Představujeme naše odbornice: Markéta Biernatová

Vítejte u dalšího dílu naší pravidelné rubriky, ve které se s vámi dělí známé české kosmetičky o své cenné zkušenosti z praxe. V tomto díle jsme požádali o rozhovor Markétu Biernatovou – kosmetičku a zároveň majitelku kosmetického studia Beauty Sokolov v Sokolově.

Markéta Biernatová se věnuje klasické kosmetické péči, lash liftingu a lash botoxu, laminaci obočí, depilaci celého těla a v neposlední řadě i pedikúře. A kromě toho je právě na mateřské dovolené a s láskou se stará o svoji 1,5letou dceru. Zároveň se naplno věnuje i svému kosmetickému salonu a pečuje o své zákaznice. Jak sama říká: „Moje práce je můj koníček a každou službu pro zákaznice si moc užívám.“

Markéta Biernatová
Markéta Biernatová dělá svoji práci srdcem.

Jaké je vaše původní povolání a jak jste se k práci kosmetičky dostala?

Jsem vystudovaná kosmetička, na škole jsem měla spoustu praxe, a díky ní jsem odstartovala svůj životní „kosmetický“ maraton. Hned ve druhém ročníku jsem dostala skvělou příležitost a začala jsem pracovat v opravdovém kosmetickém salonu jako kosmetička a občasná výpomoc v soláriu.

Nebyla to ale vůbec snadná cesta k vlastnímu salonu. Pracovala jsem i jako prodavačka v pekárně v Globusu, prodavačka v Orsay, recepční ve Fitness a také jako dealerka pokeru v casinu. I tak jsem se ale stále věnovala tomu, co mě bavilo nejvíc – kosmetice. A pomalu a jistě jsem si budovala svůj vlastní salon.

Co vás na práci kosmetičky nejvíc baví?

Určitě mě nejvíc baví to, že můžu pomáhat lidem, jak na venek, tak i uvnitř. Myslím si, že my kosmetičky jsme pro své klientky tak trochu i psycholožky kamarádky. Miluji, když někoho můžu rozmalovat a zároveň ho ještě dělat krásným.

Jste právě na mateřské dovolené. Jak zvládáte skloubit náročné povinnosti maminky s prací?

Markéta Biernatová
Svým klientkám radí, aby si na sebe udělaly čas.

Skloubit mateřské povinnosti s těmi pracovními není vůbec snadné. Já jsem začala pracovat, když byly dceři 3 měsíce. Mohla jsem si to dovolit, protože mám úžasného partnera a maminku s babičkou. Bez nich bych to určitě nezvládla. Malá, jako by již od miminka vycítila, že potřebuji podporu i od ní. Je naprosto skvělá. Už od narození spí celou noc. Dokonce jsme ji museli budit na kojení. Už tohle je obrovský dar, když je maminka vyspalá a má dobrou náladu.

Máme svoji zaběhnutou rutinu, která je každý den stejná. Ráno patří pouze nám a vše ohledně práce řeším jen v době oběda, kdy malá spinká. A přitom samozřejmě musím obstarat domácnost jako každá jiná maminka. Myslím si, že je důležité mít nastavené vlastní hranice. Obzvlášť v dnešní uspěchané době, kdy máme všechny pocit, že musíme mít všechno hned a všechno stihnout.

Co děláte ve svém volném čase? A kam se letos chystáte na dovolenou?

Svůj volný čas věnuji především rodině. Moc ráda vařím a peču. S dcerkou cvičíme, jezdíme na kole, chodíme do bazénu a milujeme výlety. Čas, kdy si opravdu odpočinu, je ten strávený na masáži, a také večer, když všichni spí, a já si můžu zalézt s knihou do postele a užívám si toho krásného ticha…

Na dovolenou se letos v létě chystáme jen po Česku – vyrážíme na Moravu do oblasti Pálava. Nikdy jsem tam nebyla a moc se těším.

Co byste doporučila ženám při letní péči o pleť? Na co by si měly dát pozor?

Určitě je nezbytné používat v létě krémy s ochrannými faktory. Nejlépe SPF 50 a pravidelně promazávat, aby se netvořily pigmentové skvrny a pleť předčasně nestárla. Doporučuji – neopalovat se v pravé poledne a nenavštěvovat solária. Používat hydratační krémy a boostery. Udělat si na sebe čas a pravidelně používat hydratační masky. Používat termální vody ve spreji. Nosit klobouky a ochranné brýle a dostatečně pít.

Jak jste strávila dlouhou dobu během lockdownu, když byly kosmetické salony zavřené? Je zájem o kosmetické služby na stejné úrovni jako předtím?

Během uzavření salonu jsem se naplno věnovala dceři a rodině a také neustálému vzdělávání. Jediná výhoda uzavření salonů byly online kurzy, na které bych se jinak nedostala. Také byl najednou čas na protřídění věcí a pořádný úklid v salonu.

Zdá se mi, že nyní je větší zájem o kosmetické služby než před covidem. Lidé si uvědomili, že vše není samozřejmost, a připadá mi, že teď si užívají každý den naplno.

Proč jste si pro svou práci zvolila právě kosmetiku Essenté?

Markéta Biernatová
Essenté bylo láskou na první pohled.

Kosmetiku značky Essenté jsem si vybrala, protože jsem s ní pracovala již na škole. Byla to láska na první pohled. Moc se mi líbí použití AHA kyselin a peptidů v kosmetických přípravcích. Líbí se mi design značky, žádné testy na zvířatech, a hlavně – můžu být hrdá na českou značku. Jsem nadšená z výsledků a kvality.

Máte nějaký oblíbený produkt od Essenté, na který nedáte dopustit?

Mezi top produkty určitě řadím Mycí emulzi s AHA kyselinami. Je to základní kousek, který nechybí ve výbavě žádné mé klientce.

Jaký je podle vás současný kosmetický trend a o co mají vaše klientky největší zájem?

Podle mě je současným trendem hlavně přirozenost. Klientky například téměř nechtějí vytrhávat obočí a vše upravujeme tak, aby to vypadalo jako „nadělené“ od přírody. Pomalu, ale jistě mizí permanentní make-up, umělé řasy a umělé nehty. Další trend je určitě zvětšování rtů pomocí kyseliny hyaluronové.

Moje zákaznice mají největší zájem o celkovou kosmetiku s masáží, protože milují hodinu a půl relaxace, kdy se stará někdo jen a jen o ně.

Máte nějaký recept nebo radu pro začínající kosmetičky?

Určitě dělat svoji práci srdcem a opravdu se zajímat o potřeby klientek a naslouchat jim. Ty správné si k vám vždycky najdou cestu.

Děkujeme Markétě za rozhovor a přejeme, ať se jí daří ve všem jejím skvělém počínání.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*