Představujeme naše odbornice: Dominika Castle

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Dominiku Castle, která má svůj kosmetický Salon Esté na Vysočině v Hlinsku. Její příběh je dalším důkazem toho, jak jsou ženy odvážné, jak dokážou riskovat a překonávat překážky, aby došly ke svému vysněnému cíli. A je zajímavé, pro kolik žen je právě tím životním snem stát se kosmetičkami a dělat jiné lidi krásnější…

essente_dominika_castle_1_websize

Jaká byla vaše cesta k vlastnímu salónu a povolání kosmetičky?

Musím říct, že úplně jednoduchá nebyla… Vystudovala jsem sociálně-právní akademii v Liberci, vlastně na přání rodičů. Kosmetičkou jsem totiž chtěla být vždycky, jenže když jsem s tímhle nápadem přišla za maminkou, odrazovala mě od něj. Jí i celé rodině se pro moji budoucnost zdálo lepší, abych měla vysokou školu a věnovala se prestižnějšímu oboru. A tak jsem sice sociálně-právní školu vystudovala, ale nikdy jsem se tomuto oboru nevěnovala.

Hned po studiích jsem odešla do zahraničí, kde jsem žila 12 let. Pak osud trochu zamíchal kartami, a když jsem se vrátila zpátky do Česka, byla ze mě najednou matka samoživitelka a přemýšlela jsem, co budu dělat. Navíc jsem v té době měla velkou hypotéku… A tak jsem si řekla, že je asi na čase plnit si své sny. 

To bylo odvážné. Co jste podnikla?

Řekla jsem si, že udělám všechno pro to, abych se stala profesionální kosmetičkou. Mým snem bylo vybudovat si jednou vlastní kosmetický salón a touhle prací se uživit. V roce 2015 jsem si udělala rekvalifikaci a pak prošla všemi možnými školeními a kurzy. Začátky byly samozřejmě těžké, ale dnes jsem za to ráda. Tehdy jsem se bála, že to neustojím. Měla jsem „na krku“ malé dítě, dům, ale – jak to říct – když člověk musí, tak láme skály… Ano, dnes když se ohlédnu zpět, byl to velký risk, ale vyplatil se mi. 

Kde jste začínala?

Pronajala jsem si tehdy malý salón na malém městě. Hodně lidí mě odrazovalo, že kosmetickou péčí si nevydělám, že bych spíš měla využít tu svoji angličtinu… Neměla jsem moc podporu, ale prostě jsem se kousla. Řekla jsem si, že tu vytvořím krásný kosmetický salón, a za tím jsem si šla. Začínala jsem v jedné místnosti. A do toho jsem vyučovala angličtinu, abych vydělala nějaké peníze.

Ale asi tak do roka jsem svoji klientelu měla. Pak už jsem nemusela dělat kurzy angličtiny a můj salón frčel… Konečně jsem všechny náklady v pohodě pokryla a měla klid. Dnes už jsem se přestěhovala do větších prostor.

essente_dominika_castle_3_websize

A kdy do vašeho příběhu poprvé vstoupila kosmetika Essenté?

V roce 2016 jsem vyrazila na veletrh do Prahy, protože jsem hledala tu nejvhodnější kosmetiku, se kterou budu pracovat. Bylo tam toho tolik, že jsem odcházela s hlavou jak pátrací balon. Potřebovala jsem stihnout vlak, takže jsem šla rychle s taškou plnou letáků k východu z haly. A najednou jsem uviděla krásný stánek Essenté. Vůbec nechápu, jak jsem ho předtím mohla přehlédnout…

Stánek byl totiž moc pěkný, a ta kosmetika byla jemná, na první pohled mě zaujal její krásný čistý design. Přimělo mě to ještě se narychlo zastavit. Navíc jsem zjistila, že jde o českou značku. Přesto, že jsem byla z České republiky tak dlouho pryč, jsem docela velká patriotka. Tak jsem jen popadla letáčky a telefonní kontakt a po cestě ve vlaku jsem si teprve pročítala podrobnosti.

