Představujeme naše odbornice: Magda Baranová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Magdu Baranovou, jejíž Kosmetický salón Magda Baranová se nachází v poklidné a hezké části samého centra Olomouce. Také paní Magda patří mezi kosmetičky, které říkají, že možnost věnovat se této profesi pro ně znamená splnění velkého snu. A co může být pro její klientky lepšího, než když o ně pečuje někdo, koho jeho práce baví a naplňuje?

essente_magda_baranova_6

Dostala jste se ke své práci „přímou linkou“, nebo nějakou životní oklikou?

Vystudovala jsem Střední školu logistiky a chemie – obor Provoz a ekonomika dopravy. Vybrala jsem si tuto školu na základě možností dobrého uplatnění a také kvůli jistému vlivu rodičů. Ale už během studia jsem věděla, že v tomto oboru pracovat nechci. Po dokončení střední školy jsem pracovala jako odborný prodejce koupelen, hotelová recepční a také jsem si vyzkoušela práci v zahraničí. Po návratu domů jsem ale šla za svým snem a udělala si rekvalifikaci. V roce 2019 jsem si otevřela svůj první salón.

Co vás na kosmetickém oboru tolik přitahovalo?

Už jako malá holka jsem brala mamince krémy z poličky a nadšeně se jimi natírala. Skutečně můžu s radostí říct, že jsem si splnila svůj sen. A důvodů je hned několik. Je to práce v krásném, čistém a voňavém prostředí. Snažila jsem se vytvořit místo, kde se ženy uvolní a odpočinou si od každodenních starostí. Také mě baví ta rozmanitost. Každá pleť je odlišná a vyžaduje individuální péči a přístup. Mým cílem je tedy, aby klientka byla vždy spokojená s výsledkem a odcházela ze salónu rozzářená a krásně zrelaxovaná.

Jaké místo jste si vybrala pro svůj salon a pracujete v něm sama?

Můj kosmetický salón se nachází v klidné části centra krásného města Olomouce. Je to velké město, proto většina mých klientek pochází právě z Olomouce a okolí. Zaměstnance nemám, ale v salónu pracujeme tři. Mám tedy dvě kolegyně a každá nabízíme jiné služby – kosmetiku, manikúru a kadeřnictví. Tato spolupráce má spoustu výhod a klientky rády a často využívají možnosti, kdy u nás mohou různé druhy péče propojit.

essente_magda_baranova_2
Jaké ošetření si vaše klientky nejčastěji dopřávají?

Mé klientky si nejčastěji přejí kompletní ošetření ,,DELUXE“. Jedná se o ošetření, které zahrnuje hloubkové čištění a výživu pleti. Trvá přibližně hodinu a půl a většina klientek na něj chodí pravidelně 1× za měsíc.

Ve svém salónu využíváte produkty české kosmetické značky Essenté. Čím si vás získala?

Kosmetika Essenté mě nadchla téměř okamžitě a pracují s ní od samého začátku. Měla jsem možnost vyzkoušet a porovnat i jiné značky, ale výběr byl jednoznačný. Dnes mohu s jistotou říci, že nelituji.

Produkty od značky Essenté si mě získaly rozhodně svou kvalitou, dokonale příjemnou parfemací, ale svou roli určitě hrály také obaly produktů, které jsou velmi elegantní. Navíc – jedná se o českou značku, a to je velké plus v mnoha ohledech.

Ráda bych také vyzdvihla milý a vždy velmi ochotný přístup vedení firmy k nám kosmetičkám, kterého si moc vážím. Ze zkušenosti vím, že rozhodně není vždy a všude úplnou samozřejmostí.


Jak byste hodnotila školení Essenté? 

Školení se pravidelně zúčastňuji a absolvovala jsem většinu z nich. Jsou vždy přínosná a inspirativní. A z časových důvodu oceňuji také on-line školení. Jsem přesvědčená, že vzdělávání je v každém oboru velice důležité, proto jsem za možnost účastnit se jednotlivých školení Essenté, opravdu vděčná.

Které přípravky nebo ošetření si podle vašich zkušeností klientky nejvíce pochvalují?

Klientky na ošetření a kosmetiku Essenté reagují vždy velmi pozitivně. Asi nejvíce si užívají masáž obličeje, při které používám masážní olej, kde je parfemace opravdu velice příjemná.

Oblíbené jsou také přírodní alginátové masky, které mají úžasný okamžitý efekt.

Zároveň považuji za velmi důležité, aby klientka věděla, jak se má o svou pleť starat doma, a nespoléhala se pouze na ošetření v kosmetickém salónu. Proto se vždy snažím každé klientce doporučit vhodné produkty na aktuální stav její pleti.

S jakým problémem se na vás klientky nejčastěji obracejí?

Často ke mně chodí klientky s problematickou pletí. Moje zkušenost je taková, že často střídají a kombinují různé produkty od odlišných značek. Snažím se jim proto hned při první návštěvě vysvětlit, že je důležité rozhodnout se pro jednu značku a neexperimentovat podle toho, co jim poradí kamarádka, a raději se svěřit do rukou odborníka.

essente_magda_baranova_2A který z kosmetických přípravků Essenté si nejvíce získal vás osobně? 

Moje oblíbená je Essenté mycí emulze s AHA kyselinami, díky které je odličovací rituál mnohem příjemnější. A musím říct, že nejsem sama – většina mých klientek se shoduje, že už bez ní nedokáže být! A co se týče krémů, mým favoritem je zklidňující krém, který má pro mě velmi příjemnou konzistenci, a hlavně skvělé a okamžitě viditelné účinky. 

Mohla byste říct na závěr ještě něco málo o sobě – třeba co vás těší kromě práce v salónu?

Jsem velkým milovníkem zvířat, hlavně pejsků. Momentálně si užívám své půlroční štěňátko, které se jmenuje Alvin a dělá mi obrovskou radost.

Jinak ve volném čase chodím ráda na túry po horách nebo prostě jen do přírody. A mou velkou láskou je Řecko, které nazývám svým druhým domovem a každý rok se tam hrozně ráda vracím.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*