I před prvními paprsky se chraňte krémem s SPF!

Na první jarní paprsky netrpělivě čekáme a hned jim nastavujeme tvář. Ovšem pozor – mohou rychle nabrat na intenzitě a na naší pleti pak napáchat škody. Je proto dobré se co nejdříve vybavit kvalitním denním krémem s patřičným SPF faktorem.

První jarní paprsky mohou překvapit svou intenzitou. Chraňte svou pleť krémem s patřičným SPF. Foto: depositphotos.com

“Pokožka obličeje je velice citlivá a ultrafialové záření s volnými radikály často stojí za rychlejší tvorbou vrásek, protože může způsobit ztrátu kolagenu a tím pádem i elasticity kůže. Jeho následkem mohou vznikat obávané pigmentové skvrny a obecně může docházet k poškození tkání a degenerativním změnám na pokožce,” varuje Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté.

Velkým pomocníkem v boji proti škodlivému UV záření je pak tajemné zaklínadlo SPF, nebo-li Sun Protection Factor, což je číslo udávající, jak jsme na slunci chráněni. “Každá pokožka má svůj vlastní SPF, dle něhož vybíráme ten správný krém. Říká nám, kolik má nechráněná kůže aktuálně vlastního pigmentu a obecně platí, že čím je pokožka tmavší, tím více má pigmentu, tím vyšší je její SPF a tím později bude reagovat zarudnutím,” dodává Denisa Jasinská.

Vyzkoušet si můžete následující test: Vystavte pleť slunci (ne mezi 11. a 14. hodinou, kdy se obecně nedoporučuje vystavovat pokožku slunečnímu záření) a počkejte až zareaguje začervenáním. Pokud se tak stane po 6 minutách a vy použijete krém s SPF 50, vynásobíte SPF 50 x 6 minutami, což je 300 minut (5 hodin), po které vás bude chránit. “Zároveň bychom ale měli myslet i na to, že pobyt na slunci by měl činit maximálně dvě hodiny vcelku,” varuje odbornice. 

Nový Essenté Ochranný krém SPF 30 má navíc matující efekt.

S nástupem jara volte vyšší SPF

Platí pravidlo, že čím vyšším ochranným faktorem krém disponuje, tím déle pokožku chrání. “Krém s vyšším SPF faktorem je dobré začít používat už na jaře. Přes zimní měsíce si totiž naše pokožka na sluníčko odvykne, a o to víc je pak náchylná ke spálení než znovu zpigmentuje. V případě, že máte jakýkoliv specifický problém s pletí, zejména pokud trpíte výskytem pigmentových skvrn, máte citlivou nebo velmi světlou pleť, je vhodné používat kvalitní denní krém, ideálně s SPF 50 a to celoročně,” radí Denisa Jasinská.

Tip: Essenté Ochranný krém SPF 30 a Essenté Ochranný krém SPF 50 jsou výjimečné svým složením i strukturou. Jsou lehké a přitom zajišťují vysokou sluneční ochranu díky kombinaci moderních UV filtrů, beta-karotenu a karotenoidů ze sladkovodních řas. Pokožka je díky nim chráněna před buněčným poškozením způsobeným UVA/UVB zářením i před jinými druhy elektromagnetického záření, jako je Wi-Fi či modré světlo.

Betakaroten, extrakt z rozmarýny a vitamín E společně chrání buňky před oxidačním stresem, posilují kožní bariéru, a zabraňují tak předčasnému stárnutí pokožky. Olej z katránu etiopského a panthenol pak dodávají pleti zklidnění, hydrataci a hebkost. Na Essenté Ochranném krému SPF 30 navíc oceníte matující efekt. Koupíte je na moje.essente.cz.

Jak používat krém s SPF

“Denní krémy obvykle nemívají dostatečně vysoké UV filtry, nejlepší je proto pořídit si rovnou kvalitní denní krém s patřičným SPF, ideálně 50. Pokud se nechcete vzdát svého oblíbeného krému, nebo používáte přípravky určené na specifické problémy pleti, naneste nejprve ten, přes něj krém s UV filtry a na závěr make up. Přípravky je vhodné volit od stejné značky, aby se svými účinky doplňovaly a násobily,” dodává Denisa Jasinská.

Na co si ještě dát pozor:

– Pokud chcete pokožku skutečně dobře ochránit, nanášejte na ni čajovou lžičku krému s SPF faktorem každé dvě hodiny.

– Vyvarujte se prudkému slunci v poledních hodinách

– Krém s SPF naneste znovu, pokud jste jeho ochrannou vrstvu poškodili zvýšeným pocením, koupáním či po osušení ručníkem.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*