Trápí vás akné? Poradíme jak na něj.

Trápí vás akné? Pak začněte o svou pleť pečovat správně a včas. Pokud si vytvoříte základní návyky, jak se o ni starat, a vyberete kvalitní kosmetické přípravky, prokážete si velkou službu, a to na celý život.

akné_inspirace_essente

S péčí o pleť je důležité začít co nejdříve. „Mladá pokožka potřebuje pravidelně čistit a je vhodné ji hydratovat kvalitním lehkým krémem, který neucpává póry. Oba kroky je třeba provádět ráno a večer, aby pleť zůstala v rovnováze a dostaly se do ní všechny důležité látky. Okolo dvaceti let má pleť také často sklon k tvorbě akné, které je třeba řešit odborně – jinak hrozí riziko vzniku jizev po neodborném zásahu,“ upozorňuje kosmetička Nikol Barová.

Akné, odborně nazývané acne vulgaris, je jedním z nejrozšířenějších onemocnění kůže. V období puberty obtěžuje více než 85 % mladistvých, potíže s ním ale mívají i dospělí. Pro ty, kdo jím trpí, je akné velmi nepříjemným dermatologickým problémem, který díky svým viditelným projevům nepříjemně ovlivňuje i psychiku.

„Akné se typicky projevuje formou zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků, které jsou způsobeny ucpáním vývodů mazových žláz a jejich následným zánětem. Celkový stav akné často také zhoršuje přítomnost roztočů, kvasinek a bakterií. V tkáni pokožky pak vznikají hluboké a rozsáhlé záněty, které se jen obtížně a dlouho hojí,“ upozorňuje Denisa Jasinská z české společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. dermokosmetiky, tedy kosmetických přípravků na špičkové úrovni, jež splňují nejpřísnější požadavky na kvalitu a složení.

„Kosmetické přípravky zaměřené na problematickou a aknózní pleť by měly ničit zánětlivé procesy v kůži již v samotném zárodku a také regulovat tvorbu kožního mazu. Stejně tak by ale měly podpořit i nezbytné regenerační procesy v kůži. My jsme po dlouholetém zkoumání vsadili na ideální kombinaci vyváženého poměru peptidů, AHA, BHA kyselin a dalších aktivních látek. Nejde totiž jen o rychlé viditelné výsledky, ale také o nezbytný dlouhodobý efekt,“ vysvětluje odbornice.

essente-akne-title

1. Čištění je základ essente_cleanser_aha_3_200ml_websize

Začněte použitím čisticího gelu, který snižuje tvorbu kožního mazu, podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací. Ten od Essenté obsahuje vyšší množství AHA kyselin (3 %), kyselinu mandlovou, která odstraňuje odumřelé buňky, pomáhá uvolnit ucpané póry a předchází tvorbě zánětů, Seboclear MP, který efektivně reguluje přirozenou kožní mikroflóru a odstraňuje existující nečistoty v pleti, optimalizuje vzhled pokožky a má antibakteriální účinky..

2. Uklidněte sebe i pleť

essente_zklidnujici_krem_50_ml_websizeBěžné denní krémy nejsou na aknózní a problematickou pleť vhodné. Taková pleť totiž potřebuje speciální dlouhodobou péči, aby na ni mohly působit potřebné aktivní látky. Essenté Zklidňující krém obsahuje Bodyfensine peptide, Defensil-Plus, Dermosoft decalact, mandlový olej, skvalen a vitamín E.

Je lehký, rychle se vstřebává a problematické oblasti ihned zklidňuje. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky a viditelně tak zlepšuje strukturu pleti. Navíc jej velmi dobře snáší i atopická pokožka.

3. Rychlá první pomoc

essente_acne_corrective_booster_50ml_websizeNěkdy se stane, že potřebujete rychlého pomocníka, který zničí příčinu vašeho trápení co nejrychleji. Řešením může být například Essenté Aktivní booster při akné, který stimuluje buněčnou aktivitu a zánětlivé procesy ničí již v zárodku.

Je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy. Problematické oblasti ihned zklidní, pomůže s obnovou běžných funkcí kůže, upraví tvorbu kožního mazu a podpoří regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film.

4. Maskujte chytře a zdravě

essente_bb_cream_beige_50mlAno, nedokonalosti pleti chceme maskovat, ale i to je třeba dělat důmyslněji, než nanášet na pleť vrstvy jakéhokoli make-upu. „Raději vyzkoušejte tónovací denní krémy, které regulují tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratují a zklidňují pokožku.

Měly by být lehké, nemastné, sjednocovat pleť a krýt její drobné nedokonalosti – speciální tónovací pigmenty se totiž perfektně přizpůsobí odstínu pleti,” upřesňuje Denisa Jasinská.

Vyzkoušet můžete například Essenté BB Cream Beige nebo Essenté BB Cream Gold, které obsahují D-panthenol, hydractin, Seboclear MP, Telangyn peptid a ureu.

TIP NAVÍC: Komplexní péče o pleť s akné:

essente_beautybox_bb_acne_stop_express_websizePořiďte své dceři (či synovi) Essenté Beauty Box Acne Stop Express, který obsahuje sadu přípravků pro intenzivní péči a je zaměřen na projevy akné v akutní fázi – působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes.

Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí pokožky. Box obsahuje Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3% v balení 100 ml, Zklidňující krém v balení 50 ml a Aktivní booster při akné v balení 50 ml.

Další zajímavý článek – Jak na akné v pubertě i dospělosti – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*