Problém: Rozšířené póry na nose

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Zuzany Svátkové:

Jak se zbavit rozšířených pórů na nose, a jde to vůbec? Existuje nějaká procedura, která mi k tomu pomůže? Jaké přípravky a metody používat na vyčištění a zúžení pórů?

Odpovídá Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté
essente_denisa_jasinska_websize

Rozšířené póry mohou být způsobené také používáním nesprávné kosmetiky, která pleť vysušuje, a tím se póry rozšiřují a zvětšují.

Důležitá je pravidelná návštěva kosmetického salonu: kosmetička zvolí správný způsob čištění pleti vzhledem k jejímu stavu a v salonu si můžete dopřát také speciální kúru na stahování pórů, čištění ultrazvukovou špachtlí, speciální masky s kyselinami apod.

Lépe je neprovádět doma žádné pokusy – například tolik populární černé masky jsou často příliš agresivní a mohou způsobit poškození kůže, zejména té jemné kolem nosu, rtů a očí.  Pro domácí péči doporučuji dopřát si jednou za měsíc jemný mechanický peeling na zmenšení pórů, například Essenté masku na akné, na zbytek obličeje nanést hydratační masku a na celou pleť pak na závěr použít zklidňující krém.“

⇒Tip odbornice:

essente_acne_repair_masque_5ml_websizeEssenté Aktivní maska při akné je vysoce koncentrovaná maska, která je ideálním produktem pro každého, kdo požaduje viditelné výsledky. Maska je určena pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Vyvážený komplex účinných látek reguluje tvorbu kožního mazu, podporuje regeneraci pokožky a zároveň pleť hydratuje.

 

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*