Problém: Jakou používat kosmetiku při sportu

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Laury Kratochvílové:

„Hodně sportuju a zajímalo by mě, jakou používat kosmetiku, jak se o pleť starat a jak se líčit?“

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté:

„Obecně platí – při sportu to s líčením příliš nepřehánět. Pleť se při sportování více potí, rozšiřují se póry a dostává se do nich více nečistot. Pokud nemáte žádné výrazné problémy s pletí, doporučuji zvýraznit si při sportu pouze oči a rty. To úplně postačí, abyste vypadaly upraveně.

Určitě ale nezapomeňte použít vhodný krém, nejlépe s příslušným ochranným faktorem.

Na oči doporučuji například voděodolnou řasenku a na rty můžete nanést tónovací balzám nebo nějakou kvalitní neslíbatelnou rtěnku v jemných jarních tónech. Péče o rty je velmi důležitá, aby nebyly popraskané a okoralé. Je určitě vhodné mít s sebou po ruce balzám nebo rtěnku. Důležité také je nezapomenout na důkladné odlíčení, zejména pokud použijete voděodolnou řasenku.“

⇒Tip odbornice: V případě, že potřebujete zakrýt nějaké nedostatky pleti, doporučuji použít nejlépe BB či CC tónovací krémy, které pleť nezatěžují, ale hydratují a zároveň i sjednocují její tón.

Například Essenté Tónovací denní krém, který můžete koupit v barvách beige a gold. Navrch lze také použít sjednocující nebo transparentní pudr, který BB krém zafixuje a zabrání vytváření map a fleků na pleti způsobených nadměrným pocením.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*