Unikátní maska s exotickou pryskyřicí detoxikuje pleť

Přikládací maska z aktivního dřevěného uhlí napuštěná čisticím detoxikačním sérem obsahuje jedinečnou kombinaci účinných látek. Patří mezi ně kyselina oleanolová, vitamíny E a B6 a také aromatická pryskyřice masticha, se kterou obchodoval už Kryštof Kolumbus. Výsledky jsou rychlé a opravdu viditelné. 

black mask depositphotos.com

„Dlouhodobě se věnujeme vývoji a výrobě kosmeceutik, tedy kosmetických přípravků na nejvyšší úrovni, a právě řada zaměřená na prevenci a pomoc pleti postižené akné patří mezi naše nejúspěšnější. Při vývoji nové Essenté Čisticí detoxikační masky jsme zkombinovali účinky několika látek, které dokážou šetrně odstraňovat z pokožky nečistoty, detoxikovat ji, snižovat tvorbu kožního mazu a zmenšovat velikost pórů. Patří mezi ně především kyselina oleanolová, vitamíny E a B6 a také aromatická pryskyřice masticha. Samotná přikládací maska je přitom zhotovená z aktivního dřevěného uhlí, které vyniká schopností absorbovat toxiny z těla a kůže,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků.

Trošku jiné uhlí a výjimečná kyselina

Aktivní dřevěné uhlí používané v kosmetice se vyrábí z pilin některých stromů, jako je například lípa, nebo z kokosových skořápek.Aktivní dřevěné uhlí je ceněné především pro svoji schopnost vstřebávat z kůže toxické látky, čistit zanesené póry a absorbovat přebytečný maz. Protože má antibakteriální, antivirové, antimykotické a antimikrobiální účinky, dokáže velmi úspěšně předcházet a bránit vzniku akné,“ říká Denisa Jasinská z Essenté.

puri_detox_masque_1pc_105x110mm_ps_sirka.jpg

Významnou látkou, která je součástí detoxikačního koktejlu nové masky proti akné, je kyselina oleanolová. Právě tato kyselina dokáže ovlivňovat redukci mazu v pokožce. Pomáhá tak k viditelnému zlepšení vzhledu mastné a aknózní pleti. Významné jsou ovšem i vitamíny E a B6. Vitamín E je přirozený antioxidant a UV filtr. Zároveň regeneruje pokožku a má protizánětlivé účinky.  Také vitamín B6 je jedinečný – hlavně ve své schopnosti regenerovat kožní buňky. 

Masticha – nejen žvýkačka starověkého světa 

Masticha, pryskyřice řečíku lentišku (stálezeleného středomořského keře), byla odjakživa ceněna pro svou výraznou chuť i terapeutické vlastnosti. Používala se k čištění zubů, ale i v kosmetice k čištění pleti. Zároveň dodávala v podobě koření vůni některým pokrmům (milovníkům řecké kuchyně je známá třeba v podobě kaimaki zmrzliny). Ostatně jedním z významných obchodníků s mastichou byl i známý mořeplavec a objevitel Kryštof Kolumbus!   

Masticha se také díky svým prokázaným antimikrobiálním a protizánětlivým účinkům používala ve farmacii. Ostatně jejích skvělých schopností dodnes využívá světový kosmetický průmysl. A co všechno tahle nenápadná pryskyřice umí?

essente_denisa_jasinska_websize„Mastichový olej hloubkově čistí pleť a chrání ji před stárnutím. Dokáže redukovat tvorbu kožního mazu, snižuje mastnotu pleti a eliminuje nadměrný lesk, zároveň posiluje tvorbu kolagenu. Pravidelné používání kosmetických přípravků s mastichou pomáhá v boji se stárnutím pleti a k zachování pružné pokožky. Dnes už s jistotou víme, že mastichový olej pokožku hloubkově hydratuje a celkově zlepšuje její vzhled,“ uzavírá Denisa Jasinská z Essenté. 

Použití: Vyjměte masku z obalu a opatrně ji rozložte. Masku přiložte rovnoměrně na celý obličej, upravte ji okolo očí, nosu a úst. Vyhlaďte ji a poté nejprve navlékněte na uši horní otvory masky a poté ji zafixujte navlečením spodních otvorů. Nechte působit 15–20 minut. Po uplynutí této doby masku opatrně sejměte a případný zbytek vmasírujte do pleti. Maska je určena k jednorázovému použití, doporučujeme aplikovat 1–2x týdně.

Tip Denisy Jasinské: Pro intenzivnější pocit osvěžení a relaxace doporučuji masku před vyjmutím z obalu ochladit v lednici, či naopak ohřát 2–3 minuty ve vodní lázni (50–60 °C).

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*