Představujeme naše odbornice: Barbora Velebová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. V tomto díle jsme vyzpovídali paní Barboru Velebovou, kosmetičku a zároveň majitelku salonu VelebovaBeauty, který sídlí v centru Brna. Své povolání má moc ráda, baví ji práce s lidmi a s velkým nadšením mluví i o kosmetice Essenté, pro kterou dokázala nadchnout i své klientky. V porovnání s dříve používanými přípravky totiž podle ní ty od Essenté přinášejí rychlejší a průkaznější výsledky. A třeba Aktivní booster při akné považuje skoro za zázrak…

Vždy bylo vaším přáním stát se kosmetičkou, nebo to byla spíš náhoda, že jste si vybrala tohle povolání?

Upřímně řečeno, někdy v mých 15 letech by mě ani nenapadlo, že budu dělat kosmetičku, nebo že bych si snad otevřela vlastní salon. Měla jsem trošku jiné plány v úplně jiném oboru – zajímal mě módní design nebo design interiérů, ale v těchto odvětvích je, dle mého názoru, těžké se prosadit.

Když se pak začalo řešit, kam půjdu na střední školu, musela jsem se rychle rozhodnout, co budu vlastně dělat. Na mé rozhodování měli samozřejmě značný vliv i rodiče. A taťka mi často říkal, že „i když žena nebude mít peníze na jídlo, tak na svůj zevnějšek vždy“. Když se nad tím zpětně zamyslím, měl pravdu!

Co vás na vaší práci nejvíc baví?

Miluji svoji práci, a to hlavně díky pozitivně naladěným lidem, kteří mi každým dnem dodávají spoustu energie. Na mé práci mě motivuje a baví i to, když například někomu dokážu zvýšit jeho sebevědomí – třeba změnami na pleti nebo úpravou tvaru obočí, rtů…

Také se mi líbí, že práce v tomto oboru nabízí mnoho různých kurzů a školení, kde se člověk může vzdělávat, a neupadne tak do stereotypu.

Jak vzpomínáte na své začátky v oboru?

Tím, že jsem obor vystudovala, jsem získala hned od začátku jisté výhody. Především absolvováním odborné praxe. Tohle období mě hodně naučilo, hlavně jak komunikovat s lidmi a překonat strach z případného neúspěchu.

Už během školy jsem také docházela „na brigádu“ do jednoho kosmetického studia v Brně. Tady jsem načerpala další zkušenosti a zároveň si ujasnila, že v budoucnu nechci být zaměstnancem, ale chci sama podnikat a dělat si věci po svém.
A tak jsem se poslední rok před maturitou domluvila s rodiči, že si mohu vyklidit jeden pokoj v domě. Tam jsem si dala lehátko, malý stolek s přípravky a začala jsem na kamarádkách zkoušet různé kosmetické procedury, permanentní řasy a úpravy obočí. Tím mi vznikla menší klientela, takže jsem se po škole tolik nebála jít hned podnikat.

Kde jste začínala?

V září 2017 jsem začínala v jednom kosmetickém salonu v centru Brna, kde jsme se střídaly s kolegyní o lehátko. Po půl roce se mi ale klientela rozrostla natolik, že jsem musela klientky odmítat, což mi samozřejmě vadilo. Proto jsem hned začala řešit nové prostory a do měsíce (tedy už v lednu 2018) jsem byla přestěhovaná ve svém. Musím říct, že bez své rodiny a kamarádů bych zařizování salonu sama nezvládla, a moc jim za to děkuji.

Momentálně pracuji sama, ale už delší dobu řeším větší prostory, kde bych si mohla vyškolit nějakou šikovnou kosmetičku, která by mi s narůstající klientelou pomohla. Bohužel, kvůli pandemii jsem se bála riskovat otevřením nového salonu.

A jak jste sama zvládla období pandemie?

I když to možná bude znít divně, mně lockdown i trochu vyhovoval, protože jsem si konečně odpočinula. Jsem totiž workoholik a čas strávený s klientkami je někdy i na úkor mého volného času, takže jsem v práci prakticky pořád a neumím moc relaxovat. Pandemie mi v tomto směru otevřela oči. Vytvořila jsem si rezervační systém pro objednávky klientek, abych nemusela stále koukat do telefonu, a zrušila jsem si pracovní pátky, takže pracuji jen 4 dny v týdnu. Ale samozřejmě s koncem lockdownu jsem se zase ráda vrátila do pracovního režimu. Ještě víc jsem si uvědomila, jak mě práce s lidmi naplňuje a nabíjí pozitivní energií.

Proč by měla žena přijít na ošetření právě k vám?

Myslím si, že jsem empatický člověk a kladu důraz na individualitu u každého klienta. Mám skvělý pocit, když přijde klient/ka, která řeší jakýkoliv problém s pletí, a já jí můžu odborně pomoci a po ošetření i doporučit produkty na domácí péči. A ona pak po měsíci znovu přijde a je jako nový člověk, protože se nám společně podařilo kosmetický problém vyřešit, nebo aspoň zmírnit jeho projevy.

