Velký kosmetický seriál: Petra Kvapilová

Nechte se inspirovat našimi příběhy kosmetiček, které pracují s českou kosmetickou značkou Essenté. Dozvíte se, jak se jim podniká, s čím se ve své praxi potýkají, i jaké jsou jejich zaručené recepty na krásu. V tomto díle najdete rozhovor s kosmetičkou Petrou Kvapilovou​.Petra Kvapilova

Co vás na práci kosmetičky baví?

U mě opravdu platí, že moje práce je můj velký koníček. Baví mě dělat ženy krásné, těší mě, když jim můžu být nápomocná nejen vhodným ošetřením, ale i radami. Mám radost, když mi naslouchají, a při příští návštěvě mi třeba přijdou říct, jak jim mé doporučení pomohlo.

Zároveň se ráda učím novým věcem a těší mě i pracovat se samotnou kosmetikou Essenté, protože je kvalitní, příjemná, účinná a jednotlivé produkty se dají mezi sebou dobře kombinovat. Vím, že když potřebuju řešit aktuální stav pleti své klientky, vždycky najdu mezi produkty Essenté ten správný.

A také mi okamžitě učarovala ta jemňounká vůně, která všechny produkty Essenté provází…

Je nějaký produkt od Essenté, který používáte vy osobně nejraději a proč?

Asi nejraději pracuji s Essenté Revitalizační gelovou maskou, která se hodí pro velmi citlivou pleť se sklonem k začervenání nebo k akné. Dokáže pronikat do hlubších vrstev pleti, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu, což jsou dva proteiny důležité pro mladistvý vzhled pokožky. Uklidňuje, hydratuje a má protizánětlivé účinky. Po jejím použití je pleť navíc krásně jemná, barevně vyrovnaná a svěží.

Pro vlastní použití mám asi ze všech produktů nejraději Essenté Intenzivní oční krém, který působí jak na vrásky, tak na kruhy pod očima i váčky. Zabírá skvěle – kdybych ho nepoužívala, budu mít opravdu viditelné kruhy pod očima, krém je ale minimalizuje. Na mimické vrásky je ovšem báječný i Essenté Expres krém, který obsahuje účinnou látku SNAP-8. Pokožka je po jeho použití krásně zregenerovaná, protože vlastně funguje jako přírodní náhražka botulotoxinu. Po delším používání jemné vrásky zmizí úplně a ty výrazné, hluboké se stanou mnohem méně nápadnými.

Ovšem výbornou zkušenost mám i s masážními přípravky Essenté, jako je například Essenté Masážní olej nebo Essenté Masážní pudr – jedinečný přípravek určený k masáži mastné, aknózní pleti. Masážní přípravky Essenté umožňují kratší dobu masáže, o to výraznější jsou ale výsledky.

Co byste doporučila kosmetičkám na úplných začátcích? Na co si dát pozor?

Především bych jim doporučila projít si odborným školením, kde se dozví, jak s danou kosmetikou pracovat. Protože když se dokonale neseznámí s tím, jak s přípravky správně zacházet, nemusí se dostavit žádoucí efekt, a v extrémních případech můžou klientkám i ublížit. Například když při práci s AHA kyselinami nebudou vědět, že mají použít Neutralizační gel, kyseliny budou působit delší dobu, než by měly, pleť může klientce zčervenat nebo ji začít pálit. Totéž platí v případě profesionálních masek, které mají mnohem intenzivnější účinky než ty určené pro domácí použití, proto patří jen do rukou odborníků.

Při školení se kosmetička může na všechno, co ji zajímá, vyptat, a hlavně si může kosmetiku vyzkoušet jak z pohledu kosmetičky, tak z pohledu klientky – tedy na vlastní kůži. Bylo velmi příjemné nechat si svou pleť ošetřit a cítit, jak na ní kosmetika působí. Předtím, při školeních jiných značek, jsem se setkala jen s tím, že jsem si produkty osahala, ale maximálně tak, že jsem si je aplikovala na hřbet ruky. Nic víc.

Proč jste si vybrala Essenté?

Když jsem si otevřela vlastní soukromou praxi, hledala jsem kosmetiku, se kterou bych se zcela ztotožnila, která by měla kompletní portfolio přípravků, o jejichž účincích bych byla přesvědčená a jež by se navzájem dobře doplňovaly. Jsem moc ráda, že jsem se tehdy rozhodla využít možnosti školení právě u značky Essenté, které mě doslova nadchlo a hned napoprvé přesvědčilo, že tahle kosmetika bude ta pravá pro moji práci. Líbilo se mi všechno – profesionální přístup školitelek i vedení firmy, jejich nadšení pro věc, ochota, se kterou nám všichni odpovídali na otázky, i možnost vše si vyzkoušet v praxi.

