Suchá pleť je výhoda v mládí, ale rychleji stárne

Jemná pleť bez viditelných pórů se nazývá suchá pleť. Má jedinou, zato zásadní nevýhodu – rychleji stárne, protože se sama dostatečně nepromašťuje. Péči o ni proto nesmíme podcenit. Pomůžou nám kvalitní kosmeceutika.  

essente-korneoterapeuticky-peeling

„Suchá pleť je v mládí krásná, sametová, bez pórů, dalo by se říct značka ideál. Ale tak to úplně není! Tím, že má málo viditelné póry a mazové žlázy produkují minimum mazu, není přirozeně promašťována. Při nesprávné péči tak často dochází k tomu, že bývá vysušená, šupinatá a může nepříjemně pnout.

Suchá pleť také může špatně snášet běžné kosmetické prostředky, má největší sklon k tvorbě rozšířených žilek, a hlavně ze všech typů pleti nejrychleji stárne a poměrně brzy se na ní objevuji první vrásky,“ upozorňuje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová ze salonu Kosmetika Jiřina v Brandýse nad Labem, a dodává:

„Máte-li suchou pleť, je jistě na místě včasná pravidelná salonní a domácí péče, nejlépe s využitím vhodných kosmeceutik. Mezi účinné látky, které se dobře osvědčily při péči o suchou pleť, patří například kyselina hyaluronová, výtažky z mořských řas nebo urea.“ 

5 tipů od profesionální kosmetičky

essente_myci_emulze_s_aha_kyselinami_100ml_websize1. Základem péče o každou pleť je správné čištění kvalitní emulzí.

A to ráno a večer. Vyzkoušejte například Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, která výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pokožce pocit hebkosti.

2. „Pokud pleť špatně snáší kosmetické přípravky, osvědčí se začít péči řadou REDNESS.

A to i když na pleti nejsou viditelné rozšířené žilky.

Například Essenté Booster proti začervenání, na který se pak nanáší Essenté Krém redukující začervenání dokážou společně odstranit pocity pálení, suchosti a podráždění. Pomohou pleti obnovit kožní bariéru, a tak se i přecitlivělá pleť stává mnohem snášenlivější,“ doporučuje kosmetička Essenté Jiřina Koliandrová. 

Essente-hyaluronovy-booster3. Boostery představují perfektní první pomoc pro suchou pleť.

Za vyzkoušení určitě stojí Essenté Hyaluronový booster nebo Essenté Intenzivní hydratační booster. Hyaluronový booster díky vysoce koncentrované kyselině hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Už několik minut po nanesení je zřetelně vidět, jak je pleť vypnutá a hlubší i jemné vrásky jsou méně znatelné. 

Také Essenté Intenzivní hydratační booster s osvěžující gelovou texturou okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Zároveň pokožku zklidňuje a regeneruje. 

4. Suchou pleť je důležité pravidelně hydratovat.

A dodávat jí i účinné látky, aby zůstala vláčná a elastická. Oproti mastné nebo smíšené pleti suchá pleť také dobře snáší hutnější krémy. Velmi oblíbený u žen, ale i u mužů je Essenté Premium hydratační krém s obsahem CBD, který má velmi blahodárné účinky na pokožku. Zvyšuje pevnost a pružnost pleti, napomáhá regeneraci, viditelně zlepšuje strukturu pokožky a zmírňuje kožní problémy. Obsažené výtažky z mořských řas výrazně přispívají k hydrataci pleti a zmírňují její začervenání.

Pro zralou suchou pleť je určený Express krém proti vráskám. Obsahuje jedinečnou účinnou látku SNAP-8™ peptide, a to v maximálním doporučeném množství 10 %. Pravidelným používáním tohoto krému dosáhnete intenzivního efektu redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek, a to bez nutnosti aplikace botulotoxinu.

kolagenova_maska_essente

5. Doplňtě kolagen.

Výjimečné účinky přináší přikládací Essenté Intenzivní kolagenová maska, po jejímž použití je pleť jako znovuzrozená – perfektně hydratovaná a zpevněná. Doporučuji ji aplikovat 2x týdně na 15-20 minut na vyčištěnou pleť. V létě se mi osvědčilo vychladit masku před použitím v lednici, a v zimě naopak trochu nahřát v parní lázni,“ radí kosmetička Essenté Jiřuna Koliandrová ze salonu Kosmetika Jiřina v Brandýse nad Labem.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*