Ultrazvuková špachtle – vše, co potřebujete vědět

Ultrazvuková špachtle funguje na bázi ultrazvukových vln, které pomocí jemných vibrací dokážou proniknout do hlubších vrstev pokožky než jakýkoliv kosmetický přípravek. Ultrazvukové vlny tak uvolňují odumřelé buňky v pokožce, odstraňují nečistoty z pórů a zároveň zvyšují teplotu okolní tkáně, čímž dochází k okysličování buněk v pokožce a ke stimulaci tvorby kolagenu.

„Ultrazvuková špachtle slouží k čištění pleti šetrnějším způsobem, než je čištění mechanické, při kterém může dojít k poškození pokožky (při mechanickém čištění se často naruší první i druhá vrstva kůže a mohou vznikat jizvičky, flíčky). Při čištění pleti ultrazvukovou špachtlí dochází k jemnému odstranění odumřelých buněk, k hloubkovému čištění pleti, odstranění nečistot, regulaci činnosti mazových žláz, špachtle zároveň působí i jako peeling. Pomocí špachtle lze také lépe zapracovat kosmetické přípravky (séra, boostery), které se tak lépe vstřebávají a v pleti působí rychleji a účinněji. Špachtle podporuje prokrvení pokožky, ozdravuje ji a projasňuje. Je také výborná při péči o aknózní pleť,“ říká Nikol Bárová, kosmetička české kosmetické značky Essenté.

Ultrazvukovou špachtli používejte doma 1x za 14 dní

Základním předpokladem pro domácí používání ultrazvukové špachtle je správné zacházení a určitě i zručnost. Na špachtli se nesmí příliš tlačit, chce to cvik, jemnost a šetrnost. Při špatném používání špachtle může dojít i k poranění či poškození kůže, která se potom musí nechat dostatečně zahojit, a teprve pak lze špachtli opět použít.

„Osobně bych doporučila spíš méně časté použití 1x za 14 dní. V případě, že někdo řeší například problémy s akné, a bude při použití špachtle velmi jemný a šetrný, lze špachtli použít i 1x za týden. Častější použití bych určitě nedoporučila. V případě, že navštěvujete kosmetický salon, stačí špachtli použít 1x za měsíc,“ dodává odbornice.

Ultrazvuková špachtle není vhodná pro těhotné

Ultrazvuková špachtle je vhodná pro všechny typy pleti, dokonce i pro velmi citlivou pleť.

Vyhnout by se jí měly ženy, které jsou zvyklé si pleť mačkat, hodně tlačit. Při použití špachtle by mohlo dojít k poranění kůže a vzniku jizev. Výborná je špachtle např. k čištění pleti kolem nosu, kam je jinak dost obtížné se dostat.

!!! Špachtle není určena pro lidi s onemocněním štítné žlázy, těhotné ženy, onkologické pacienty, lidi trpící epilepsií a lidi s kardiostimulátorem, kdy by mohlo dojít k jeho vypnutí.

Pro domácí použití stačí ultrazvuková špachtle do 1500 Kč

„Pro domácí použití bych určitě doporučila neutrácet za příliš drahé špachtle, které už vyžadují profesionální zacházení. Volila bych špachtle kolem 1 000 až 1 500 Kč, takovou zlatou střední cestu. Před použitím je důležité si důkladně přečíst návod, klidně se někde na internetu podívat i na video, jak se špachtlí zacházet,“ upozorňuje Nikol Bárová.

Špachtle má dvě strany, jedna se používá k čištění pleti, druhá k zapracování kosmetického přípravku (odbornice doporučuje vyzkoušet v kombinaci s prací ultrazvukové špachtle  Essenté Hyaluronový booster, který pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky – má tak silné hydratační a liftingové účinky,

Používejte gely pod ultrazvukovou špachtli

Aby špachtle hezky klouzala po pokožce, je nutné pleť předem navlhčit pomocí tamponku namočeného ve vodě, případně lze použít i změkčovače pleti, které pokožku změkčí a připraví na ošetření špachtlí – gely pod ultrazvukovou špachtli.  

Špachtle by se měla vždy používat směrem od krajů obličeje směrem do jeho středu a pleť by měla být stále vlhká.

Čepel špachtle je nutné po každém použití důkladně očistit a nejlépe i vydezinfikovat.

Tip kosmetičky: Essenté Gel pod ultrazvukovou špachtli je vodivý gel s obsahem mandlového a olivového oleje a urey. Změkčuje pokožku, zvyšuje její skluznost a vodivost, a tím usnadňuje čištění pleti ultrazvukovou špachtlí. Zároveň napomáhá uvolňování odumřelých buněk z pokožky a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti.

A jak na to? Gel naneseme na odlíčenou a dokonale vyčištěnou pleť, necháme 5-10 minut působit a pak gel stíráme pomocí špachtle směrem do středu obličeje. Nakonec pleť dočistíme vlhkým tamponkem.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*