Další důvod, proč si myslím, že se ke mně klienti stále rádi vracejí, je to, že dělám práci s láskou a nevypadá to u mě jako na běžícím pásu, kde se střídá jeden klient za druhým. Ke každému návštěvníkovi salonu se snažím přistupovat individuálně, empaticky. Přesně s takovým osobním a profesionálním přístupem, jaký bych v podobném případě sama očekávala.

Jaká je vaše typická klientka a jakou péči nejčastěji žádá?

Tím, že momentálně už z kapacitních důvodů nemůžu přijímat nové klientky na kosmetické ošetření, mám stálou klientelu, která je z Brna a okolí. Většina zákaznic (i zákazníků) je věkově mezi 18-35 lety a musím říct, že nejvíce řešíme akné, kuperózu a dehydrovanou pleť.

Tím, že se teď specializuji spíše na permanentní make-up a poruchy integrity kůže, dělám kosmetiku spíš už jako relax.

barbora_velebova_inspirace_essente3

Proč jste si vybrala pro svoji práci právě kosmetiku Essenté?

Když jsem začínala s podnikáním, používala jsem jednu francouzskou kosmetiku, která byla v úplně jiné cenové relaci. Používala jsem ji asi 3 roky, ale postupem času mě začala trochu „nudit“. Především nebyla vidět slibovaná účinnost, produkty se nijak neměnily a ani klientky o ni neprojevovaly dostatečný zájem. Tak jsem se rozhodla jednat…
Jelikož jsem si delší dobu četla o AHA kyselinách, peptidech a celkově mě zajímala spíše tzv. kosmeceutika, začala jsem hledat na internetu jinou kosmetiku. A zobrazila se mi právě značka Essenté. Na první pohled se mi líbil ten jemný čistý vzhled produktů i celý příběh vzniku této kosmetiky.

Hned druhý den jsem napsala na instagramové stránky Essenté, že bych měla zájem o spolupráci a vyzkoušení produktů. Během pár hodin jsem byla objednaná na první školení. To bylo v únoru 2021. A v květnu 2022 to bude rok, co s firmou Essenté spolupracuji. Sama také tuto kosmetiku používám a jsem nesmírně spokojená, že jsem tuhle změnu učinila.

Uděláte si čas i na školení, která Essenté pořádá?

Ano, zúčastnila jsem se všech čtyř školení, která mě v mých znalostech zase posunula o něco dál a předala mi další zkušenosti.

Navíc jsem byla nadšená i z toho, že jsem poprvé v životě viděla, i když za prosklenými dveřmi, výrobnu kosmetiky. Takže aspoň vím, kde všechny ty úžasné produkty vznikají!

Školení firmy Essenté mě velice baví, protože probíhají v takovém rodinném kruhu.

Jak na ošetření kosmetikou Essenté reagují vaše klientky?

Musím říct, že od té doby, co jsem přešla k Essenté, mě kosmetika i víc baví, protože vidím větší, rychlejší a průkaznější výsledky a klientky samozřejmě taky. Za tři čtvrtě roku, co s kosmetikou pracuji, přešly také skoro všechny moje klientky na domácí péči kosmetikou Essenté. Moc mě to těší!

Mám například mnoho klientek, kterým kosmetika pomohla hlavně s akné nebo kuperózou (červené žilky). Moc dobře ale věděly, že pleti pomůžou hlavně domácí péčí, kterou jsem jim sama nastavila. To považuji za velmi důležité, protože se stále často setkávám s klientkami, které dojdou na ošetření, když mají nějaký problém, ale doma pak používají třeba pro jejich pleť nevhodnou kosmetiku z drogerie nebo po domácku vyrobené masti.

Který z produktů Essenté je vaším favoritem?

Je těžké určit nějaký oblíbený produkt, protože je ráda používám skoro všechny. Sama mám doma asi deset produktů, které mezi sebou různě střídám, podle aktuálního stavu své pleti.

Perfektně se mi pracuje s odličovači Essenté, jak s čisticím gelem s AHA kyselinami, tak s mycí emulzí. Líbí se mi jejich příjemná vůně, kůži nevysušují a zanechají plet‘ opravdu čistou.

Další produkt, bez kterého by to u mé klientely opravdu nešlo, je Aktivní booster při akné, kterému říkám zázrak! Sama bych bez něj ani neodjela na dovolenou.

Oblíbila jsem si i současnou novinku Essenté, a to je Premium krém. Tím, že jsem „lupenkář“ a mám citlivou pleť, která potřebuje hydrataci a zklidnění, je pro mne tento krém naprosto skvělá volba. Výborné účinky přináší i hyaluronový a hydratační booster, které pleť hydratují opravdu do hloubky.

Jste spokojena s umístěním a podobou vašeho salonu?

Svůj salon vnímám jako oázu klidu a holčičí království, které jsem si mohla uzpůsobit podle sebe. Vždy mě potěší, když klientka vejde do místnosti a dá mi najevo, jak se jí u mě líbí a že se cítí příjemně.

Poloha mého salonu mi také vyhovuje. Nachází se skoro v centru Brna, dá se tu dobře zaparkovat a spojení MHD je výborné. Jediné, co bych mohla salonu vytknout, je, že není „nafukovací“… Proto momentálně plánuji větší kosmetický salon s rozmanitějšími službami.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*