Testujeme za vás – Essenté depigmentační sada

Zuzana Rybářová je redaktorka Inspirace Essenté a PR konzultantka, která se stará o značku Essenté. Jako jedna z prvních tak mohla vyzkoušet novou Essenté depigmentační sadu, a to pod dohledem zkušených odbornic v rámci podpůrné depigmentační kúry.

Pigmentové skvrny na obličeji mě trápily dlouhá léta. Jako moment jejich vzniku si vybavuji čas strávený v létě na sluníčku, kdy jsem zároveň užívala antibiotika. Od toho léta stačilo vystavit pleť intenzivnějšímu slunečnímu záření, skvrny okamžitě naskočily a v září-říjnu jsem už podstupovala nejrůznější metody bělení, které mi zpravidla pokožku úplně zničily, takže se dávala notně dlouho dohromady…

Situace se zlepšila, když jsem začala (po celý rok) používat Essenté Denní krém SPF 50. I horké letní dny moje pleť zvládala dobře. Bohužel jsem si ale nedala pozor v rozpálených rumunských horách, kde jsem v zápalu turistické vášně vyrazila nejen bez klobouku, ale i bez svého SOS krému. Stačil jediný den – a skvrny byly opět tu…

Do testování nové Essenté depigmentační sady jsem se proto pustila skutečně poctivě a důsledně.

Ošetření probíhalo každých 14 dnů po dobu 2 měsíců následovně:

1. Odbornice v salonu Essenté mi pleť vyčistila Essenté Mycí emulzí s AHA kyselinami.

2. Na celou pokožku obličeje použila Essenté Peeling s AHA kyselinami a nechala ho působit náležitě dlouhou dobu.

3. Pak na místa jednotlivých pigmentových skvrn aplikovala Essenté Intenzivní depigmentační booster, který obsahuje exkluzivní komplex zesvětlujících a hydratačních látek, jako jsou patentovaný bělicí peptid, stabilizovaný vitamín C, extrakt z pivoňky a rucinol. Ty omezují syntézu melaninu, a tím cíleně působí na tmavé skvrny a zesvětlují je.

4. Další krokem bylo nanesení Essenté Alginátové depigmentační masky, která – díky komplexu sacharózy a extraktu z hrachu ve spojení s vitamínem C – aktivně redukuje pigmentaci pleti a zabraňuje ukládání melaninu. Dále obsahuje na minerály bohatý kaolín a výtažek z leknínu posvátného, které zajistí jemný a rozzářený vzhled pokožky

5. Pleť celého obličeje kosmetička následně pokryla Essenté Aktivním depigmentačním krémem, který rovněž obsahuje bohatou kombinaci aktivních látek, jako jsou bělicí peptid, vitamín C, extrakt z pivoňky, kyselina hyaluronová a fytová.

6. A protože sluneční paprsky byly i začátkem podzimu stále dost intenzivní, odbornice na závěr  ošetření použila na pleť celého obličeje Essenté Denní krém s SPF 50.

Doma jsem pak pokračovala v používání přípravků Essenté depigmentační sady: 

1. Ráno jsem nanesla ny vyčištěnou pleť malé množství Essenté Intenzivního depigmentačního boosteru na pigmentové skvrny, stejně tak večer. 

2. Ten jsem (ráno i večer) překryla druhou vrstvou, a to na celý obličej – Essenté Aktivním depigmentačním krémem. 

3 Ve dnech intenzivnějšího slunečního záření jsem ráno (a několikrát i přes den) aplikovala Essenté Denní krém SPF 50. S pokračujícím podzimem jsem ho ale vyměnila za Essenté Udržovací rozjasňující krém SPF 20 s anti-ageingovým efektem, který pleť nejen chrání před UVA/UVB zářením, ale pokožku také intenzivně hydratuje, vyživuje a posiluje. Tento denní krém je vhodný zejména jako prevence vzniku pigmentových skvrn, po fázi intenzivního bělení.

Pleť před a po ošetření přípravky Essenté depigmentační řady:

Po dvouměsíční depigmentační kúře je moje pleť nejen (konečně!) bez pigmentových skvrn, ale postupně se vyrovnává i její barevný tón a pokožka je pevnější a celkově projasněná.

Tip: Všechny tři přípravky pro domácí depigmentační kúru si můžete pořídit jednotlivě, ale mnohem výhodnější je koupit celou sadu Essenté Beauty Box White Action, která obsahuje Mycí emulzi s AHA kyselinami, Aktivní depigmentační krém, Udržovací rozjasňující krém SPF 20 a Intenzivní depigmentační booster.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*