Problém: Jak pečovat o pleť po sportu

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Evy Rychetské:

„Jak se k pleti chovat po sportovním výkonu? Má smysl ji například vyčistit?“

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté:

„Po sportování pleť určitě vždy důkladně vyčistěte! Doporučuji například mycí emulze s AHA kyselinami a následnou péči formou hydratačních přípravků. Při sprchování se perfektně hodí micelární sprchový olej, který se dá dobře použít i jako čisticí přípravek na pleť. 

Nezapomeňte na to, že pleť je vhodné vyčistit, i pokud při sportu nepoužíváte kosmetické přípravky. Pro pleť je jinak samozřejmě vhodnější a zdravější sportovat bez nánosu líčidel. Pleť tak bude lépe vylučovat pot a otevřené póry se nezanesou make-upem. Pokud máte pocit, že bez nalíčení nemůžete vyběhnout mezi lidi, naličte si třeba jen řasy a vybírejte lehčí struktury make-upu jako BB krémy.“ 

cleanser_aha_100ml_WEBSIZE

 

⇒Tip odbornice: Odlíčení i sprchování najednou vám zajistí jeden přípravek – Essenté AHA Cleanser, což je mycí emulze, která plní hned několik funkcí: odlíčí pleť, vyčistí ji, zvláční, a navíc ji můžete použít po cvičení místo sprchového gelu.

Díky obsahu mandlového oleje dodá pleti pocit hebkosti, kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry a předcházet tvorbě zánětů.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*