Představujeme naše odbornice: Romana Kotyzová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Romanu Kotyzovou ze Salonu Tilia v Ústí nad Labem.

essente_romana_kotyzova3

Romana Kotyzová s povděkem říká, že může svou krásnou práci (už osmým rokem) vykonávat i díky vstřícné a obětavé pomoci manžela. Nejenže jí pomohl v počátcích najít vhodné prostory pro salon, ale dokonce byl i tím, kdo pro ni objevil kosmetiku Essenté.

Vše ostatní už ale bylo a je na paní Romaně. Je moc sympatické, když říká, že při práci pro ni hodinu a půl existuje jen zákaznice a nikdo jiný. Nebere telefony, nechodí otvírat dveře na zaklepání. Pocit soukromí je podle ní v salonu naprosto zásadní.

Jak jste se dostala ke svému povolání?

Bylo to mé přání. V dětství jsem strašně ráda pozorovala svou mamču, když se líčila, a byla jsem zvědavá, co si dává na obličej a proč. Pak v pubertě jsem už začala i já, dlouhé upravené nehty (kvůli tomu skončilo i mé hraní na klavír) a patlání si kde čeho na obličej. Takže když v 9. třídě přišlo rozhodování, kam dál, má volba byla jasná – budu kosmetička. Vybrala jsem si školu tady v Ústí nad Labem, kde jsem nejdříve studovala tři roky obor Kosmetička a pak dva roky nástavbu Pleťová kosmetika.

Jak se vám podařilo sehnat vhodné prostory? 

essente_romana_kotyzova3V tomto ohledu patří velké poděkování mému manželovi, protože nebýt jeho, tak nemám nic. To on sehnal tyto prostory v klidné a hezké části našeho města, kde od té doby pracuji. Jednoho dne přišel domů s klíči, které mi předal, a řekl: „Ty jsou od tvého salonu.“

V tu chvíli jsem nevěděla, co říct… A pak začal velký kolotoč: úpravy prostor, shánění vybavení atd. Můj muž mi se vším neskutečně pomohl a za to mu budu nadosmrti vděčná. 

Začátky byly asi jako každé jiné. Výroba letáků, jejich roznášení do schránek, pomoc známých, a to jakýmkoliv způsobem. Jeden lepil moje letáky na krabice od pizzy, jiný poslal svoji manželku, dceru, maminku. ty pak poslaly své známé. Samozřejmě to tehdy bylo i o čekání v salonu, jestli přijde někdo z ulice… Ale trpělivost se mi vyplatila a já už takhle funguji osmým rokem.

Váš kosmetický salon se nachází v Ústí nad Labem. V okolí jsou jistě i další salony. Čím si myslíte, že je jedinečný právě ten váš?

Jedinečný je každý salon a každá služba. Záleží na tom, jestli si sednete se zákaznicí, a zda jí vyhovuje způsob, jak je o ní postaráno. Já pečuji o zákaznice tak, jak to vyžaduji já sama v jiných službách. Pro mě je důležitá individualita, teď pro mě tu hodinu a půl existuje jen zákaznice a nikdo jiný. Neberu telefony, nechodím otvírat, když někdo klepe u dveří. Důležitý je pocit soukromí, jsme tu jen samy dvě a nikdo jiný. Klid a dýchnutí relaxu už mezi dveřmi, zapálené aroma svíčky a relaxační hudba. A co je důležité – vypnutí zvonění na telefonu, žádám o to i své zákaznice. A jak jsem už řekla, nejpodstatnější je vzájemné porozumění si se zákaznicí, prostě si musíme sednout.

Vaše klientky jsou z blízkého, nebo i vzdálenějšího okolí?

Chodí ke mně místní, z přilehlých obcí, ale i z Teplic, Lovosic, a dokonce i z Prahy, což mě samotnou překvapilo. Mám i věrnou zákaznici, která se odstěhovala do Francie, ale pokaždé, když přijede do Čech, zavítá i ke mně na ošetření.

Zákaznice chodí pravidelně 1x za měsíc, některé přijdou i v mezičase jen na masáž, dopřát si relax. Nejčastější ošetření je Lift a Hydratace, taková ta klasika. Klientky, které chodí na Acne ošetření, přicházejí ze začátku po 14 dnech, a při zlepšení pak už také jednou za měsíc.