Hned další týden jsem pak zavolala do Essenté a jela na jejich první školení. Vše bylo, jak jsem si představovala, perfektní, profesionální, takže pro mě jasná volba. Od té doby pracuji jedině s kosmetikou Essenté a jsem s ní moc spokojená.

Váš salón sídlí na Vysočině, konkrétně v Hlinsku. Vaše klientky jsou tedy odsud?

Ano, hodně klientek je přímo z Hlinska, další z okolních vesnic, některé bydlí až 20 km daleko. Jsem na to hrdá, protože i klientka z Chotěboře si může dojít na kosmetiku do Chotěboře, ale zajede ke mně. A musím říct, že práce mám, že bych se potřebovala tak roztrojit… Ale ještě jsem nedospěla k tomu, že bych předala zodpovědnost někomu dalšímu, zaměstnance zatím nemám.

essente_dominika_castle_3_websize

Nabízíte „jen“ kosmetické služby, nebo i nějaké jiné?

Kromě kosmetické péče se věnuji i péči o nehty, dělám manikúru a nehtovou modeláž. A také nabízím nevěstám přípravu na svatební den – to znamená, že je líčím a také češu. Baví mě vymýšlet společně s nevěstami například účesy v boho stylu doplněné květinovými ozdobami. 

Jak často si klientky salónní ošetření dopřávají a o co mají největší zájem? 

Moje klientky jsou většinou zvyklé docházet na kosmetiku 1x za 4 týdny. Mám hodně klientek s aknózní pletí, kde vidíme opravdu velké úspěchy díky péči silné řady kosmetických přípravků Essenté na akné. Mám opravdu úžasné výsledky a několik mladých holčin, které měly velký problém s aknózní pletí, chodily ke mně pravidelně, dělaly si domácí péči a dnes už jsou úplně jinde – mají perfektní zdravou a krásnou pleť.

Přiznávám, že když třeba přijde dívka, která chce pomoci s aknózní pletí, skoro se zatetelím…, protože vím, že za pár týdnů bude radostně překvapená velmi pozitivní proměnou své pleti. Řadu na akné, která přináší úžasné výsledky, považuji za nejlepší vizitku kosmetiky Essenté, a troufám si říct i svého salónu. 

Essenté Beauty Box pro intenzivní péči při akné (Beauty Box Acne Stop Express)

A který přípravek Essenté považujete za nejlepší?

Když zůstaneme ještě u řady na akné, tak za mě je to jednoznačně Essenté Aktivní booster na akné. A hned na druhém místě bych jmenovala novinku, která mě naprosto nadchla, a to je Essenté Hedvábný tělový olej. Je jemný, nádherně voní a dokonale se vstřebá do pokožky, která pak není ani trochu mastná. Ten se tedy Essenté opravdu povedl. Jen za minulý týden jsem jich prodala 6, a to je skutečně hodně na takové malé město, jako je Hlinsko…

U klientek je také velmi oblíbený Essenté Premium hydratační krém, který krásně zjemní pleť, a Essenté Hyaluronový booster. A málem bych zapomněla na Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami. Ta je prostě skvělá! Troufám si říct, že 90 % mých zákaznic ji má doma. A každý, kdo ji zkusí, tak si ji oblíbí, protože je jemná, přitom díky AHA kyselinám perfektně vyčistí póry. U mě je to nejvíc prodávaný přípravek Essenté.

Na rozšířené póry a černé tečky je pak skvělá Essenté Aktivní maska při akné. Má jílovitou konzistenci, perfektně vyčistí póry a pak je stáhne. Pleť tak působí čistě a mnohem jemněji. A to je základ pěstěného a zdravého vzhledu – krásná čistá pleť.

O práci už jsme toho řekli spoustu… A tak na závěr – jak nejraději trávíte volný čas?

Mám 10letou dceru, se kterou společně trávíme čas, sportujeme. Také chodím cvičit jógu a tančit. A hodně a ráda běhám. Ale asi největší koníček jsou moje psí holky – mám dvě fenky (maminku s dcerou) stafordširského bulteriéra, které běhají se mnou a také s nimi chodím na cvičák. Opravdu se nenudím…

Jeden komentář

  1. Dana Klíčová

    Domíšku, super.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*