Problém: rozšířené póry

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Lenky Hrobárikové:

Jak se zbavit rozšířených pórů na nose, a jde to vůbec? Existuje nějaká procedura, která mi k tomu pomůže? Jaké přípravky a metody používat na vyčištění a zúžení pórů?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essentéessente_nikol_barova_websize

„Doporučuji přestat používat všechny produkty péče o pleť, které mohou ucpávat póry nebo podporovat mazové žlázy, aby produkovaly ještě více kožního mazu. Důležité je pleť kvalitně čistit nejen na povrchu, ale i do hloubky.

Kromě již běžně používaných aktivních látek, jako jsou vitamíny, extrakty, oleje, hydratační složky a podobně, se dnes využívá k čištění pleti zejména účinků AHA kyselin.

AHA kyseliny zvyšují schopnost pleti vázat vodu, takže mají výrazný hydratační efekt. Na začátku ošetření odstraňují zrohovatělé kožní buňky a narušují mezibuněčné prostory, což je důležité především pro zvýšení účinků následné péče, která díky AHA kyselinám může působit do větší hloubky.“

⇒Tip odbornice:  

essente_myci_emulze_s_aha_kyselinami_100ml_websizeEssenté Mycí emulze s AHA kyselinami je odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin je perfektním začátkem správné péče o pokožku. Výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti.

Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání ji před dehydratací.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*