Představujeme naše odbornice: Patricie Karlovská

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Patricii Karlovskou z Kosmetického studia Pat v Čáslaviessente_patricie_karlovska_001

Paní Patricie říká, že je pro ni největší odměnou vidět zákaznice odcházet s úsměvem a větou: už se těším na příště… Když začínala, chtěla pracovat s ryze českou kosmetikou, ale dlouho nemohla najít žádnou, která by jí vyhovovala. Až jednou jí přišel do ruky katalog Essenté. Objednala na zkoušku Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami – a bylo rozhodnuto. Jak říká: „Vůně, obal, no prostě krása!“   

Vždycky jste chtěla být kosmetičkou?

Vzpomínám si, že jako malá jsem chtěla být zpěvačkou. Ještě že to Pán Bůh nedovolil! Ale k povolání kosmetičky jsem měla už odmala potenciál… Jako malá jsem brala mamince líčidla a každé dítě, které k nám přišlo na návštěvu, jsem hned malovala. Teda, jak říká můj taťka, doslova jsem ho prý zmalovala jako pouťový obrázek… Později jsem toužila být masérkou. 

A tohle přání se vám splnilo?

Moje cesta za snem byla dlouhá a náročná. Jak se říká – člověk míní, život mění… Mnoho let jsem pracovala v obchodní sféře. Ale pak konečně přišel rok 2016 a já absolvovala rekvalifikační kurz kosmetičky a záhy jsem si udělala i rekvalifikační kurz relaxační masér. A najednou jsem byla o velký krok blíž svému snu.

Kde a jak jste začínala svou kosmetickou praxi?

Původně jsem měla být součástí týmu kadeřnic, ale nakonec jsem se rozhodla jít vlastní cestou a začít podnikat sama. Nejprve jsem sháněla vhodné prostory. Měla jsem štěstí a našla krásné studio k pronájmu přímo v centru mé rodné Čáslavi. Začátky byly dost těžké. Kvůli zdravotnímu stavu jsem musela studio otevřít o pár měsíců později, než bylo plánováno, ale díky rodině a přátelům jsem vše zvládla. Prostory jsou to úžasné a také majitelé jsou skvělí lidé – když přišla pandemie, byli vstřícní a pomohli mi, co to šlo. 

Co následovalo po pandemii? Změnil se nějak zájem zákaznic? 

Po pandemii jsem si myslela, že to bude ohledně zájmu o kosmetické služby dost špatné, ale naštěstí opak byl pravdou, a je tomu tak dodnes. Zákaznice chodí pravidelně 1x za 5 týdnů, některé dříve a častěji, jiné zas po delší době, ale všechny jsou úžasné a já jsem jim za jejich přízeň moc vděčná. I proto se stále snažím své studio zdokonalovat, aby se u mě cítily jedním slovem TOP.

Navštěvují vás hlavně zákaznice z Čáslavi?

Mám klientky jak z Čáslavi, tak z okolních vesnic i měst. A co se týče věkového průměru, nejvíce mám asi zákaznic 40+.

Jak se vám daří „bojovat“ s konkurencí?

V našem malém městě je opravdu dost velká konkurence, ale snažím se zákazníkům vycházet maximálně vstříc – například tím, že mám otevřeno do 19 hodin a také dvě soboty v měsíci. Stále vymýšlím všelijaké akce, bonusy, dárečky… a moji stálí zákazníci mají automaticky 10% slevu na všechny produkty od Essenté. 

Jak jste se vlastně s kosmetikou Essenté seznámila?

Výběr kosmetiky byl jasný – chtěla jsem ryze českou kosmetiku. Hledala jsem dlouho, ale žádná mě neuchvátila. Až jednou… Potřebovala jsem pár věcí do salonu a objednala je z Mako Butterfly. S objednávkou dorazil i katalog Essenté – a ejhle, byla tu elegantní česká kosmetika! Objednala jsem si na zkoušku Čisticí gel s AHA kyselinami. Když dorazil, bylo rozhodnuto – vůně, obal, no prostě krása!

essente_patricie_karlovska_003

Které další produkty Essenté jste si oblíbila?

Z produktů Essenté mám nejvíce ráda (i se dobře prodávají) Zklidňující pleťové tonikum, úžasný Premium hydratační krém a Therapy krém. A posledním skvělým hitem je teď pro mě novinka – Vitamínový revitalizační booster!

Zúčastňujete se i školení, která Essenté pořádá?

Samozřejmě, všechna školení jsou super a vždycky se na ně těším. Tak za prvé – člověk nemůže usnout na vavřínech, musí se neustále zdokonalovat. A za druhé – je moc fajn se takto vidět, sdělovat si poznatky, vychytávky, dělit se o své nápady. A když se sejde dobrá parta, stávají se z nás přátelé.

Jak hodnotíte spolupráci s kolegy z Essenté?

Lidé z Essenté, co říct? Asi by to bylo na dlouhé povídání, tak to vyjádřím stručně: všichni, od výroby až po paní majitelku, jedním slovem úžasní lidé. Ale musím trošku vyzdvihnout naši Terezku, protože lepší obchodní zástupkyni jsme si nemohly přát, a dovoluji si říct, že si to myslí většina kosmetiček. Chtěla bych touto cestou popřát celému týmu Essenté i všem kosmetičkám mnoho úspěchů jak v rodinném životě, tak v naší krásné práci – ať máme těch překážek co nejméně. 

Řekla byste prosím na závěr něco o sobě – co třeba děláte, když zrovna nejste v salonu?

Jsem dost akční a říkají o mně, že jsem takový kutil Tim. Největší láskou je pro mne moje rodina a přátelé. Moje velké životní pády mě naučily dívat se na svět jinýma očima, uvědomit si, kdo a co je pro mě priorita. Moc děkuji své rodině, mému skvělému synovi a přátelům, že při mně vždy stáli v každé situaci. 

Ve volném čase mě těší péče o můj 90 let starý dům a zahradu, které jsou mým krásným útočištěm a moc ráda je zkrášluji. K mým velkým koníčkům patří dekorace věnců, to je báječný relax. Jinak je mou oblíbenou zálibou cestování – jak u nás, tak v zahraničí. Nejvíc mě baví horská turistika, srdcovka jsou naše Jizerské hory a slovenské Tatry. 

A poslední mojí láskou jsou naše dvě kočky. Jednu jsme našli jako koťátko zaseklé v plotě a druhé bylo týrané. Takže než jsme si získali jejich důvěru, to byl kus cesty, ale teď jsou to oba mazlíčci.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*