Problém: Jak na hormonální akné

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Zuzany Pávové:

Už léta mě trápí hormonální akné. Poraďte mi, jak mám v tomto případě pečovat o pleť? A jak se ho zbavit? 

Odpovídá Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté:

essente_denisa_jasinska_websize

Doporučuji nastavit v péči o takto problematickou pleť následující péči:

1. Nejprve pleť pečlivě očistěte pomocí Essenté Čisticího gelu s AHA kyselinami 3 %. Špičkami prstů naneste malé množství čisticího gelu na navlhčenou pleť a krouživými pohyby jemně masírujte. Zaměřte se zejména na oblasti náchylné k tvorbě akné. Vyhněte se okolí očí, na závěr opláchněte vlažnou vodou. Čisticí gel efektivně odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty v pleti a je optimální přípravou na další ošetření.

2. Poté aplikujte lokálně na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy Essenté Aktivní booster při akné. Tento vysoce koncentrovaný booster ničí zánětlivé procesy již v samotném zárodku, má antibakteriální účinky a problematické oblasti ihned zklidní. Nechte booster okamžik zaschnout.

3. Na závěr lehce vmasírujte na celou oblast obličeje Essenté Zklidňující krém. Tento lehký a rychle se vstřebávající krém pleť na závěr nejen zklidní, ale také reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu, intenzivně hydratuje vysušenou pleť a zmatňuje pokožku.

Po chvíli můžete obličej bez problémů nalíčit.

 Důležité je tento postup opakovat 2 x denně – ráno a večer.

Pokud se stav pleti do dvou měsíců nezlepší a stále se tvoří hluboká zanícená ložiska po kterých zůstávají na pleti jizvičky, pak bych doporučila návštěvu dermatologa a vnitřní léčbu deriváty vitamínu A, např. lékem Cureacne.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*