Ovšem ještě jeden okamžik byl velmi zajímavý a potvrdil správnost mé volby. Když jsem totiž po prvním školení ve firmě Essenté přišla domů, zeptal se mne můj manžel, který si mnohdy ani nevšimne, že jsem změnila barvu vlasů, co jsem se sebou udělala, že mám tak krásnou, rozzářenou pleť. A to byl výsledek ošetření v rámci školení v Essenté…

Jakou chybu nejčastěji dělají české ženy v péči o svou pleť?

Určitě chybují v tom, že podceňují odličování. Mnohé ženy si myslí, že když se nelíčí dekorativní kosmetikou nebo nepoužívají make-up, nemusí si pleť před spaním nijak čistit, a stačí si obličej pouze omýt vodou. Ale to je velká chyba. Protože i na nenalíčené pokožce se přes den usazuje prach, nečistoty a sama také produkuje maz. To všechno je třeba odstranit. Ideální je použít pro tento účel Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, která pleť dokonale očistí a zanechá ji jemnou bez pocitu pnutí, anebo Essenté Micelární vodu 3 v 1, která je také velmi šetrná k pleti. Pokud si ženy líčí oči, udělá jim nejlepší službu Essenré Jemný odličovač očí.

Další častou chybou je nesprávná volba krému a místa jeho aplikace. Například pokud ženy trápí na některých místech obličeje akné, používají na celý obličej krém na akné. Jenže třeba v zimě, kdy je pleť citlivá, si ji tak celkově vysušují, protože tyto přípravky většinou obsahují alkohol. A tak změní krém na výživný, který jim ovšem akné zase zhorší. Pokud si ale najdou čas a přijdou do salonu, kosmetička jim doporučí, jaký přípravek je pro danou oblast vhodný a kdy a na jaká místa ho aplikovat (v tomto případě je řešením použít na akné Essenté Aktivní booster při akné, Essenté Zklidňující krém na akné a na zbylá místa nanést například Essenté Krém redukující začervenání určený na citlivou pleť.

Nevhodné je také časté střídání přípravků od různých značek, které způsobí v pokožce „zmatek“ a kýžený efekt se tak nedostaví. Mnohem lepší je vybrat si kvalitní kosmetiku jedné řady, aby se účinky jednotlivých přípravků mohly doplňovat.

Jaký je podle vás současný kosmetický „zázrak“?

Tak těch je určitě víc. Myslím si, že našim maminkám se ani nesnilo o účincích kosmetiky, kterou máme k dispozici dnes. Je vidět, že věda jde i v tomto oboru opravdu rychle kupředu. Úžasné mi připadají peptidy, které mají tu schopnost, že dokážou dopravit účinné látky do hlubokých vrstev pokožky, což se dá dobře využít především v boji proti vráskám. Takto, skoro bych řekla zázračně, funguje peptid Snap8, který už jsem zmiňovala. Tuto účinnou látku obsahuje například Essenté Expres krém proti vráskám, což je jedna ze skvělých novinek značky Essenté. Essenté Expres krém můžete používat ráno i večer, a to nejen na vrásky kolem očí, ale třeba i na glabelu, což je vráska, která se tvoří mezi obočím. Stejně tak se dají Essenté Expres krémem ošetřovat hlubší vrásky na čele – i tady je žádoucí efekt rychle viditelný. Při dlouhodobějším používání jsou výsledky opravdu výrazné a bývají přirovnávány k účinkům botulotoxinu.

Co byste doporučila každé ženě, která chce být krásná?

Doporučila bych všem ženám, aby samy sobě věnovaly čas, naučily se správně pečovat o svou pleť v domácím prostředí a jednou za měsíc navštívily kosmetický salon. Je to důležité nejen kvůli odbornému ošetření pleti, ale i kvůli relaxu, kterého se jim tu dostane. Každá žena má v dnešní uspěchané době spoustu povinností a je ráda, když se chvilku někdo stará o ni. Kosmetička v salonu má k dispozici profesionální přípravky, jež jsou vysoce účinné, ovšem zároveň vyžadují odborné zacházení, takže se běžně neprodávají. V rámci celého ošetření může kosmetička udělat velmi prospěšnou masáž a také poskytnout řadu cenných rad, jak se o svou pleť starat doma, a doporučit ideální přípravky pro danou pleť.

Proto bych doporučila všem ženám, které chtějí být pro sebe a své okolí krásné, aby na sebe pod přílivem každodenních starostí nezapomínaly a bez výčitek svědomí si vyhradily alespoň jednou za měsíc pravidelný čas jen a jen pro sebe.

Děkujeme Petře za rozhovor a přejeme samé spokojené zákazníky.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*