Používat ultrazvukovou špachtli?

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Gabriely Joušlové:

Nyní je trendy domácí použití ultrazvukové špachtle. Můžete to doporučit? Je to v pořádku, nebo je lepší se svěřit do rukou odborníka?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essentéessente_nikol_barova_websize

V současnosti je to skutečně módní záležitost. Pro domácí použití bych určitě doporučila neutrácet za příliš drahé špachtle, které už vyžadují profesionální zacházení. Volila bych špachtle kolem 1 000 až 1 500 Kč, takovou zlatou střední cestu. Před použitím je důležité si důkladně přečíst návod, klidně se někde na internetu podívat i na video, jak se špachtlí zacházet. Špachtle má dvě strany, jedna se používá k čištění pleti, druhá k zapracování kosmetického přípravku. Osobně se mi skvěle osvědčit hyaluronový booster.

Aby špachtle hezky klouzala po pokožce, je nutné pleť předem navlhčit pomocí tamponku namočeného ve vodě, případně lze použít i změkčovače pleti, které pokožku změkčí a připraví na ošetření špachtlí, např. Essenté Gel pod ultrazvukovou špachtli. Špachtle by se měla vždy používat směrem od krajů obličeje směrem do jeho středu a pleť by měla být stále vlhká.

Čepel špachtle je nutné po každém použití důkladně očistit a nejlépe i vydezinfikovat.

⇒Tipy odbornice:

Vitaminovy_booster_essenteEssenté Gel pod ultrazvukovou špachtli je vodivý gel s obsahem mandlového a olivového oleje a urey. Změkčuje pokožku, zvyšuje její skluznost a vodivost, a tím usnadňuje čištění pleti ultrazvukovou špachtlí. Zároveň napomáhá uvolňování odumřelých buněk z pokožky a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti.

Gel naneseme na odlíčenou a dokonale vyčištěnou pleť, necháme 5-10 minut působit a pak gel stíráme pomocí špachtle směrem do středu obličeje. Nakonec pleť dočistíme vlhkým tamponkem.

Essente-hyaluronovy-boosterEssenté Hyaluronový booster je intenzivní hydratační péče, která pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Hyaluronový booster Essenté napomáhá zlepšit elasticitu pleti a zároveň zamezuje ztrátě vlhkosti z jejích povrchových vrstev.

 

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*