípravek jako nejlepší.

Jak jste v salonu zvládly období pandemie Covid-19? A našly byste na tom podivném období i nějaké klady?

Samozřejmě dlouhý výpadek služeb představoval i pro nás finanční ztrátu, a kdyby se opakoval, nebylo by to dobré. Ale jsme tady opravdu skvělá parta a navzájem jsme se podrželi. A popravdě řečeno, nám oběma ta „nucená přestávka“ pomohla. Obě máme sklon k workoholismu a neumíme říkat ne. Pandemie nás po asi 15 letech intenzivní práce zastavila. A my jsme si odpočinuly, začaly jsme mít čas samy na sebe. V podnikatelské a pracovní rovině to byl samozřejmě průšvih, ale v té osobní klady vidíme. A také jsme měly čas o salonu víc přemýšlet a napadly nás různé možnosti, a tak chystáme novinky, ale ty jsou zatím ještě tajemstvím.

S klientkami jsme se v době pandemie snažily být dále v kontaktu přes sociální sítě. Našly jsme si čas pořídit nové fotky – nafotily jsme produkty, připravily balíčky a ty pak posílaly klientkám. Určitě jsme jen neodpočívaly, ale pracovaly jsme na jiných věcech, takových, na které do té doby nebyl čas.

Interiér vašeho salonu je nevšedně krásný a působivý – tmavomodrá tapeta, svítidla, parketová podlaha. Návrh jste svěřily designérům, nebo jste se na něm i samy podílely?

Ano, jsme na náš krásný interiér opravdu pyšné a je pravda, že se nám v takovém prostředí i hezky pracuje. A kdo stojí za jeho návrhem? Naše duo Outlá-Kábrtová 😊 Opravdu všechno jsme si dělaly samy, samozřejmě s pomocí našich manželů a přátel. Vlastně nás ani nenapadlo (a ani nebyly finance), abychom si prostory nechaly navrhnout od profesionálních designérů. Ale na všem jsme se shodly a snažily se i zachovat historické prvky, které jsou krásné a dávají prostoru osobitost.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*