Představujeme naše odbornice: Mavi Vlková

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Mavi Vlkovou z Mavi Studia, pro kterou je její práce více než koníčkem. Kromě péče o klientky ve svém kosmetickém salonu ještě vede lekce jógy a je také vlasovou stylistkou. Kosmetika Essenté si ji svou kvalitou a účinky naprosto získala. Proto by její „slávu“ ráda šířila i za hranicemi České republiky. essente_mavi_vlkova_002_websize

Říkáte, že stát se kosmetičkou, byl váš splněný sen. Žádné jiné povolání vás nikdy nelákalo?
Ale ano… V dětství jsem chtěla být cirkusovou akrobatkou, pak kadeřnicí a pak psycholožkou. V podstatě se mi to všechno do puntíku splnilo. Vedu hodiny jógy, jsem vlasovou stylistkou a pro svoje zákaznice funguji také trochu jako psycholožka. Ale především jsem kosmetička.

Co se vám na vaší práci nejvíc líbí?

Miluji lidi, miluji péči o tělo a duši, a tak se mi podařilo vše zakomponovat do své práce, kterou mám moc ráda. Mimo jiné si také velmi cením, že si můžu ve svém salonu vše sama organizovat, vymýšlet, o všem rozhodovat. A možnosti jsou nekonečné.

Vaše zvláštní křestní jméno i exotická krása napovídají, že nejspíš nebudete rodilá Češka. Prozradíte, odkud pocházíte?

Pocházím z Tádžikistánu. Po příjezdu do České republiky jsem si splnila pár snů a jeden z nich byl stát se kosmetičkou. Nejdříve jsem vystudovala gymnázium. K povolání kosmetičky jsem se pak dostala díky kurzům absolvovaným v ČR. V roce 2008 jsem si v Brně otevřela vlastní salon. Vsadila jsem na útulné prostory, příjemný interiér a zkušenosti ze zahraničí v kombinaci se vším, co jsem se naučila tady. Velkou oporou mi přitom byl můj manžel.

Kde se nyní nachází váš kosmetický salon?

Momentálně působím v menším městě s 5 000 obyvateli. Konkurence je zde dost, ale nevadí mi to, konkurence je zdravá. Většina mých klientek je místních, ale hodně jich také dojíždí ze vzdálenějších míst – 20 až 50 km. Se současným umístěním i podobou salonu jsem maximálně spokojena. Teď už je vše podle mých představ.

Pracujete s kosmetikou Essenté – jak jste ji objevila a jaké s ní máte zkušenosti?

Poprvé jsem zahlédla kosmetiku Essenté na veletrhu a v duchu jsem si říkala, hm, to bude určitě zase nějaká drahá kosmetika z Francie… A jaké bylo moje překvapeni, že pochází z České republiky! Mám ráda vše české, a musím říct, že i v mé rodné zemi se vždy výrobky z ČR velmi cenily. Přímo na veletrhu jsem si ošetřeni kosmetikou Essenté vyzkoušela, a hned se také rozhodla, že chci s touto značkou pracovat.

Najdete si čas i na školení pořádaná Essenté?

Ano, samozřejmě. Jsou pro mě velmi užitečná a inspirativní. Dozvídám se nové poznatky a zkušenosti, seznámím se s novými procedurami i s novými kolegyněmi, a to je vždy k nezaplacení!

Jak často vaše klientky docházejí na ošetření a jakou péči si dopřávají?

Na ošetření přicházejí 1x, některé i 2x za měsíc. V případě korneoterapeutického peelingu samozřejmě častěji. Mimochodem – o ten je v poslední době velký zájem. Klientky se tak stávají téměř „chodícími reklamami na tuto proceduru“, což mne moc těší.
Jinak nejčastěji žádají hydratační, liftingové, zkrátka omlazující ošetření. Mezi oblíbené přípravky patří u mých zákaznic Hyaluronový booster, Expres krém proti vráskám a nově Premium hydratační krém. Mnoho přípravků si také kupují pro domácí péči.

essente_mavi_vlkova_003_websizeKterý z přípravků Essenté vyhovuje nejvíce vám osobně?

Používám vše a všechno mám ráda. Momentálně jsem si oblíbila peeling s AHA kyselinami 18 % a Premium hydratační krém. Ale nejraději mám Hydratační krémovou masku, o které vím, že mne vždy zachrání… A v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, oční maskou a alginátovou maskou se ději doslova zázraky. Ovšem nejvíce mne potěší, když zákaznice samy vidí svoji proměnu a ocení ji nahlas – to je nejvíce!

Nestýskalo se vám po práci a klientkách, když přišel lockdown?

Byla to najednou divná pauza – ale popravdě, po dlouhé době jsem si konečně odpočinula, užívala si rodiny a nabírala energii. A přišla i spousta inspirace pro vylepšení salonu, pořízení přístrojů atd. S klientkami jsem byla v kontaktu neustále, ale nepracovala jsem.

Tohle zvláštní období mi pomohlo urovnat si myšlenky v hlavě. Například jsem si vymezila, že nechci chodit domů z práce pozdě večer, tak jak to bývalo mnoho let před pandemií, a tomu přizpůsobuji rozvrh práce.

Můžete prosím na závěr říct něco málo o sobě a své rodině?

Jak už jsem zmiňovala, pocházím z Tádžikistánu. Jsem vdaná a mám 2 syny. Brzy budu babičkou (rozhovor proběhl v únoru 2022) a moc se na tuhle novou roli těším. Jsem vděčná za to, že můžu dělat práci, která mne moc baví a naplňuje. Opravdu můžu říct, že moje práce je můj velký koníček. A byla bych velmi ráda, kdybych mohla představit značku Essenté ve střední Asii a v Rusku. Pracuji na tom, protože jsem přesvědčena, že kosmetika Essente si to zaslouží.

Mavi a její kosmetické počínání můžete sledovat také na https://www.facebook.com/Mavistudio

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*