Proč jste si vybrala pro svoji práci právě kosmetiku Essenté? 

essente_romana_kotyzova3Tohle je takový paradox, k Essenté mě přivedl můj manžel 🙂 Četl v novinách rozhovor s majitelkou, paní Denisou Jasinskou, a byl z ní úplně nadšený, jak je pro svoji práci zapálená a jak ji miluje. Tak se mě ptal, jestli tu značku znám, a jestli vím, že je česká.

Musím se přiznat, že jsem o značce věděla, ale netušila jsem, že se jedná o českého výrobce. Rozhovor jsem si také přečetla a byla stejně nadšená jako on. A tak jsem kosmetiku následně objednala, ozkoušela a hned mě nadchla! Obal, vůně, netestuje se na zvířatech (což některé zákaznice vyžadují) a hlavně přináší viditelné výsledky.

Zúčastňujete se také školení, které Essenté pro kosmetičky pořádá? 

Samozřejmě, že se zúčastňuji. V našem oboru je potřeba se neustále vzdělávat a dozvídat se o novinkách. Hlavně mi teď nejvíce vyhovují on-line školení, zaberou mi jen dvě hodiny času a pak můžu pokračovat dále v práci.

Jak jsou vaše klientky spokojené s kosmetikou Essenté? Kupují si ji i pro domácí použití?

Klientkám se na kosmetice Essenté nejvíce líbí její typická vůně, je to vůně tak akorát, není výrazná ani mdlá. Také jsou spokojené, že jim po nanesení krému nezůstává žádný mastný film na obličeji, vše se hned vstřebá.

Nejvíce spokojené jsou klientky, kterým moje péče a přípravky Essenté společně pomůžou s problémy s akné. Tam je pak i vyladěna psychika. U některých je to ale běh na dlouhou trať. Zvláště v takových případech se snažím vysvětlovat, jak je důležitá návazná domácí péče. Když se nám podaří problém společně zvládnout, zavládne velká spokojenost.

Co se týká domácí péče, je přístup velmi individuální. Některé klientky si přípravky pravidelně kupují, protože vidí výsledky a nechtějí už používat na obličej nic jiného. Některé ženy si zase kosmetiku domů koupí, když je zláká nějaká slevová akce.

Který z produktů Essenté jste si nejvíce oblíbila? 

Za mě osobně je jednička Therapy krém. Bez toho nedám ani ránu, je všude se mnou a také ho doporučuji všem zákaznicím. Vím, že jako kosmetička bych měla říct Mycí emulze, protože odlíčení je základ všeho, ale jak já říkám „Voda teče všude, ale Therapy krém je jen jeden.“

Výsledky tohoto krému jsou neskutečné. Ráno se člověk probudí s krásnou, a musím říct, že i rozzářenou pletí. Za mě prostě TOP.

essente_romana_kotyzova3

Pocítila jste nějaké změny v návštěvnosti salonu v souvislosti s pandemií? 

I v době pandemie jsem byla se svými zákaznicemi v neustálém kontaktu. Myslím tím telefonní hovory, zprávy – ať už to byly jen dotazy, jak se mají, jestli něco nepotřebuji, nebo různé rady. A také doručování objednaného zboží až domů. Tohle vše, myslím, mi zajistilo, že mě žádná z klientek neopustila, ba naopak mnohé přivedly své kamarádky nebo známé, jejichž kosmetičky s nimi v době pandemie žádný kontakt neudržovaly.

Zájem o mé služby je naštěstí neustále, ale bohužel den není nafukovací, takže některé zájemkyně musím odmítnout, když nenajdeme pro nás obě nějaké přijatelné řešení.

Mohla byste prosím říct něco o sobě? Třeba jaké jsou vaše zájmy, záliby…

Jsem vášnivá čtenářka, detektivky a krimi to je moje, občas pro odlehčení přečtu i nějakou 

tu „slaďárnu“. Sport, ten mě provází životem už od dětství, začínala jsem u moderní gymnastiky, od té jsem přešla k aerobiku a skončila jsem u cvičení ve fitku. Cvičím každý den aspoň hodinu, ale je to spíš jen takové lehké cvičení, abych se protáhla, když mám sedavé zaměstnání.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*