Představujeme naše odbornice: Nicol Bartoňková

Představujeme naše odbornice: Nicol Bartoňková

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Nicol Bartoňkovou ze Salonu Nicol v Hradci Králové.

Vyprávění paní Nicol potvrzuje, jak nás ženy, v přístupu k péči o vlastní vzhled, silně ovlivňuje vzor našich maminek a babiček. Také Nicol už odmala vnímala, jak jsou její maminka i babička vždy upravené, krásné a elegantní. A přirozeně se jim chtěla podobat. Stejně tak ji dnes těší zdokonalovat vzhled klientek, které přicházejí do jejího kosmetickém salonu. Perfektně jí v tom pomáhá kosmetika Essenté.

Jak moc klikatá byla vaše cesta k vašemu dnešnímu povolání?

Zpočátku jsem ani neuvažovala o tom – stát se kosmetičkou. Vystudovala jsem obor manažerka ve strojírenství. Ale už při studiu této školy jsem ráda získávala informace, které souvisely s péčí o vzhled. Po studiu jsem pak pracovala jako zástupkyně vedoucí prodejny drogerie a jako prodejce velkoobchodu s kosmetickými přípravky a vybavením. Přitom jsem se ale ve volném čase věnovala nehtové modeláži a kosmetice. Tato mimopracovní aktivita postupně převládla nad pracovní poměr a začala jsem se jí věnovat v rámci OSVČ.

Říkáte, že jste při péči o svůj vzhled měla dobrý příklad ve své mamince a babičce. V čem konkrétně?

Pamatuji si, že jsem už jako malá vnímala, jak moje maminka a babička chodily vždy upravené a navštěvovaly pravidelně kadeřnické a kosmetické salony, tak i nehtová studia, kde jsem měla možnost být občas s nimi. Na kosmetickém ošetření jsem byla poprvé v 17 letech. Postupně jsem tedy i já ráda pravidelně docházela ke své kosmetičce a k její kolegyni na nehty.

Jak jste začínala – rovnou sama, nebo v kolektivu v salonu?

Svou profesní aktivitu jsem rozvíjela sama, v domácím prostředí, v rámci několika kamarádek a známých. Postupně jsem si vybudovala širší klientelu a v návaznosti na narůstající počet klientek jsem postupně vybavovala svůj profesionální salon.

Vše jsem postupně zařizovala a vybavovala sama, mojí inspirací byla nejrůznější školení a semináře.

Kde sídlí váš kosmetický salon a proč by měly zákaznice přijít právě k vám?

Můj Salon Nicol se nachází v jedné z okrajových částí Hradce Králové, v suterénních prostorách našeho rodinného domu. A v čem vidím jeho hlavní přednosti? Myslím si, že můj salon vyniká vlídnou a domácí atmosférou a určitě je jedinečný individuálním profesionálním přístupem ke klientkám.

Jak je to v Hradci Králové s konkurencí, co se týče kosmetických salonů?

Abych se přiznala, o konkurenci nemám příliš přehled, neboť mé klientky jsou z širokého okruhu mých známých a kamarádek a nové získávám na základě jejich doporučení.

Navštěvují mě klientky všech věkových kategorii se svými specifickými potřebami a zájmy. Dojíždějí ke mně z blízkého i vzdálenějšího okolí, samozřejmě v pravidelných intervalech, dle dohody.

Proč jste si vybrala pro svoji práci právě kosmetiku Essenté – jak jste ji „objevila“ a čím vás oslovila?

Kontakt s kosmetikou Essenté jsem získala poprvé v Praze na kosmetickém veletrhu, kde mě zaujala nejdříve svým ojedinělým a profesionálním designem. Následně, poté co jsem ji měla možnost vyzkoušet sama na sobě, si mě získala především kvalitou jednotlivých produktů a v neposlední řadě svou cenovou dostupností.

Jak se vám s firmou Essenté spolupracuje? Jste spokojená například s rychlostí vyřizování objednávek?

V rámci zajišťování objednávek, termínů dodání, komunikace ohledně akcí a nabídek funguje společnost Essenté naprosto spolehlivě, bez jakýchkoliv problémů.

Zúčastňujete se také školení pořádaných Essenté?

Školení, která firma Essenté pořádá, se účastním velmi ráda a pravidelně. Zároveň v jejich rámci vyhledávám osobní kontakt s jednotlivými účastnicemi a je pro mě určitě velkým přínosem možnost vyměnit si s kolegyněmi vzájemně své zkušenosti z kosmetické praxe.

Mají vaše klientky zájem kupovat si přípravky Essenté i pro domácí péči?

Většina mých klientek podstupuje pravidelně profesionální kosmetickou péči produkty Essenté. A protože s ní mají, stejně jako já, opakovaně pozitivní zkušenost, často si vybrané produkty na základě mého doporučení kupují i pro domácí použití. Pro pleť je totiž velkým přínosem, když může být odborné ošetření v salonu doplněné pravidelnou domácí péčí stejnými přípravky od jedné značky.

Při jakých kosmetických problémech dokážou podle vás přípravky Essenté výrazně pomoci?

Podle svých dlouhodobých zkušeností bych uvedla jako nejčastější pozitivní příklad působení produktů Essenté na pleť – zmírnění či úplné vyřešení potíží s akné.

Který z produktů Essenté svým klientkám ráda doporučujete?

Mezi mnou nejčastěji doporučované produkty patří určitě Zklidňující krém na akné a Hyaluronový booster, spojení hydratace a zpevnění pleti, kdy jsou výsledky skutečně dobře viditelné již po několika použitích.

Máte do budoucna ještě nějaké další plány, třeba na úpravy vašeho salonu či rozšíření kosmetické péče?

Své vlastní představy a sny samozřejmě mám, vše se odvíjí od dostatku, resp. nedostatku volného času. Mám k dispozici prostory pro postupné rozšiřování svého salonu a jednotlivých profesních aktivit. Vše ale závisí na možnostech, jak skloubit pracovní a osobní život.

Moje profese je zároveň mých velkým koníčkem. Mám ale také dvě malé děti, kterým se chci maximálně věnovat. Proto se přirozeně snažím rozdělit svůj časový fond rovnoměrně mezi profesi a péči o rodinu. A nejspíš mnoho žen mi dá za pravdu, že je to někdy velmi náročné.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*